Προς το περιεχόμενο

Poco m3 vs Xiaomi redmi 9


@topos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 ώρες πριν, safridia είπε

Επειδη εχω χαθει λιγο, τι μαρκα ειναι αυτο το Realme;
Εχει κανονικα store και ολες τις εφαρμογες;
Εχω καει με Huawai

Πήρα realme πριν από λίγο καιρό. Το 8. Ήρθα από redmi 7 note. Το σημαντικό είναι ότι είναι καλοφτιαγμένο, με πολύ καλή οθόνη και έχει 3 χρόνια εγγύηση αν αγοραστεί από κατάστημα αντιπροσωπείας.

Είναι πολύ καλό τηλέφωνο και το λειτουργικό μου φαίνεται μια χαρά αν και για να είμαι ειλικρινής δεν είμαι απαιτητικός χρήστης, δεν είχα προβλήματα με το miui των xiaomi. Βλέπω κάποιες διαφορές και κάποιες ωραίες προσθήκες στο realme που δεν είχα στο xiaomi. Βλέπω και κάποια πράγματα που με ξενίζουν που ενοχλούν μάλλον μόνο εμένα ή θα ενοχλήσουν λίγους και ακόμα δεν έχω καταφέρει να τα λύσω.

Το ένα είναι ότι με handsfree ακουστικά δεν μου περνάει ήχους ειδοποιήσεων οπότε τους χάνω και το δεύτερο είναι ότι επιτρέπει μόνο ένα widget ανά εφαρμογή οπότε δεν μπορώ να βλέπω πολλαπλά entities από το homeassistant . Τα δύο τελευταία δεν τα είχα στο xiaomi. Επίσης είχε πιο καλή εφαρμογή για τις επαφές ενώ τώρα μου φαίνεται πιο basic.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/6/2021 στις 2:48 ΜΜ, intruder99 είπε

Μέχρι πριν λίγες ημέρες έβρισκες το Realme 7 στα 130€ μαζί με τα μεταφορικά από κατάστημα του bestprice (βέβαια με 1 χρόνο εγγύηση). Οπότε λύσεις υπάρχουν και σε αυτά τα χρήματα αρκεί να περιμένεις την κατάλληλη στιγμή.

Σωστός.. το Realme 7 είναι κλάσεις ανώτερη συσκευή από το Redmi 9 ή το M3.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/6/2021 στις 2:48 ΜΜ, intruder99 είπε

Μέχρι πριν λίγες ημέρες έβρισκες το Realme 7 στα 130€ μαζί με τα μεταφορικά από κατάστημα του bestprice (βέβαια με 1 χρόνο εγγύηση). Οπότε λύσεις υπάρχουν και σε αυτά τα χρήματα αρκεί να περιμένεις την κατάλληλη στιγμή.

Γιατι εχει αυτο το τρελο σκαμπανευασμα; Να περιμενω λες να ξαναπεσει στα 130 η δεν θα γινει αυτο συντομα;
Επισης πως γινεται τα κινεζομαγαζα banggood να το εχουν 195, οταν τετοια τιμη εδω εχουν τα μεγαλα καταστηματα που το εχουν αμεσα διαθεσιμο και τα μικρα με αναμονη απο 160-170 πλεον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...