Προς το περιεχόμενο

mendley 150?


niktac

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, για καινούργιο scouter  για χρηστή 70% αστική και 30% εκτός πιστεύετε ότι είναι καλή λυσή το  mendley 150?

ΘΑ είναι το πρώτο και δεν εχω ιδιαίτερη εμπειρία σε μηχανές. 

Προτείνετε κατι άλλο στο ιδιο budget πανω κατω?  και για την ιδια χρήση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ είμαι ένα βήμα πριν το 125. Η ιπποδύναμη του euro5 είναι η αντίστοιχη του euro4 150cc. Και του 150cc είναι τσιμπημένη σε σχέση με τα αντίστοιχα 150. Άρα θεωρώ ότι θα είσαι καλυμένος και για το κομμάτι του εκτός. Αν σε ενδιαφέρουν οι χώροι σε συνδιασμό με τους μεγάλους τροχούς θεωρώ το medley μονόδρομο στα χρήματα αυτά.

 

Επεξ/σία από petran91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, niktac είπε

Καλησπέρα, για καινούργιο scouter  για χρηστή 70% αστική και 30% εκτός πιστεύετε ότι είναι καλή λυσή το  mendley 150?

ΘΑ είναι το πρώτο και δεν εχω ιδιαίτερη εμπειρία σε μηχανές. 

Προτείνετε κατι άλλο στο ιδιο budget πανω κατω?  και για την ιδια χρήση?

Το έχω ενα χρόνο τώρα.. τα συμπεράσματα μου ειναι πλήρες θετικά.. είναι πολύ δυνατό για την πόλη με μεγάλους χώρους για ψώνια, κράνη κλπ.. έξω απο την πόλη σε μεγάλες διαδρομές ίσως να θες κι άλλη δύναμη, τελική ταχύτητα εχει παει μεχρι 124χλμ.. η οθόνη του είναι φοβερή με ολες τις ενδείξεις (την εβαλαν και στο νεο beverly). Το μονο αρνητικό απο μένα είναι ενας θόρυβος που ακούγετε στο ξεκίνημα κυρίως με 2 άτομα ο οποιος είναι απο την καμπάνα και τον κανουν ολα τα medley μετα απτα πρωτα 500-1000 χλμ.. κατανάλωση ένα γέμισμα καπου στα 10 ευρώ με την τωρινή τιμή βενζίνης βγάζει περίπου 170χλμ (δικαβαλο μεσα σε πολη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το Medley. Ομορφο, σύγχρονο, πρακτικό, έχει σχεδόν τα πάντα σε συμπαγές μέγεθος, καλή κατανάλωση και λογική αγοράς. Τελευταία έχουν βεβαια τσιμπήσει την τιμή του.

Οι καινούριοι κινητήρες με την φουσκωμένη ιπποδύναμη δεν ξέρω τι λένε σε βάθος χρονου αλλά μου αρέσει γενικά.

 

Κάτοχος ταπεινού SYM 200 (με τα 179cc) και τα 12 μ-λάρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερουμε μηπως αν φαινεται καπου στο μηχανακι ποια εκδοση ειναι; Euro 4 ή Εuro 5 ?

Τα medley του 2020 ειναι euro 4 κ του 2021 ειναι euro 5 κ ειναι ακριβως ολοιδια

Αγορασα το 125 ρι αλλα φοβαμαι μηπως ο εμπορος μου κανε λαμογια κ μου δωσε euro 4 σε τιμη euro 5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...