Προς το περιεχόμενο

Το πρώτο τρίμηνο του 2021 ήταν το καλύτερο στην ιστορία της Xiaomi σε αποστολές smartphone


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, Marduk1 είπε

Υπομονη να το δουμε..ετοιμαζεται κατι δυνατο παντως!

Τα μέχρι στιγμής δείγματα λένε ότι θα είναι ένα καλά κρυμμένο Android, το οποίο μόνο αρνητικό δεν είναι βέβαια, αλλά δεν λύνει το κύριο πρόβλημα που αντιμετωπίζει η Huawei…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο και να προσπάθησα να μείνω με βασικό ένα Xiaomi, για 2ο back up είναι μια χαρά.

Στα 800+ δεν με πείθει (ακόμη) να δώσω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αναλογιστούμε τι κομμάτι ειχε στην πίτα η huawei στον δυτικό κοσμο θα είναι σίγουρο οτι θα δουν αύξηση πωλήσεων . Ακομα κ η sony , οποτε μην πανηγυρίζετε άσκοπα . 

Φυσικό επακόλουθο ειναι η πρώτες που θα δουν αύξηση κ μεγαλύτερη να ειναι η sammy κ μετά η Xiaomi που πλεον είναι παραδοσιακή επιλογή στα mid low κόστη . Και λέω κόστη διότι δεν ειναι mid οι συσκευές που δίνει , ειναι πάρα πολύ καλες .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο μεταξύ OPPO και VIVO είναι η ίδια εταιρεία, με συνολικό μερίδιο 21%, άρα δεύτερη. Γιατί δεν αναφέρεται σαν BBK Electronics?

Επεξ/σία από kostasSTi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, nickem7 είπε

Κακά τα ψέματα έχει βγάλει κινητάρες και έχει ανεβάσει κατά πολύ τον πήχη στην τεχνολογία. 

Κοτσάροντας την οθόνη του mi band 5 στη πλάτη και με miui μονίμως beta version, δε θα έλεγα ακριβώς ότι "έχει ανεβάσει τον πήχη στην τεχνολογία". 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, kostasSTi είπε

Στο μεταξύ OPPO και VIVO είναι η ίδια εταιρεία, με συνολικό μερίδιο 21%, άρα δεύτερη. Γιατί δεν αναφέρεται σαν BBK Electronics?

Γιατί μιλάμε για αυτόνομες μάρκες - brands…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kostasSTi είπε

Στο μεταξύ OPPO και VIVO είναι η ίδια εταιρεία, με συνολικό μερίδιο 21%, άρα δεύτερη. Γιατί δεν αναφέρεται σαν BBK Electronics?

Βαλε κ μεριδιο oneplus κ realme.. Πρωτη περναει σαν γκρουπ γενικα. Τωρα γιατι την αναφερουν σε κομματια δεν ξερω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα xiaomi για πρωτη φορα πριν κανα μηνα, κυριως για την τεραστια μπαταρια που ειχε, χωρις να περιμενω πολλα. Με εξεπληξε ευχαριστα σε σχεση με τα χρηματα που εδωσα. Αν ζησει οσο και τα προηγουμενα κινητα μου, δε νομιζω να στραφω ξανα αλλου στο μελλον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, dimkord είπε

Πηρα xiaomi για πρωτη φορα πριν κανα μηνα, κυριως για την τεραστια μπαταρια που ειχε, χωρις να περιμενω πολλα. Με εξεπληξε ευχαριστα σε σχεση με τα χρηματα που εδωσα. Αν ζησει οσο και τα προηγουμενα κινητα μου, δε νομιζω να στραφω ξανα αλλου στο μελλον. 

Τη τεράστια μπαταρία τη χρειάζονται όλα τα ζιόμι , διότι πρέπει να κρατάει το κινητό ώστε να μπορει σου πετάει καθε δευτερόλεπτο διαφημίσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, makis269 είπε

αφου με 110 ευρω πέρνεις τουμπανο κινητό που μονο καφέ δεν φτιάχνει και με το play store ετοιμο και σεταρισμένο.

Εγώ το λέω κοροϊδία με 110 να παίρνεις 2GB και τίποτα άλλο. Ακόμα και το iPhone 5 μπροστά τους μοιάζει να είναι κορυφαίο

Επεξ/σία από ignome4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, stivaks72 είπε

Κοτσάροντας την οθόνη του mi band 5 στη πλάτη και με miui μονίμως beta version, δε θα έλεγα ακριβώς ότι "έχει ανεβάσει τον πήχη στην τεχνολογία". 

Γιατί τι έχει το mi band 5; Μια χαρά βόλεψε. Για τις κάμερες, την ποιότητα κατασκευής και το τολμηρό design δε λες κάτι όμως. MIUI βελτιώνεται συνεχώς.  Το Mi 11 Ultra είναι κορυφαίο Flagship με βάση όλα τα reviews, πράγμα που αποτυπώνεται και στην τιμή του. 

Δεν με ενδιαφέρει να υπερασπιστώ καμμία εταιρεία αλλά η Xiaomi καινοτομεί και τολμά περισσότερο από πολλές άλλες.

Επεξ/σία από whoever81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ignome4 είπε

Εγώ το λέω κοροϊδία με 110 να παίρνεις 2GB και τίποτα άλλο. Ακόμα και το iPhone 5 μπροστά τους μοιάζει να είναι κορυφαίο

Πάντως το poco m3 που έχει 4/64 το έχω δει και πάει μια χαρά. Τουλάχιστον.

Η xiaomi έχει 1000 στραβά, τη βρίζω συνέχεια, αλλά μπόρεσε να πάρει ο κόσμος τίμιες συσκευές με λίγα λ7 και να κάνει τη δουλειά του.

Κάπου ώπα με τον ελιτισμό και τον μανταμσουσουδισμό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, Marduk1 είπε

η sammy ειναι αξια στην κορυφη..οσο για την huawei τωρα που θα ερθει το harmony os 2.0 θα δεις που θα παει η xiaomi!!

Όχι δεν είναι άξια στην κορυφή.

Πρώην κάτοχος Samsung Note 10 Plus και νυν κάτοχος Note 20 Ultra.

Επιοικώς απάράδεκτα είναι για το κόστος που ζητάνε στην αγορά...

Καλύτερα να έδινα τα μισά για ένα τούμπανο Xiaomi, αλλά ήθελα το πενάκι βλέπεις...

 

Όσο για Huawei, εξαιρετικά κινητά, εξαιρετικές κάμερες, πιό αξιόπιστα από τα Xiaomi και κρίμα δυστυχώς που είναι εκτός google. Μόνο αυτό έχω να πώ.

Επεξ/σία από panoulix
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stivaks72 είπε

Πάντως το poco m3 που έχει 4/64 το έχω δει και πάει μια χαρά. Τουλάχιστον.

Η xiaomi έχει 1000 στραβά, τη βρίζω συνέχεια, αλλά μπόρεσε να πάρει ο κόσμος τίμιες συσκευές με λίγα λ7 και να κάνει τη δουλειά του.

Κάπου ώπα με τον ελιτισμό και τον μανταμσουσουδισμό. 

Αν το λες σε μένα προσωπικά να σου πω ότι έχω μείνει με ένα iPhone 7  refurbished στα 189€ Γιατι μπορώ και κάνω την δουλειά μου  και έχω λίγη περισσότερη προστασία και ασφάλεια , ούτε γουστάρω περισσότερο την Apple ούτε είμαι 20 για να το δείχνω στα γκομενακια 

απο εκεί και πέρα, και αυτός που έχει Xiaomi και οτιδήποτε άλλο, φτηνότερο ή ακριβότερο, τις ίδιες ακριβώς πιθανότητες έχει να είναι και ελιτιστής και μαντάμ σουσου. Οποτε σύντροφε κάπως άστοχο το σχόλιο σου 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...