Προς το περιεχόμενο

Για αγορα μότο συμβουλες.


nfsmw_gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε ολα τα μελη. 

Οδηγουσα σκουτερ 125cc τυπου βεσπας μεχρι προσφατα αλλα αρχισα να μετακινουμαι και σε πιο μακρινες περιοχες, ενω σε χρηση πολης καθαρα ειναι αψογη σε μεγαλυτερους δρομους δεν την νιωθω αρκετα σταθερη καί σβελτη οσο θα ηθελα. 

Την εβαλα αγγελια και εχω κλεισει να τη δωσω μεσα στην βδομαδα, τωρα ψαχνω κατι μεγαλύτερο και πιο σταθερο παλι σε σκουτερ. 

300cc συν πλην 100cc περίπου, να πιανει τα 100 σταθερά και ωραία, γιατι η τωρινη που ειχα με το ζορι επιανε 90 και σκυλιαζε και δεν ηταν ιδιαίτερα σταθερη. 

Αμφιβαλλω ότι θα τρεξω πολύ τυπου 140+ γι'αυτό ειπα εκει στα 100 αλλα με ανεση και σταθεροτητα. 

(εχω ανεξάρτητο αλλα δεν μου πολυαρεσουν οι ταχυτητες, ειδικα με συμπλεκτη γιαυτο κοιταζω για σκουτερ, θελω την μηχανη μου για ευκολη απροβληματιστη μετακινηση και δουλειές οχι για συγκινιση, εχω το αμαξι για manual αλλαγες και σπορ οδηγηση που με καλυπτει) 

Σεναριο χρησης ειναι 70% πολης δρομοι, 30% πιο ανοιχτοι τύπου Ποσειδώνως. 

Ιδανικα θελω να δωσω μεχρι 2000€.

Βρηκα αυτες τις δύο επιλογες μεχρι στιγμής :

 

https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/36810332-kymco-people-gt-300i

 

https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/23258481-aprilia-sportcity-300

 

Θα παιρνατε κάποια απο αυτες? 

Εχετε να προτεινετε κάτι άλλο? 

Ευχαριστώ πολυ,

Γιωργος! 

Επεξ/σία από nfsmw_gr
εξτρα πληροφορίες
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Εγω θα σου έλεγα να παρατήσεις τα σκούτερ και να πας σε μοτοσυκλέτα

Δεν θελω, ευχαριστώ. 

Εχω το αμαξι για ευχαριστηση, την μηχανη την θέλω οσο πιο απλη και ξεκούραστη γινεται γιατι κανω 90% δουλειές με αυτή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι φιλε δεν ειναι καθολου αξιοπιστα και καλα τα συγκεκριμενα που εστειλες αν θες ντε και καλα σκουτερ πας η σε γιαπωνεζικο η σε beverly 300..κοιτα μεταχειρο beverlaki 300 αρι απο του 2012 και μετα απλα μην το αφηνεις εξω γιατι τα περνουνε αβερτα ..(αν εχεις δικο σου γκαραζ) 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Fordakias7 είπε

Οχι φιλε δεν ειναι καθολου αξιοπιστα και καλα τα συγκεκριμενα που εστειλες αν θες ντε και καλα σκουτερ πας η σε γιαπωνεζικο η σε beverly 300..κοιτα μεταχειρο beverlaki 300 αρι απο του 2012 και μετα απλα μην το αφηνεις εξω γιατι τα περνουνε αβερτα ..(αν εχεις δικο σου γκαραζ) 

Κατάλαβα, καλώς ευχαριστώ για την γνώμη σου! 

Τωρα βέβαια πως το Beverly ειναι αξιόπιστο και το Sport city δεν ειναι ενω μοιράζονται πολλα μηχανικα μερη και εχουν ιδιο κινητήρα μου προκαλει μια απορια. 

Kymco βλεπω εχουν αρκετοι ντελιβεραδες, συν εχει και ενας θειος πολλα χρόνια γι'αυτο το επέλεξα, φανταστηκα ειναι αξιόπιστα, και online δεν βρηκα τίποτα πολυ ανησυχητικό για αυτα. 

Επεξ/σία από nfsmw_gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Fordakias7 είπε

Οχι φιλε δεν ειναι καθολου αξιοπιστα και καλα τα συγκεκριμενα που εστειλες αν θες ντε και καλα σκουτερ πας η σε γιαπωνεζικο η σε beverly 300..κοιτα μεταχειρο beverlaki 300 αρι απο του 2012 και μετα απλα μην το αφηνεις εξω γιατι τα περνουνε αβερτα ..(αν εχεις δικο σου γκαραζ) 

Δηλαδή του λες ότι το aprilia δεν είναι καθόλου αξιόπιστο και μετά του προτείνεις Beverly 300αρι που είναι ακριβώς το ίδιο μηχανάκι με άλλα πλαστικά;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν το. Παλικάρι ψαχνει για μεγιστη αξιοπιστία τοτε να παει σε γιαπωνεζικο. Σορρυ με ποιασατε αδιαβαστο δν το έχω ψάξει καθολου το connection aprillia piagio απλα απο φιλαράκια και διαφορα σχολια τα εχω ακουσει αυτα δν εχω προσωπικη εμπειρια διοτι δεν ασχολουμαι με τα σκουτερ.. Για το θεμα του ντελιβερξ που λες επειδη αυτην την δουλεια κανω προς το παρον δεν ισχυει κ πολυ ολοι οι συναδελφοι μ η με γιαπωνεζικα σκούτερ είναι η medley.. Πολυ σπάνια βλεπω kymco sym στον χωρο του ντελιβερι οχι οτι δν ειναι καλα μηχανάκια απλα ειναι μια κατηγορια κατω και σε θεμα αντοχης και σε θεμα ποιότητας απο honda yamaha 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Fordakias7 είπε

Εαν το. Παλικάρι ψαχνει για μεγιστη αξιοπιστία τοτε να παει σε γιαπωνεζικο. Σορρυ με ποιασατε αδιαβαστο δν το έχω ψάξει καθολου το connection aprillia piagio απλα απο φιλαράκια και διαφορα σχολια τα εχω ακουσει αυτα δν εχω προσωπικη εμπειρια διοτι δεν ασχολουμαι με τα σκουτερ.. Για το θεμα του ντελιβερξ που λες επειδη αυτην την δουλεια κανω προς το παρον δεν ισχυει κ πολυ ολοι οι συναδελφοι μ η με γιαπωνεζικα σκούτερ είναι η medley.. Πολυ σπάνια βλεπω kymco sym στον χωρο του ντελιβερι οχι οτι δν ειναι καλα μηχανάκια απλα ειναι μια κατηγορια κατω και σε θεμα αντοχης και σε θεμα ποιότητας απο honda yamaha 

Ωραιος, ευχαριστω για τις πληροφοριες και παλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...