Προς το περιεχόμενο

- 50 % Σε Keyboards - Mice - Capture Cards - Closed Loop Coolers EU.EVGA


ProbablseSteve

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έβγαλε εχτές ενα βίντεο ο Linus από LinusTechTips και από οτι κατάλαβα κάνουν μια συνεργασία με EVGA και δίνουν κωδικό για -50% για ένα μόνο item και με κάποιες προϋποθέσεις ενα cash-back αξίας 50% για ένα δεύτερο item. Πρόκειτε για συγκεκριμένα κομμάτια.

Δεν το έχω μελετήσει τι ακριβώς παίζει αλλά επειδή φαίνεται καλή προσφορά και δε βλέπω να το έχει ανεβάσει κανείς είπα να το postαρω. Οπότε διπλοτσεκάρετε προτού επενδύσετε.

Εαν έχει κάποιος εμπειρία από το site παρακαλώ να την μοιραστεί μαζί μας επειδή βλέπω στέλνουν από TAIWAN και φοβάμαι για τελωνεία. Αν δείτε και πόσα μεταφορικά χρεώνουν μοιραστείτε το και αυτό παρακαλώ.

Ζητώ συγνώμη αν η προσφορά αυτή θεωρηθεί ως affiliate link της LINUS MEDIA GROUP γιατί ουσιαστικά κάτι τέτοιο συμβαίνει.

https://eu.evga.com/articles/01480/double-50-promotion/

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, djuan1988 είπε

Το θέμα είναι το τελωνείο.

Αν δεν έχει είναι εξαιρετική προσφορά.

Δεν βρήκα κάπου να λέει από που στέλνουν. Αυτό που είδα είναι ότι οι τιμές είναι χωρίς ΦΠΑ και αν πατήσεις να δεις λεπτομέρειες βγάζει διάφορες ευρωπαϊκές χώρες όπου αναφέρεται το ΦΠΑ σε κάθε χώρα. Την Ελλάδα δεν την έχει μέσα. Για να λέει χωρίς ΦΠΑ τις τιμές μάλλον από Ευρώπη στέλνουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, dali13gr είπε

Δεν βρήκα κάπου να λέει από που στέλνουν. Αυτό που είδα είναι ότι οι τιμές είναι χωρίς ΦΠΑ και αν πατήσεις να δεις λεπτομέρειες βγάζει διάφορες ευρωπαϊκές χώρες όπου αναφέρεται το ΦΠΑ σε κάθε χώρα. Την Ελλάδα δεν την έχει μέσα. Για να λέει χωρίς ΦΠΑ τις τιμές μάλλον από Ευρώπη στέλνουν. 

Από Ταϊβάν στέλνουν, το γράφει ξεκάθαρα 

*Orders placed on EU.EVGA.com & DE.EVGA.com & FR.EVGA.com are shipped from our Taiwan warehouse

Απλά διαβάζω στο reddit και στο forum τους ότι το παραστατικό που συνοδεύει την αποστολή γράφει DDP - Delivered Duty Paid.

Σε πολλούς όμως η DHL ζητούσε χρήματα.

EDIT 

Βέβαια αν βάλεις το ΦΠΑ πάλι είναι προσφορά, αλλά όχι τρομερή ώστε να τρέξεις, τουλάχιστον στα hydro coolers που είδα.

Επεξ/σία από djuan1988
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα 3080 από αυτούς πριν 1 βδομάδα και η DHL δεν μου ζήτησε ΚΑΘΟΛΟΥ χρήμα. Εκτελωνίσανε, παραδώσανε, απλά με ρώτησαν αν είναι για προσωπική ή επαγγελματική χρήση. Πλήρωσα ότι έλεγε το site.

Όλα από Taiwan έρχονται όμως όλα τα τέλη περιλαμβάνονται στην τιμή.

Χτύπησα τώρα το keyboard

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, techon1 είπε

Πήρα 3080 από αυτούς πριν 1 βδομάδα και η DHL δεν μου ζήτησε ΚΑΘΟΛΟΥ χρήμα. Εκτελωνίσανε, παραδώσανε, απλά με ρώτησαν αν είναι για προσωπική ή επαγγελματική χρήση. Πλήρωσα ότι έλεγε το site.

Όλα από Taiwan έρχονται όμως όλα τα τέλη περιλαμβάνονται στην τιμή.

Χτύπησα τώρα το keyboard

Φαίνονται ωραία τα keyboards και ειδικά το z15 + VAT - 50% = 70 euro δεν είναι καθόλου άσχημα. Βέβαια αμα δεν ήταν και αυτό το "κρυμμένο" VAT θα ήταν super.

Μεταφορικά σε χρέωσε;

Επίσης είδα οτι έχει διάφορα P/N (product number?) για τα keyboards. (821-W1-15UK-K2) (821-W1-15DE-K2) (811-W1-20FR-K2). Οπότε εγώ θα έπαιρνα το UK, προσέξτε το και αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, ProbablseSteve είπε

Φαίνονται ωραία τα keyboards και ειδικά το z15 + VAT - 50% = 70 euro δεν είναι καθόλου άσχημα. Βέβαια αμα δεν ήταν και αυτό το "κρυμμένο" VAT θα ήταν super.

Μεταφορικά σε χρέωσε;

Επίσης είδα οτι έχει διάφορα P/N (product number?) για τα keyboards. (821-W1-15UK-K2) (821-W1-15DE-K2) (811-W1-20FR-K2). Οπότε εγώ θα έπαιρνα το UK, προσέξτε το και αυτό.

16 ευρώ μεταφορικά. Είναι DHL

Z20 πήρα εγώ γιατί φαίνεται πολύ ψαρωτικό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, techon1 είπε

16 ευρώ μεταφορικά. Είναι DHL

Z20 πήρα εγώ γιατί φαίνεται πολύ ψαρωτικό

προσεχτε λιγο με τα κουμπια γιατι καποια ειναι AWERTY καποια QWERTZ και τα αγγλικα που ειναι QWERTY εκει που ειναι κανονικα το Ζ και το Χ εχουν το κομμα και την τελεια.Προσωπικα δεν μου κανουν και το Ζ20 δεν μου κανει που εχει τα κουμπια καθετα στο αριστερο μερος δεν μπορω να παιξω με τα WASD

2 λεπτά πριν, greekfragma είπε

συγγνώμη αλλά επειδή κάτι χάνω...έχω λογαριασμό στο συγκεκριμένο site αλλά δε βλέπω που προσθέτω στο καλάθι προϊόντα.

Σε αυτα δεν εχει διαθεσιμοτητα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Aias είπε

προσεχτε λιγο με τα κουμπια γιατι καποια ειναι AWERTY καποια QWERTZ και τα αγγλικα που ειναι QWERTY εκει που ειναι κανονικα το Ζ και το Χ εχουν το κομμα και την τελεια.Προσωπικα δεν μου κανουν και το Ζ20 δεν μου κανει που εχει τα κουμπια καθετα στο αριστερο μερος δεν μπορω να παιξω με τα WASD

Σε αυτα δεν εχει διαθεσιμοτητα

Ε καλά, δεν είναι μεγάλο πρόβλημα αυτό. Αν το ρυθμίσεις από το λειτουργικό και του πεις ότι είναι αμερικάνικο, σωστά θα πατιούνται τα κουμπιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, techon1 είπε

Πήρα 3080 από αυτούς πριν 1 βδομάδα και η DHL δεν μου ζήτησε ΚΑΘΟΛΟΥ χρήμα. Εκτελωνίσανε, παραδώσανε, απλά με ρώτησαν αν είναι για προσωπική ή επαγγελματική χρήση. Πλήρωσα ότι έλεγε το site.

Όλα από Taiwan έρχονται όμως όλα τα τέλη περιλαμβάνονται στην τιμή.

Χτύπησα τώρα το keyboard

Ούτε ΦΠΑ; Δλδ την πήρες 730?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, CaMp3on είπε

Ούτε ΦΠΑ; Δλδ την πήρες 730?

Με ΦΠΑ. Μπαίνει μετά το 24% στο τελικό κουτάκι. Σύνολο 880 χωρίς μεταφορικά 900 με μεταφορικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...