Προς το περιεχόμενο

- 50 % Σε Keyboards - Mice - Capture Cards - Closed Loop Coolers EU.EVGA


ProbablseSteve

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, techon1 είπε

Με ΦΠΑ. Μπαίνει μετά το 24% στο τελικό κουτάκι. Σύνολο 880 χωρίς μεταφορικά 900 με μεταφορικά

Πώς πήρες 3080; ΠΩΣ ΠΗΡΕΣ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΚΑΡΤΑ ΑΠΟ EVGA;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Ola150 είπε

Πώς πήρες 3080; ΠΩΣ ΠΗΡΕΣ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΚΑΡΤΑ ΑΠΟ EVGA;

Μπορεί να είχε μπει σε queue και να του ήρθε ειδοποίηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tehyoda είπε

Μπορεί να είχε μπει σε queue και να του ήρθε ειδοποίηση

Μωρέ κι εγώ εκεί μέσα είμαι αλλά δεν έρχεται το ρημάδι το email!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Ola150 είπε

Μωρέ κι εγώ εκεί μέσα είμαι αλλά δεν έρχεται το ρημάδι το email!

Μπήκα στο queue την πρώτη μέρα.

Όποιος είναι δεύτερη-τριτη μέρα θα πάρει σε κάνα χρόνο.

Για αργοτερη μέρα δεν το συζητάμε καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Sebu είπε

Ειναι καποιο απο τα πληκτρολογια qwerty ή οχι?

εχει ομως το ενοχλητικο κομμα και τελεια εκει που ειναι το ΖΧ και προσωπικα ειχα αγγλικο και με ενοχλουσε παρα πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα να πάρω και γω το Ζ20 μιας που το Logitech G15 κοντεύει να φτάσει σε ηλικία φαντάρου τόσα χρόνια που το έχω xD 
Να δω πως θα μάθω χωρίς την οθόνη του! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κάλεσαν σήμερα από DHL για να τους στείλω απόδειξη αγοράς, πλήρης όνομα του πληκτρολογίου και όνομα για να περάσει τελωνείο, Σάββατο το αγόρασα και Παρασκευή θα γίνει παράδοση! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη φόλα το Ζ20,  σε σχέση  με κάποια HyperX που το eshop έχει σε καλές τιμές. Κάποια τα ανεβάσατε κι εδώ.  Δεν έχει καλά πλήκτρα και καλούς stabilisers.

Και να σκεφτείς ότι παίρνει ταρίφα από μια τέτοια αγορά σου ο redneck γιωτάς  Κλάινους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Bubs είπε

Θα το πληρώσεις εσύ όμως το τελωνείο ή η EVGA?

image.png.cb1878de30c0f99dbd22b4ec9127f238.pngόπως μου το στείλανε στο mail

7 ώρες πριν, tosser είπε

Μεγάλη φόλα το Ζ20,  σε σχέση  με κάποια HyperX που το eshop έχει σε καλές τιμές. Κάποια τα ανεβάσατε κι εδώ.  Δεν έχει καλά πλήκτρα και καλούς stabilisers.

Και να σκεφτείς ότι παίρνει ταρίφα από μια τέτοια αγορά σου ο redneck γιωτάς  Κλάινους.

Βασισμένο που αυτό που λες; 

Βγαίνει λίγο πίσω απο Κ70 το οποίο είναι και ακριβότερο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tosser είπε

 

ΔΕ νομίζω να μπέρδεψα την βούρτσα ( ποιότητα πλήκτρων , σταθεροποιητών ) με το άλλo ( polling rate). Άλλο το ένα άλλο το άλλο.

Βασίζομαι στο 1,5 χιλιάρικο που έχω ρίξει σε μηχανικά και custom πληκτρολόγια γιατί έχω μανία με το χόμπι αυτό, όχι σε ταρίφες youtubers της κάθε EVGA. Το σχόλιο που έκανα εγώ είναι ότι κατασκευαστικά το πληκτρολόγιο είναι χάλια. Έχω πληρώσει κάποια razer να τα δω , να τα πειράξω και μετά τα πούλησα σε χαμηλότερη τιμή χάνοντας λεφτά. Αυτά της EVGA είναι τόσο χάλια που ούτε μισοτιμής δε θα τα πλήρωνα έστω για μια δοκιμή. Είναι ένα πληκτρολόγιο κακό, με την ψευτοπροσφορά πρέπει να σκάσεις 150 ευρώ για να σου έρθει. Για τον αυτιστικό που παίζει osu,etterna, ή που αυνανίζεται παίζοντας hentai typing games ίσως το πολύ χαμηλό polling rate να είναι κρίσιμο. Ίσως και για αυτόν που  παίζει CSGO σε lan . Για το ελληνικό ίντερνετ το latency είναι τόσο μεγάλο που μια διαφορά σε polling rate για το πληκτρολόγιο λίγων msec δεν κάνει διαφορά. Και στην τελική από το βίντεο που παραθέτεις ( αν το είδες βέβαια) αν μόνο κριτήριο είναι το polling rate τότε μπορώ να πάρω το k70 rapidfire ( που με το βίντεο που παραθέτεις έχει το μικρότερο polling rate από όλα τα πληκτρολόγια που δοκίμασε ο τύπος). 150 από Ελλάδα, 100-115 από Γερμανία.

Όσοι κάνουν καλές και αξιοπρεπείς δοκιμές από γνωστά σάιτ επισημαίνουν τις συγκεκριμένες αδυναμίες του  πληκτρολογίου.

Και οι διακόπτες του είναι της πλάκας για 150 ευρώ, και τα abs πλήκτρα...

Όταν μπορέσω να πιάσω κι ένα keycult custom στα χέρια μου φέτος θα ανεβάσω review στο φόρουμ.

 

Τα HyperX είναι η καλύτερη προσφορά που ανέβηκε τελευταία σε πληκτρολόγια από φίλους στο φόρουμ, δύο μοντέλα νομίζω. 

Κρίμα να παρασύρουμε κόσμο που παίρνει πρώτη φορά μηχανικό να αγοράζει πατάτα στα  150 όταν σε μισή τιμή χτυπάει καλύτερο.


Αν και παίζει strawman fallacy στο vs ποιότητας πλήκτρων/σταθεροποιητών με το polling rate και ολίγον παραπληροφόριση πχ το kb αυτό βγαίνει 106,62€ και όχι 150€.
Το ότι έριξες 1,5 χιλιάρικο σε μηχανικά πληκτρολόγια δεν αποτελεί κριτήριο κανενός είδους πέραν της προσωπικής και υποκειμενικής σου κατανάλωσης
Να θυμίσω ότι ρώτησα που βασίζεις τους ισχυρισμούς σου, κάποια πηγή και όχι προσφυγή στην αυθεντία διότι έριξες 1500€ σε μηχανικά.
Αν είδες ακριβώς κάτω από το video έγραψα για το Κ70 οπότε μάλλον το είδα για να το ανέβασα τότε.

Θα ήταν πιο χρήσιμο να ανέβαζες πηγές παρά τα από πάνω. Δεν βοηθάνε κανέναν, ούτε καν εσένα που θες να βοηθήσεις άλλους!
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...