Προς το περιεχόμενο

Renders του Apple Watch 7 δείχνουν ένα ριζικά ανανεωμένο smartwatch


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 25/5/2021 στις 3:38 ΜΜ, billdanos είπε

Βγάζω ολόκληρη τη μέρα με το Apple Watch. Και απο τη στιγμή που υπάρχει φορτιστής στο γραφείο και στο σπίτι, το βάζεις κανα 20λεπτο τη φορά και δεν σε απασχολεί κάτι άλλο. Προφανώς η μεγαλύτερη αυτονομία είναι καλοδεχούμενη αλλά δεν χρειάζεται να υπερβάλλουμε...

Εγώ πάντως δεν έχω καταφέρει να σκοτώσω το Apple Watch 6 με always on και τα πάντα ανοιχτά, σε μια μέρα. Το μέγιστο που το έριξα ήταν 46% και αυτό με βαριά χρήση (ομιλία, μηνύματα, γυμναστική). Αυτή είναι η χρήση ενός smartwatch…όχι gps tracking στα βουνά όπου σκοπεύεις να εξαφανιστείς για μέρες :P

P.S. Οποίος θέλει ρολόι που δεν τελειώνει η μπαταρία του, ας πάρει ένα ωραιότατο αυτόματο και έγινε. Οποίος θέλει smartband-grp tracker ας πάρει garmin! Λύσεις υπάρχουν ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
40 minutes ago, makridis said:

Εγώ πάντως δεν έχω καταφέρει να σκοτώσω το Apple Watch 6 με always on και τα πάντα ανοιχτά, σε μια μέρα. Το μέγιστο που το έριξα ήταν 46% και αυτό με βαριά χρήση (ομιλία, μηνύματα, γυμναστική). Αυτή είναι η χρήση ενός smartwatch…όχι gps tracking στα βουνά όπου σκοπεύεις να εξαφανιστείς για μέρες :P

P.S. Οποίος θέλει ρολόι που δεν τελειώνει η μπαταρία του, ας πάρει ένα ωραιότατο αυτόματο και έγινε. Οποίος θέλει smartband-grp tracker ας πάρει garmin! Λύσεις υπάρχουν ;) 

Το ίδιο κι εγώ. Αν το φορέσω φορτισμένο στο πρωί κατά τις 8 (το φοράω και στον ύπνο πάντα) με όλα ανοιχτά, το βράδυ κατά τις 9 θα είναι κάπου στο 25-30% η μπαταρία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, billdanos είπε

Τα κινητά των 1000 ευρώ δεν τα φορτίζεις κάθε βράδυ;  :)

Απο τη στιγμή που οι μπαταρίες σε αυτό το μέγεθος δεν έχουν ακόμη εξελιχθεί τόσο ώστε να προσφέρουν μεγαλύτερη αυτονομία, δεν μπορείς να κανεις και πολλά. Το Apple Watch δεν εκτελεί μόνο χρέη ρολογιού & fit tracker ώστε να μπορείς να το συγκρίνεις άμεσα με άλλες συσκευές που προσφέρουν αυτονομίες αρκετών ημερών. Λίγο πολύ όλες οι συσκευές χρησιμοποιούν τις ίδιες μπαταρίες και προφανως αν και αυτές που σου βγάζουν μια βδομάδα είχαν τα χαρακτηριστικά του Apple Watch, η αυτονομία τους θα ήταν επίσης μια μέρα με το ζόρι! 

Αρχικα το pro max δε το φορτιζω καθε βραδυ αλλα καθε 2ο βραδυ. Δεν ειναι το ιδιο το κινητο με το ρολοι. Στο ρολοι πρεπει να το βγαζεις απο το χερι σου και να το φορτιζεις. Αν βαλεις και sleep tracker αντε γεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
29 minutes ago, costas_pro said:

Αρχικα το pro max δε το φορτιζω καθε βραδυ αλλα καθε 2ο βραδυ. Δεν ειναι το ιδιο το κινητο με το ρολοι. Στο ρολοι πρεπει να το βγαζεις απο το χερι σου και να το φορτιζεις. Αν βαλεις και sleep tracker αντε γεια. 

Το βγάζεις απο το χέρι και το αφήνεις κάνα μισαωρο το πολύ να φορτίσει. Όπως είπα το έχω συνεχώς στο χέρι ακομη κι όταν κοιμάμαι. Το να το ακουμπήσω μερικά λεπτά όσο κάθομαι στο γραφειο για να φορτίσει, δεν ειναι και το πιο τραγικό πράγμα στον κόσμο. 
 

Επισης ολα έχουν να κάνουν και με τη χρήση που κάνει ο καθένας. Άλλοι δεν βγάζουν τη μερα με το pro max…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billdanos είπε

Το βγάζεις απο το χέρι και το αφήνεις κάνα μισαωρο το πολύ να φορτίσει. Όπως είπα το έχω συνεχώς στο χέρι ακομη κι όταν κοιμάμαι. Το να το ακουμπήσω μερικά λεπτά όσο κάθομαι στο γραφειο για να φορτίσει, δεν ειναι και το πιο τραγικό πράγμα στον κόσμο. 
 

Επισης ολα έχουν να κάνουν και με τη χρήση που κάνει ο καθένας. Άλλοι δεν βγάζουν τη μερα με το pro max…

Καλα ναι αν δεν εχεις τιποτα αλλο να κανεις και τις 16 ωρες που θεωρητικα εισαι ξυπνιος εισαι ολη μερα με το κινητο ναι δε βγαζει μερα. Κοιτα σιγουρα καποιοι εχουν το δικο σου mentality και για αυτο το αγοραζουν. Εγω παροτι ειμαι με τα ταμπουνια στο οικοσυστημα με (mac / iphone / ipad) ε δε τα σκαω για ρολοι που καθε μερα θα πρεπει να το φορτιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, costas_pro said:

Καλα ναι αν δεν εχεις τιποτα αλλο να κανεις και τις 16 ωρες που θεωρητικα εισαι ξυπνιος εισαι ολη μερα με το κινητο ναι δε βγαζει μερα. Κοιτα σιγουρα καποιοι εχουν το δικο σου mentality και για αυτο το αγοραζουν. Εγω παροτι ειμαι με τα ταμπουνια στο οικοσυστημα με (mac / iphone / ipad) ε δε τα σκαω για ρολοι που καθε μερα θα πρεπει να το φορτιζω

Είμαι κι εγώ με τα μπούνια στο οικοσύστημα και, αν και ήμουν αρνητικός στην αρχή στο Watch, τώρα δεν μπορώ να το αποχωριστώ.

Πρόβλημα η μπαταρία; Βεβαίως, οποίος δεν το παραδέχεται είναι τυφλός. Στην περίπτωση μου, με Watch 6, όλα ανοικτά, μου κρατάει περίπου 36 ώρες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...