Προς το περιεχόμενο

Μαύρες κατσαρίδες βοήθεια


Geogeo89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως είναι απ αυτές που πετάνε; Είναι μεγάλες μαύρες με φτερά; Αυτές μπορεί να μπαίνουν από κάθε τρύπα ή ανοιχτό παράθυρο. Ή κάτω από την πόρτα (βάλε αεροστοπ). Ή απο ανοιχτό παράθυρο στη σκάλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Stergios74 είπε

Μήπως είναι απ αυτές που πετάνε; Είναι μεγάλες μαύρες με φτερά; Αυτές μπορεί να μπαίνουν από κάθε τρύπα ή ανοιχτό παράθυρο. Ή κάτω από την πόρτα (βάλε αεροστοπ). Ή απο ανοιχτό παράθυρο στη σκάλα. 

Όχι αδερφέ είπαμε δεν είμαι τόσο κομάντο να κάθομαι να παλεύω δύο μήνες με ιπτάμενες κατσαρίδες. Τα έχω κλειστά όλα τα παράθυρα προφανώς. Τώρα δοκίμασα  όλα τα σιφωνια και νεροχύτες να είναι κλειστά συνέχεια όλο το 24ωρο να δω τι διάολο θα γίνει. Έκανα και ψεκασμό με καπνογονο στο κεντρικό φρεάτιο και ο άνθρωπος μου είπε σε 2-3 μέρες θα εξαφανιστουν. Βέβαια και τα άλλα 3 συνεργεία που έφερα όταν τελείωνα μου λέγανε σε 10-15 μέρες θα τελειώσει και αυτή η ιστορία ξεκίνησε 20 Μαρτίου και δεν έχει τςλειωμο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια φορα μια μαυρη κατσαριδα στο μεγεθος παλάμης, είχε πηδήξει έξω απο σιφώνι του μπάνιου(αυτα τα στρογγυλα στο εδαφος) και αρχισε να τρέχει μεσα στο μπάνιο μου. Στην αρχη έβγαλε μόνο τις κεραίες της εξω, σαν scanner, και προσπαθουσε να ανιχνεύσει τον χωρο :)

φανταστείτε τι μικρόβια απο την αποχέτευση κουβαλουσε αυτο το πλάσμα. Σκαρφαλωσε 3 ορόφους μεσα στον σωληνα και βρηκε διέξοδο στο μπανιο μου.

καναμε απολυμανση και δεν ξαναγινε, σε ολη την πολυκατοικια, και κάνουμε μια φορα το χρονο απο τοτε. Τα εγκαταλελημενα σπιτια/ ξενοδοχεια/ ατιμελητες γειτονικες πολυκατοικιες κανουν μεγαλο το προβλημα γιατι αν σου κανουν εστιες εκει θα ερχονται και σε σενα.

Επεξ/σία από Zerg13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, greekfragma είπε

τα ξαναλέμε σε 10μέρες που θα ξαναβγούν και θα πεις γιατί δεν έβαζα κάμερα όπως μου είπανε για να βρεθεί η πηγή του κακού.

Φίλε μου είχα ήδη κλείσει ραντεβού με συνεργείο αποφραξης και απεντομωσης, δεν μπορούσα να τους πάρω 10 το βράδυ να πω άκυρο παιδιά μην έρχεστε αύριο πρωί. Τώρα βρίσκομαι στην απελπισία μου αλλά άμα συνεχιστεί θα κάνω αυτό που πρότεινες προφανώς 

22 λεπτά πριν, lightsout είπε

Βασικά, αυτό που σημείωσε ο Zerg13, μήπως υπάρχει κάποιο κλειστό διαμέρισμα στην οικοδομή ή κάπου γειτονικά

Το μοναδικό κλειστό διαμέρισμα είναι στο 1ο όροφο ένα στούντιο 30τμ αλλά πριν 3-4 μήνες εμένε άνθρωπος, και εκτός αυτού κανένα από τα διπλά διαμερίσματα δεν έχει θέμα ούτε στο 2ο ή 3ο όροφο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Geogeo89 είπε

Φίλε μου είχα ήδη κλείσει ραντεβού με συνεργείο αποφραξης και απεντομωσης, δεν μπορούσα να τους πάρω 10 το βράδυ να πω άκυρο παιδιά μην έρχεστε αύριο πρωί. Τώρα βρίσκομαι στην απελπισία μου αλλά άμα συνεχιστεί θα κάνω αυτό που πρότεινες προφανώς 

Το μοναδικό κλειστό διαμέρισμα είναι στο 1ο όροφο ένα στούντιο 30τμ αλλά πριν 3-4 μήνες εμένε άνθρωπος, και εκτός αυτού κανένα από τα διπλά διαμερίσματα δεν έχει θέμα ούτε στο 2ο ή 3ο όροφο. 

επειδή ΚΑΝΕΝΑ άλλο διαμέρισμα δεν εχει πρόβλημα αλλά ΜΟΝΟ το δικό σου το πιθανότερο είναι το πρόβλημα να είναι τοπικό και ΟΧΙ γενικό.

άρα....ο καπνός απλά θα διώξει προσωρινά από τα φρεάτια και τις σωληνώσεις στο σύνολο και ΟΤΑΝ φύγει η επίδραση μάντεψε ποιος θα έχει πάλι ΜΟΝΟ πρόβλημα.

τα λέμε σε 10μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μη φυγεις απο το σπιτι.

μαλλον

 στο φαρμακο να βαζουν κατι γλυκο σα ζαχαρη για τις κατασριδες σα δολωμα

να πανε να το φανε να πεθανουν.

γιαυτο το λενε δολωμα.

αρα πεθαινουν αλλα κατευθυνονται σε εκεινον που το ριχνει!

οι αλλοι βαζουν λιγοτερο η καθολου

κ ετσι ερχονται ολες σε εσενα.

δεν ειμαι σιγουρος εντελως,

πιθανολογω

μαλλον .μολις περασει το φαρμακο 

θα μειωθουν οι επισκεψεις,

θα παραμενουν στα υπογεια

Επεξ/σία από peiraiask
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, greekfragma είπε

επειδή ΚΑΝΕΝΑ άλλο διαμέρισμα δεν εχει πρόβλημα αλλά ΜΟΝΟ το δικό σου το πιθανότερο είναι το πρόβλημα να είναι τοπικό και ΟΧΙ γενικό.

άρα....ο καπνός απλά θα διώξει προσωρινά από τα φρεάτια και τις σωληνώσεις στο σύνολο και ΟΤΑΝ φύγει η επίδραση μάντεψε ποιος θα έχει πάλι ΜΟΝΟ πρόβλημα.

τα λέμε σε 10μέρες.

Σε 3 διαμέρισματα βρήκαν αλλά βρήκαν τύπου 2-3 ψοφιες όχι αυτό το χαλι. Προφανώς καταλαβαίνω ότι υπάρχει σοβαρό ενδεχομένο να είναι τοπικό το πρόβλημα όπως και ότι ο άνθρωπος με το καπνογονο είπε ότι θα φύγουν τώρα όχι για δέκα μέρες βέβαια αλλά για μήνες, απλά θα θέλει πολύ πιο συχνά καπνό διότι υπάρχει μεγάλο πρόβλημα. Είναι συγγενής ατόμου εδώ σοβαρός άνθρωπος και είπε ότι το καπνογονο θέλει κάθε 8-12 μήνες αλλά εδώ καλό θα ήταν ανά 6μηνο. Αν είσαι από Θεσσαλονίκη και ξες να προτείνεις κάποιο συνεργείο γιαυτο με την κάμερα που πρότεινες ευχαρίστως να πάρω να μάθω, δεν ήξερα καν ότι γίνεται κάτι τέτοιο 

1 ώρα πριν, peiraiask είπε

μη φυγεις απο το σπιτι.

μαλλον

 στο φαρμακο να βαζουν κατι γλυκο σα ζαχαρη για τις κατασριδες σα δολωμα

να πανε να το φανε να πεθανουν.

γιαυτο το λενε δολωμα.

αρα πεθαινουν αλλα κατευθυνονται σε εκεινον που το ριχνει!

οι αλλοι βαζουν λιγοτερο η καθολου

κ ετσι ερχονται ολες σε εσενα.

δεν ειμαι σιγουρος εντελως,

πιθανολογω

μαλλον .μολις περασει το φαρμακο 

θα μειωθουν οι επισκεψεις,

θα παραμενουν στα υπογεια

Φίλε μου δε ξέρω αν διάβασες καλά χωρίς παρεξήγηση, αλλά πέρασαν 2 μήνες και όχι απλά δε μειώνονται οι επισκέψεις αλλά υπάρχουν μέρες που θα βρω 6-7 ακόμα 9 ψοφιες. Πλέον βούλωσα όλα τα σιφωνια κ τα ανοίγω μόνο αν πλύνω χερια/δόντια πιάτα κλπ να δω τι διάολο θα γίνει. Έχω κλείσει σιφωνια μπαλκονιού, κουζινα νεροχύτη, νιπτήρα μπάνιου μπανιέρα και σιφωνι στο πάτωμα στο μπάνιο. Η εξωτερική πόρτα με αεροστοπ. Υπάρχει άλλη δίοδος ρε παιδιά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν συνεχίσουν να μπαίνουν με όλα κλειστά κάπου υπάρχει τρύπα που δεν έχεις δει πιστεύω, σε κάποια γωνία/άκρη/κλπ.. μακάρι να βγάλεις άκρη σύντομα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, Geogeo89 είπε

Παρακαλώ βοήθεια γιατι κοντεύω να τρελαθώ

 είναι τεράστιες σαν σκαθάρια. 

Μια καλή αρχή θα ηταν να κάνεις το πρώτο χτύπημα.

Η αγέλη θα το εκτιμήσει.

 

Επεξ/σία από momotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, greekfragma είπε

τα ξαναλέμε σε 10μέρες που θα ξαναβγούν και θα πεις γιατί δεν έβαζα κάμερα όπως μου είπανε για να βρεθεί η πηγή του κακού.

Πήρα εν τέλει φίλε μου τηλέφωνο για αυτό που είπες με τις κάμερες σε 3 που βρήκα και όλοι λένε δεν έχει νόημα ασχέτως ότι έβαλα καπνό διότι είναι σε όροφο και δεν θα φανεί, μόνο χαμηλά στο δίκτυο στο δρόμο λένε έχει νόημα και θα δώσω τσάμπα έξτρα χρήματα . Δυστυχώς πάει κ αυτή η επιλογή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι κατσαρίδες δεν κάνουν ταξιδια. εκει που βρίσκεις τα πολλά πτωματα εκει κοντα ειναι η φωλια. ψηλα στους ορόφους ειναι πολύ σπανιο να εμφανιστει τόσο μεγάλος αριθμός ακόμη και χωρις να ριξεις ποτε φαρμακο. κάποια γέννησε πολύ κοντά σου και τωρα σιγα σιγα βγαίνουν (το φαρμακο τις πνίγει) να πεθάνουν. αν βλέπεις ακόμα ζωντανές υπάρχει πρόβλημα μεγάλο. αν βλέπεις πλέον μονο νεκρές κάνε υπομονή. το φάρμακο δουλεύει και σε λίγο δεν θα μείνει καμια ζωντανή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...