Προς το περιεχόμενο

Honor Band 6 Review - To fitness band με τη μεγαλύτερη οθόνη


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, alexpap είπε

Πάρε το ρολόι της Μητρόπολης από το καμπαναριό της πόλης που μένεις βάλτο στην πλάτη άρχισε να τρέχεις και σίγουρα τουλάχιστον θα βλέπεις την ώρα.  

Θα πρέπει να το βάλει στη πλάτη του μπροστινού για να βλέπει την ώρα την ώρα που τρέχει και να ξέρει πόση ώρα τρέχει. Εντάξει @makunian; ελπίζω να βοήθησα. 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το μεγάλο «φάουλ» της συσκευής (αλλά και των περισσότερων συσκευών Honor Huawei) είναι ότι χάνουν πολλά features αν δεν έχεις smartphone της ίδιας μάρκας. 
Προσωπικα έχω το Huawei GT που είναι εξαιρετικό, αλλά το χρησιμοποιώ με iPhone και ούτε extra watch faces δεν μπορώ να πάρω! Αντίθετα ο πατέρας μου με το ίδιο και HUAWEI κινητό έχει πολύ καλύτερη παραμετροποίηση, παρά το γεγονός ότι και οι δυο χρησιμοποιούμε την ίδια εφαρμογή της HUAWEI για την σύζευξη των δυο συσκευών μεταξύ τους. 
Με την Xiaomi αυτό δεν συμβαίνει (τουλάχιστον για το iOS)

Επεξ/σία από teovag
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, alexpap είπε

Ευχαριστώ αλλά ψώνισα το Xiaomi MI Band 6 ελπίζω σε δυο μήνες να το έχω στα χέρια μου. Για πείτε μου η μεγάλη οθόνη που χρειάζεται εφημερίδα θα διαβάσεις στο ρολόι. Όποιος δεν βλέπει να πάει να πληρώσει κάνα φράγκο να ξεστραβωθεί. Το ρουλάκι από εμπειρία από άλλα που έχω πάρει φαίνεται μάπα. Γράψτε και κάνα αρνητικό σχόλιο της  προκοπής. To Xiaomi έχει αυτονομία ένα εικοσαήμερο και τον ανήφορο.

Το Gps τι το θέλει πρέπει να είσαι τυφλός για να μην ξέρεις που βρίσκεσαι και να το χρειάζεσαι και σου ρουφάει και τη μπαταρία σα βδέλλα.

Μέτοχος της Xiaomi confirmed 🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, alexpap είπε

Ευχαριστώ αλλά ψώνισα το Xiaomi MI Band 6 ελπίζω σε δυο μήνες να το έχω στα χέρια μου. Για πείτε μου η μεγάλη οθόνη που χρειάζεται εφημερίδα θα διαβάσεις στο ρολόι. Όποιος δεν βλέπει να πάει να πληρώσει κάνα φράγκο να ξεστραβωθεί. Το ρουλάκι από εμπειρία από άλλα που έχω πάρει φαίνεται μάπα. Γράψτε και κάνα αρνητικό σχόλιο της  προκοπής. To Xiaomi έχει αυτονομία ένα εικοσαήμερο και τον ανήφορο.

Το Gps τι το θέλει πρέπει να είσαι τυφλός για να μην ξέρεις που βρίσκεσαι και να το χρειάζεσαι και σου ρουφάει και τη μπαταρία σα βδέλλα.

Εσυ πρεπει να εισαι τυφλος μαλλον για να γραφεις με τοσο μεγαλα γραμματα, ισως βεβαια εκανες "κοπυ παστε" το κειμενο απο τον ορθογραφο σου γιατι θα εισαι και πολυ καλος στην ορθογραφια.... Ο καθε αγοραστης εχει διαφορετικα γουστα δεν χρειαζεται συμβουλες 

Επεξ/σία από belkin
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, alexpap είπε

Ευχαριστώ αλλά ψώνισα το Xiaomi MI Band 6 ελπίζω σε δυο μήνες να το έχω στα χέρια μου. Για πείτε μου η μεγάλη οθόνη που χρειάζεται εφημερίδα θα διαβάσεις στο ρολόι. Όποιος δεν βλέπει να πάει να πληρώσει κάνα φράγκο να ξεστραβωθεί. Το ρουλάκι από εμπειρία από άλλα που έχω πάρει φαίνεται μάπα. Γράψτε και κάνα αρνητικό σχόλιο της  προκοπής. To Xiaomi έχει αυτονομία ένα εικοσαήμερο και τον ανήφορο.

Το Gps τι το θέλει πρέπει να είσαι τυφλός για να μην ξέρεις που βρίσκεσαι και να το χρειάζεσαι και σου ρουφάει και τη μπαταρία σα βδέλλα.

Χωρις να χω διαβασει καν το review.. Οποτε δν εχω αποψη... Θα πω άποψη για το σχόλιο... ΑΙΝΤΕ ΑΙΝΤΕΕΕΕΕΕΕ.... Ο, ΤΙ ΝΑ ΝΑΙ..ΖΕΣΤΑΝΕ ΑΠΟΤΟΜΑ ΦΕΤΟΣ

Επεξ/σία από Giorgos17589
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, alexpap είπε

Ευχαριστώ αλλά ψώνισα το Xiaomi MI Band 6 ελπίζω σε δυο μήνες να το έχω στα χέρια μου. Για πείτε μου η μεγάλη οθόνη που χρειάζεται εφημερίδα θα διαβάσεις στο ρολόι. Όποιος δεν βλέπει να πάει να πληρώσει κάνα φράγκο να ξεστραβωθεί. Το ρουλάκι από εμπειρία από άλλα που έχω πάρει φαίνεται μάπα. Γράψτε και κάνα αρνητικό σχόλιο της  προκοπής. To Xiaomi έχει αυτονομία ένα εικοσαήμερο και τον ανήφορο.

Το Gps τι το θέλει πρέπει να είσαι τυφλός για να μην ξέρεις που βρίσκεσαι και να το χρειάζεσαι και σου ρουφάει και τη μπαταρία σα βδέλλα.

το gps το θελεις οταν εισαι εξω και κανεις την προπονηση σου για να εχεις ακριβης "οσο ειναι δυνατον" μετρησεις οποτε εκει ειναι απαραιτητο οπως και μια οθονη λιγο μεγαλυτερη απο τα προηγουμενα band δεν ειναι κακο γιατι πανω στο τρεξιμο την βλεπεις καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ. Καλογεράκη, ακρίβεια στις μετρήσεις έχει; Με ή χωρίς συνδεδεμένο το gps. Αυτό είναι το βασικότερο για κάποιον που το παίρνει για να αθληθεί. Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Makis38 είπε

Κ. Καλογεράκη, ακρίβεια στις μετρήσεις έχει; Με ή χωρίς συνδεδεμένο το gps. Αυτό είναι το βασικότερο για κάποιον που το παίρνει για να αθληθεί. Ευχαριστώ. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, teovag είπε

Το μεγάλο «φάουλ» της συσκευής (αλλά και των περισσότερων συσκευών Honor Huawei) είναι ότι χάνουν πολλά features αν δεν έχεις smartphone της ίδιας μάρκας. 
Προσωπικα έχω το Huawei GT που είναι εξαιρετικό, αλλά το χρησιμοποιώ με iPhone και ούτε extra watch faces δεν μπορώ να πάρω! Αντίθετα ο πατέρας μου με το ίδιο και HUAWEI κινητό έχει πολύ καλύτερη παραμετροποίηση, παρά το γεγονός ότι και οι δυο χρησιμοποιούμε την ίδια εφαρμογή της HUAWEI για την σύζευξη των δυο συσκευών μεταξύ τους. 
Με την Xiaomi αυτό δεν συμβαίνει (τουλάχιστον για το iOS)

Πλέον έχουμε καταλήξει να χρειάζεται να είσαι στο οικοσύστημα της κάθε μάρκας , έχεις Huawei κινητό : θα πάρεις Huawei Buds , SmartWatch etc , έχεις Apple Κινητό : θα πάρεις apple watch , airpods etc , αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι το εξής , όταν η apple δεν σε αφήνει να συνεργαστείς με κάποια άλλη μάρκα δεν υπάρχει θέμα , όταν το κάνει κάποιος κινέζος αυτό τότε είναι κατακριτέο , food for thought.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω εδω και 4 μηνες καθως το ειχα κανει προπαραγγελια απο Κίνα. Πριν ειχα mi band 4 και πιο πριν mi band 2 και ηθελα να δοκιμασω και κατι αλλο. Αρχικα να πω για αυτους που λενε οτι ειναι γκουμουτσα και λοιπα οτι το μεγεθος της οθονης ειναι το ιδανικο. Το λουρακι εμενα νε εχει βολεψει πολυ περισσοτερο απ'του xiaomi. Η οθονη και η ευκρινεια της ειναι καταπληκτικη. Φυσικα η μπαταρια δεν κραταει το ιδιο με το mi band αλλα η φορτιση ειναι πολυ πιο ευκολη καθως εχει μαγνητικη βαση που απλα το αφηνεις. Το μονο που με εχει απογοητευση ειναι η εφαρμογη στο κινητο. Εκει υπερτερει κατα πολυ η xiaomi.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Justhavocman είπε

Πλέον έχουμε καταλήξει να χρειάζεται να είσαι στο οικοσύστημα της κάθε μάρκας , έχεις Huawei κινητό : θα πάρεις Huawei Buds , SmartWatch etc , έχεις Apple Κινητό : θα πάρεις apple watch , airpods etc , αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι το εξής , όταν η apple δεν σε αφήνει να συνεργαστείς με κάποια άλλη μάρκα δεν υπάρχει θέμα , όταν το κάνει κάποιος κινέζος αυτό τότε είναι κατακριτέο , food for thought.

Μια χαρά τα λες! Και την Apple εννοείται την κράζουμε, ειδικά στα aftermarket προϊόντα και στο service. Είναι το λογισμικό που σε περιορίζει σε αυτήν. Νομίζω ότι κάτι ανάλογο πήγε να κάνει και η huawei, αλλά και τώρα σιγά σιγά και η xiaomi... Με το που ανοίγεις πλέον το κινητό, κάθε εταιρεία σου ζητάει να εγγραφείς σε δικό της λογαριασμό... και έχεις Samsung λογαριασμό (αν θες να έχεις τα benefits των Samsung provided εφαρμογών), Huawei λογαριασμό ή αντίστοιχα xiaomi για τις εφαρμογές των watches ή των bands, ακόμα και μερικές εταιρίες όπως η plantronics (εξαιρετικά bluetooth ακουστικά) χρειάζονται εφαρμογές και ίσως εγγραφή για να λειτουργήσουν με όλες τις δυνατότητές τους... ή αλλιώς τα παίρνεις όλα ίδια και καθαρίζεις (...εκεί η apple δεν παίζεται...και αυτό προσπαθεί διακαώς και η κάθε εταιρεία)

Επεξ/σία από teovag
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, alexpap είπε

Τι να σου πω φίλε μου λυπάμαι για το πρόβλημά σου είμαι και εγώ κάποιας πεπερασμένης ηλικίας με όχι πρεσβυωπία αλλά μυωπία εγώ βγάζω τα γυαλιά μου αν δεν βλέπω τα γράμματα και τα διαβάζω καμπάνα. Εσύ τώρα αν δεν βλέπεις το ρολόι με τα γυαλιά πρεσβυωπίας σου κ’ δεν μπορείς να διορθώσεις την όρασή σου ή δεν θέλεις να κάνεις εγχείρηση. Πάρε το ρολόι της Μητρόπολης από το καμπαναριό της πόλης που μένεις βάλτο στην πλάτη άρχισε να τρέχεις και σίγουρα τουλάχιστον θα βλέπεις την ώρα.  

Πως θα βλέπει την ώρα, αν το ρολόι είναι στη πλάτη;

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Justhavocman είπε

Πλέον έχουμε καταλήξει να χρειάζεται να είσαι στο οικοσύστημα της κάθε μάρκας , έχεις Huawei κινητό : θα πάρεις Huawei Buds , SmartWatch etc , έχεις Apple Κινητό : θα πάρεις apple watch , airpods etc , αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι το εξής , όταν η apple δεν σε αφήνει να συνεργαστείς με κάποια άλλη μάρκα δεν υπάρχει θέμα , όταν το κάνει κάποιος κινέζος αυτό τότε είναι κατακριτέο , food for thought.

Λιγο ατυχες το παραδειγμα επειδη η Apple εχει το δικο της οικοσυστημα που περιλαμβανει hardware, O/S και apps. Θα μπορουσε θεωρητικα να βγαλει λογισμικο σε ανταγωνιστικο O/S, αλλα δεν εχει νοημα οικονομικα για αυτην μιας και το iOS ειναι που της φερνει λεφτα. H Huawei απο την αλλη το κανει για να το "παιξει" Apple, να σε "εγκλωβισει" δηλαδη στο οικοσυστημα της, το οποιο ομως δεν ολοκληρωμενο και δεν ειναι αποκλειστικο, μιας και μπορεις να το χρησιμοποιησεις σε iOS ή αλλες Android συσκευες οποτε το μονο που καταφερνει ειναι να εκνευρισει τους πελατες που δεν "τσιμπανε" να εγκλωβιστουν στο οικοσυστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, deathincarnate είπε

Πως θα βλέπει την ώρα, αν το ρολόι είναι στη πλάτη;

 

Θα του τη λέει ο πίσω απ’ αυτόν ή θα το βγάζει και θα τη βλέπει. Στου μπροστινού τη πλάτη δεν κάνει να το βάλει γιατί μπορεί να του φάει τη ρολογάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...