Προς το περιεχόμενο

Γδάρσιμο αυτοκινήτου.


Vagosskaf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα, χτες δυστυχώς για κακή μου τύχη πήγα να ξεπαρκαρω το αυτοκίνητο μου από το πάρκινγκ και μάλλον κοιμόμουν όρθιος δεν ξέρω τι σκατα έκανα και το βρήκα ελαφρά στον τοίχο…πάνω από την αριστερό πίσω ζάντα! Καλά πέρα ότι έπαθα σοκ και δεν μπορούσα να συνέλθω γιατί έχω τρελό έρωτα με το αυτοκίνητο μου, από χτες προσπαθώ να βρω λύσεις πως θα το φτιάξω , αλοιφή, τοπική βαφή…δεν ξέρω κάτι! 
Σας ανεβάζω και μια φωτογραφία να πάρετε μια ιδέα, δώστε μου τα φώτα σας, σας παρακαλώ….. 

4C9B3941-7C4C-4225-A3E3-A1B23F918E58.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κάντο λίγο με το νύχι κάθετα από τις γραμμές. αν βρίσκεις μαγκώματα στη κίνηση έχει φάει και χρώμα.

το περισσότερο με απαλό τρίψμο και αλοιφή θα φύγει. σε κάποια σημεία όμως φαίνεται οτι έχασε και χρώμα. θα σιγουρευτείς αμα δεις μπλε σημάδια στο τοίχο. άμα ο τοίχος δεν έχει καθόλου μπλε τη γλίτωσες μόνο με αλοιφή και δε θα φαίνεται οτι έγινε.

 

κάποια στιγμή θα συνειδητοποιήσεις οτι δεν αξίζει να χαλιέσαι για 2 γρατσουνιές σε ένα αμάξι.

πόσο μάλλον τέτοιου μεγέθους που ούτε τη τσέπη δε πονάνε.

μπορεί να είναι το 1ο σου αμάξι....ε...όταν ξανασυμβεί θα το δεις πιο ψύχραιμα. γιατί θα ξανασυμβεί να το ξέρεις μη χάνεις τον ύπνο σου.

έξω στο δρόμο είναι.

Επεξ/σία από greekfragma
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Vagosskaf είπε

Παιδιά καλησπέρα, χτες δυστυχώς για κακή μου τύχη πήγα να ξεπαρκαρω το αυτοκίνητο μου από το πάρκινγκ και μάλλον κοιμόμουν όρθιος δεν ξέρω τι σκατα έκανα και το βρήκα ελαφρά στον τοίχο…πάνω από την αριστερό πίσω ζάντα! Καλά πέρα ότι έπαθα σοκ και δεν μπορούσα να συνέλθω γιατί έχω τρελό έρωτα με το αυτοκίνητο μου, από χτες προσπαθώ να βρω λύσεις πως θα το φτιάξω , αλοιφή, τοπική βαφή…δεν ξέρω κάτι! 
Σας ανεβάζω και μια φωτογραφία να πάρετε μια ιδέα, δώστε μου τα φώτα σας, σας παρακαλώ….. 

 

Η χαμηλοτερη τιμη  σε τοπικη βαφη και ολο βερνικι 70-80ευρω

Τοπικη βαφη με τοπικο βερνικι 40-50ευρω. Με το τοπικο βερνικι δεν ειναι αξιοπιστη λυση οποτε ρωτας και για συνεπεια/εγγυηση.

ΥΓ. Εχει παρει και λαμαρινα(λακκακι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλαρακι τι εννοείς επαθα σοκ ηρεμησε μια τοπικη βαφη θα κανεις τελειωσε το θεμα δηλαδη αν γινοταν κατι μεγαλύτερο που ευχομαι να μην σου συμβει τι θα κανεις.. Just chill its just paint job.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι γρατσουνιά που έχει περάσει μόνο πάνω στο βερνίκι θα είναι σχετικά εύκολη η δουλειά με λίγη κρέμα θα φύγει.

Αν έχει περάσει στο χρώμα η ακόμα χειρότερα στο μέταλλο εκεί ζορίζουν τα πράγματα...

Εχω και εγώ τέτοιου είδους γρατσουνιές και θέλω να δοκιμάσω την μέθοδο του γνωστού chrisfix.

Tα σύνεργα τα έχω,αλλά όχι τον χρόνο ακόμα.

Αλλιώς πας σε βαφή με το κόστος που είπαν τα παιδιά απο πάνω.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως δεν ειναι κατι απλο ουτε φευγει με αλοιφες

Οι προχειρες επισκευες δεν ειναι αξιοπιστες θες κανονικο φανοποιο

Επισης πρεπει να θες και λαστιχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την αλοιφή αν δεν έχει πάρει χρώμα θα μπορούσες να κάνεις δουλειά αλλά παίζει να έχει μπει μέσα το νεύρο οπότε εκεί θέλεις φανοποιο για να στο φτιάξει σωστά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Vagosskaf είπε

Παιδιά καλησπέρα, χτες δυστυχώς για κακή μου τύχη πήγα να ξεπαρκαρω το αυτοκίνητο μου από το πάρκινγκ και μάλλον κοιμόμουν όρθιος δεν ξέρω τι σκατα έκανα και το βρήκα ελαφρά στον τοίχο…πάνω από την αριστερό πίσω ζάντα! Καλά πέρα ότι έπαθα σοκ και δεν μπορούσα να συνέλθω γιατί έχω τρελό έρωτα με το αυτοκίνητο μου, από χτες προσπαθώ να βρω λύσεις πως θα το φτιάξω , αλοιφή, τοπική βαφή…δεν ξέρω κάτι! 
Σας ανεβάζω και μια φωτογραφία να πάρετε μια ιδέα, δώστε μου τα φώτα σας, σας παρακαλώ….. 

4C9B3941-7C4C-4225-A3E3-A1B23F918E58.jpeg

Αν μιλάμε για δικό σου χώρο στάθμευσης βάλε κανένα προστατευτικό σε τοίχους-κολώνες να γλυτώσεις την επόμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καταλαβαινω απόλυτα .... κι εγώ έτσι έκανα μέχρι που για έξι μηνες αντικατεστησα τον υπευθυνο παραλαβης των οχηματων προς επισκευη στο φανοποιειο του κεντρικου συνεργειου μεγάλης εισαγωγικής αντιπροσωπειας  αυτοκινητων.Μόλις είδα τα πρώτα αιματα σε ταμπλω και τις πρώτες τριχες κολλημενες μαζί με δερμα σε παρμπριζ άλλαξα τακτική.... Πέρνα το με λιγη αλοιφη και ότι βγει αλλιώς με 100 ευρωπαϊκά το πολύ το φτιάχνεις πλήρως ......

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν στρώνει με αλοιφές γιατί η λαμαρίνα φαίνεται ότι έχει τσαλακωθεί όποτε θέλει τρίψιμο λίγο στόκο ίσιωμα βαφή κτλ. Το θέμα είναι που θα σβήσει και ποσο καλά θα ταιριάξει το χρωμα ώστε να μην φαίνεται μετά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Morosana είπε

Δεν στρώνει με αλοιφές γιατί η λαμαρίνα φαίνεται ότι έχει τσαλακωθεί όποτε θέλει τρίψιμο λίγο στόκο ίσιωμα βαφή κτλ. Το θέμα είναι που θα σβήσει και ποσο καλά θα ταιριάξει το χρωμα ώστε να μην φαίνεται μετά 

 

10 ώρες πριν, PLACEBO_89 είπε

Η χαμηλοτερη τιμη  σε τοπικη βαφη και ολο βερνικι 70-80ευρω

Τοπικη βαφη με τοπικο βερνικι 40-50ευρω. Με το τοπικο βερνικι δεν ειναι αξιοπιστη λυση οποτε ρωτας και για συνεπεια/εγγυηση.

ΥΓ. Εχει παρει και λαμαρινα(λακκακι)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, adi32 είπε

Επισης πρεπει να θες και λαστιχα

Τι εννοεις;Αφου εχει ερωτα λεει με το αυτοκινητο,τα λαστιχα δεν εχουν καποια σημασια.

 

4 ώρες πριν, totalius είπε

Πιο πολυ πρεπει να σε ανησυχούν τα λάστιχα νομιζω 

Οχι,μας νοιαζει το χρωμα μονο.Εχει βαλει φιμε,ολα καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...