Προς το περιεχόμενο

Θέμα με GT1030


rafinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, aris73 είπε

Τότε σίγουρα κατά 99,9% θα φταίει η κάρτα.

Τώρα μπορεί να οφείλεται πχ στην μητρική.

Έκανες καθαρισμό και καθαρή εγκατάσταση λειτουργικού όπως πρότειναν τα παιδιά;

 

Τα windows τα είχα κάνει εγκατάσταση πολυ λίγο καιρό πριν απο την αγορά της κάρτας. Η αλήθεια είναι ότι αποφευγω την καθαρή εγκατάσταση γιατί μέχρι να ξαναφερω το pc στα μέτρα μου θα μου πάρει πάρα πολυ χρόνο. 

Όπως και να έχει σαν πολυ να ασχοληθήκαμε με την σαβουροκαρτα. 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν και δεν είμαι βέβαιος αν θέλω να μπω στην διαδικασία της εγγύησης γιατί πολύ απλά δεν αξίζει τον κόπο η κάρτα...

Η κάρτα έχει εγγύηση, αλλά εγώ έχω στη διάθεσή μου μόνο τα στοιχεία που έχει πάνω το κουτί αγοράς (έχει κάτι barcode πάνω). Την απόδειξη την έχω μόνο σε μια φωτογραφία που μου είχε σταλεί όταν την πήρα από άτομο εδώ στις αγγελίες. Στην φωτογραφία φαίνεται το χέρι που την κρατάει κτλ. Δεν είχε γίνει προσπάθεια να μου σταλεί ακριβώς η απόδειξη όπως ήταν και δεν υπάρχει από όσο μου έχει πει το άτομο από το οποίο την παρέλαβα. 

Αν κατάλαβα καλά είναι αγορασμένη από stock house του eshop. 

Υπάρχει περίπτωση να βγάλω άκρη ή όχι; Ποια είναι η άποψή σας; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 4/11/2021 στις 9:52 ΜΜ, rafinos είπε

Αν και δεν είμαι βέβαιος αν θέλω να μπω στην διαδικασία της εγγύησης γιατί πολύ απλά δεν αξίζει τον κόπο η κάρτα...

Η κάρτα έχει εγγύηση, αλλά εγώ έχω στη διάθεσή μου μόνο τα στοιχεία που έχει πάνω το κουτί αγοράς (έχει κάτι barcode πάνω). Την απόδειξη την έχω μόνο σε μια φωτογραφία που μου είχε σταλεί όταν την πήρα από άτομο εδώ στις αγγελίες. Στην φωτογραφία φαίνεται το χέρι που την κρατάει κτλ. Δεν είχε γίνει προσπάθεια να μου σταλεί ακριβώς η απόδειξη όπως ήταν και δεν υπάρχει από όσο μου έχει πει το άτομο από το οποίο την παρέλαβα. 

Αν κατάλαβα καλά είναι αγορασμένη από stock house του eshop. 

Υπάρχει περίπτωση να βγάλω άκρη ή όχι; Ποια είναι η άποψή σας; 

 

την φωτο που εχεις , το μαγαζι και τον αριθμο αποδειξης και παιρνεις τηλεφωνο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεξεις κλειδια: stock house e-shop. Η καρτα ειναι χτυπημενη φιλε μου. Για να πηγε στο stock house ο προ-προηγουμενος την γυρισε πισω, και ο προηγούμενος την ξεφορτωθηκε σε εσενα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηλεκτρονικό που δεν ανάβει αν μείνει πολλές ώρες off αλλά μόλις "ζεσταθεί" παίζει ΟΚ => 99,99% πυκνωτής σε κύκλωμα τροφοδοσίας.

Βρες έναν ηλεκτρονικό να τεστάρει τους πυκνωτές στο κύκλωμα τροφοδοσίας της κάρτας, λογικά κάποιος είναι χαλασμένος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

 

Στις 21/11/2021 στις 7:30 ΜΜ, malakudi είπε

Ηλεκτρονικό που δεν ανάβει αν μείνει πολλές ώρες off αλλά μόλις "ζεσταθεί" παίζει ΟΚ => 99,99% πυκνωτής σε κύκλωμα τροφοδοσίας.

Βρες έναν ηλεκτρονικό να τεστάρει τους πυκνωτές στο κύκλωμα τροφοδοσίας της κάρτας, λογικά κάποιος είναι χαλασμένος.

Πάντως σήμερα δεν άνοιξα το pc πρωί και το άνοιξα πριν λίγο με αναμμένη την θέρμανση στο σπίτι (σόμπα που σβήνει το βράδυ) και αρκετά ζεστή θερμοκρασία μέσα στο δωμάτιο, η κάρτα μου δούλεψε από το πρώτο boot κανονικά. 

Διαφορετικά όσο πιο πολύ κρύο έχει το σπίτι τόσο πιο πολύ ώρα θέλει να παραμείνει σε αναμμένο pc για να επανέλθει στα κανονικά της με το reboot. Την άνοιξη ανάλογα την θερμοκρασία μία δούλευε με την πρώτη μία όχι, το καλοκαίρι δούλευε κάθε μέρα κανονικά και από όταν άρχισε το κρύο το κάνει σχεδόν καθημερινά. 

Άρα μάλλον ισχύουν όσα λες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...