Προς το περιεχόμενο

Αγορά Realme 8 pro


kostaslio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το σκέφτομαι πολυ σοβαρα για το συγκεκριμενο θελω γενικα καλη καμερα και καλη οθονη. 

https://www.skroutz.gr/s/28131906/Realme-8-Pro-128GB-Infinite-Black.html?from=sku_color_variations

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι αξίζει. Κανονικά θα έλεγα Xiaomi Redmi Note 10 Pro, αλλά με την τιμή του να εξακολουθεί να βρίσκεται κοντά στα 300€ κι εγώ προς το παρόν θα προτιμούσα το Realme 8 Pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα θεωρω το realme 8 pro την πιο μεγαλη διαφημιστική φουσκα που υπαρχει...

Κανε ενα συγκριτικο realme 6 pro vs realme 8 pro θα πεσεις κατω απο τα γελια, δυο γενιες πισω κινητο με ιδιο επεξεργαστη και γραφικα, καμερα με τηλεφακο και fm ραδιο. Μονο οθονη εχει καλυτερο το realme 8 pro. 

https://www.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone2=10114&idPhone1=10809&idPhone3=10662

Oχι οτι ειναι κακο τηλεφωνο, αλλα εχει ριξει τρελη διαφημηση και νομιζει ο κοσμος οτι ειναι το υπερτατο vfm!!

Στις 2/6/2021 στις 10:11 ΜΜ, osfp1978 είπε

Ακομη ασχολειστε με τα χιαομι;

Γιατι να μην ασχολιομαστε δηλαδη? Ακομα και το μετριο (αλλα ολ αραουντ) κινητο Redmi Note 9T οριακα το κερδισει στις επιδοσεις το υπερτατο (και χωρις 5G) τηλεφωνο...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, eko13 είπε

 

Γιατι να μην ασχολιομαστε δηλαδη? Ακομα και το μετριο (αλλα ολ αραουντ) κινητο Redmi Note 9T οριακα το κερδισει στις επιδοσεις το υπερτατο (και χωρις 5G) τηλεφωνο...

Απαντησες μονος σου....δεν εχει 5g....αρα δεν υπαρχει συγκριση.Η realme παντως εχει το 7 5g και το 8 5g...

Η μεγαλυτερη απατη λεγεται xiaomi.Αλλα ταζουν και βλεπει ο χρηστης.Ασε δε που εχει 5000 μοντελα......και δυο(!!!) θυγατρικες.....με τα ιδια μοντελα με αλλο ονομα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, osfp1978 είπε

Απαντησες μονος σου....δεν εχει 5g....αρα δεν υπαρχει συγκριση.Η realme παντως εχει το 7 5g και το 8 5g...

Η μεγαλυτερη απατη λεγεται xiaomi.Αλλα ταζουν και βλεπει ο χρηστης.Ασε δε που εχει 5000 μοντελα......και δυο(!!!) θυγατρικες.....με τα ιδια μοντελα με αλλο ονομα.....

Hater μυρίζομαι.. Να είμαστε φαν ναι, αλλά να μιλάτε και αντικειμενικά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, TheoAlex50 είπε

Hater μυρίζομαι.. Να είμαστε φαν ναι, αλλά να μιλάτε και αντικειμενικά. 

Αντικειμενικα μιλαω,ημουν παθων.Γι αυτο τα λεω...

Πρωτη φορα κατοχος χιαομι και απογοητευτικα πληρως.Προερχομενος απο huawei/sony....Συμβουλη μου κι οποιος θελει την ακουει.Εαν ΔΕΝ εχετε εμπειρια ΜΗΝ παρετε χιαομι.

Επεξ/σία από osfp1978
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, osfp1978 είπε

Αντικειμενικα μιλαω,ημουν παθων.Γι αυτο τα λεω...

Πρωτη φορα κατοχος χιαομι και απογοητευτικα πληρως.Προερχομενος απο huawei/sony....Συμβουλη μου κι οποιος θελει την ακουει.Εαν ΔΕΝ εχετε εμπειρια ΜΗΝ παρετε χιαομι.

Έτσι ακριβώς σε αυτό συμφωνώ. Θέλει όρεξη για να έχεις xiaomi αλλά γνώμη μου είναι ότι αξίζει. Εμπειρία δεν θα έλεγα ότι θέλει ιδιαίτερη, πλέον όλα τα βρίσκεις στο ίντερνετ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, TheoAlex50 είπε

Hater μυρίζομαι.. Να είμαστε φαν ναι, αλλά να μιλάτε και αντικειμενικά. 

Πραγματικά μην ασχολείσαι δεν θα βγαλεις άκρη . Super λειτουργικό της realme καμία αντιρρήση.. Αλλα κινητό  που δεν έχει 4 g+ εν έτει 2021κσο  δεν λειτουργεί το vollte ε  δεν το λες κ τέλειο ...4g + δεν είχαν τα Xiaomi πριν μια 4 έτια κ τρώγανε δικαίως κράξιμο 

Όσο για το realme 8 pro , είναι το ίδιο κινητό με το realme7 prο με παρόμοια κάμερα μην πω χειρότερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, vargas είπε

Πραγματικά μην ασχολείσαι δεν θα βγαλεις άκρη . Super λειτουργικό της realme καμία αντιρρήση.. Αλλα κινητό  που δεν έχει 4 g+ εν έτει 2021κσο  δεν λειτουργεί το vollte ε  δεν το λες κ τέλειο ...4g + δεν είχαν τα Xiaomi πριν μια 4 έτια κ τρώγανε δικαίως κράξιμο 

Όσο για το realme 8 pro , είναι το ίδιο κινητό με το realme7 prο με παρόμοια κάμερα μην πω χειρότερη

Σε realme 7 pro και 4g+ έχει και το volte λειτουργεί. 

Screenshot_2021-06-05-11-42-11-93.jpg

Επεξ/σία από thanasisxask
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, thanasisxask είπε

Σε realme 7 pro και 4g+ έχει και το volte λειτουργεί. 

Δεν τα λέω εγώ  οι κάτοχοι τα λένε στο myphone... στην Vodafone σίγουρα δεν λειτουργεί . Επίσης για το  4g + ξέρω ότι δεν είχε τώρα αν με update το έφεραν  το αγνοω . Κ το κορυφαίο υποβάθμισαν το wideline σε L3 με το android 11

1 λεπτό πριν, vargas είπε

Δεν τα λέω εγώ  οι κάτοχοι τα λένε στο myphone... στην Vodafone σίγουρα δεν λειτουργεί . Επίσης για το  4g + ξέρω ότι δεν είχε τώρα αν με update το έφεραν  το αγνοω . Κ το κορυφαίο υποβάθμισαν το wideline σε L3 με το android 11

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8179316#

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, TheoAlex50 είπε

Έτσι ακριβώς σε αυτό συμφωνώ. Θέλει όρεξη για να έχεις xiaomi αλλά γνώμη μου είναι ότι αξίζει. Εμπειρία δεν θα έλεγα ότι θέλει ιδιαίτερη, πλέον όλα τα βρίσκεις στο ίντερνετ. 

ΟΧΙ δεν αξιζει η αλλαγη.Μονο οταν καποιος εχει ηδη χιαομι μπορει να ξαναπαρει χωρις προβλημα (!!!)

Τι βρισκεις δηλαδη στο ιντερνετ;Καινουριο λογισμικο,απαραδεκτο σημα κινητης και wifi;

2 ώρες πριν, vargas είπε

Πραγματικά μην ασχολείσαι δεν θα βγαλεις άκρη . Super λειτουργικό της realme καμία αντιρρήση.. Αλλα κινητό  που δεν έχει 4 g+ εν έτει 2021κσο  δεν λειτουργεί το vollte ε  δεν το λες κ τέλειο ...4g + δεν είχαν τα Xiaomi πριν μια 4 έτια κ τρώγανε δικαίως κράξιμο 

Όσο για το realme 8 pro , είναι το ίδιο κινητό με το realme7 prο με παρόμοια κάμερα μην πω χειρότερη

Στο εχω ξαναπει σε κοσμοτε δουλευουν ΟΛΑ.....

1 ώρα πριν, thanasisxask είπε

Σε realme 7 pro και 4g+ έχει και το volte λειτουργεί. 

Screenshot_2021-06-05-11-42-11-93.jpg

Τους τα λεω αλλα δε με πιστευουν...ας τους να νομιζουν....Εγω εχω το realme 6s σε κοσμοτε και παει τρενο....τα παντα ολα....και με 139 ευρω.....

Επεξ/σία από osfp1978
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, osfp1978 είπε

ΟΧΙ δεν αξιζει η αλλαγη.Μονο οταν καποιος εχει ηδη χιαομι μπορει να ξαναπαρει χωρις προβλημα (!!!)

Τι βρισκεις δηλαδη στο ιντερνετ;Καινουριο λογισμικο,απαραδεκτο σημα κινητης και wifi;

Στο εχω ξαναπει σε κοσμοτε δουλευουν ΟΛΑ.....

Τους τα λεω αλλα δε με πιστευουν...ας τους να νομιζουν....Εγω εχω το realme 6s σε κοσμοτε και παει τρενο....τα παντα ολα....και με 139 ευρω.....

Αν δουλεύουν όλα σε κόσμοτε να αλλάξουμε εταιρεία , να ρωτήσουμε ποια εταιρεία βολεύει την realme να λυθεί το θέμα . Σοβαρά τώρα ; το ίδιο κινητό redminote 8 pro έχει πουλήσει πολύ παραπάνω από 6s γτ άραγε ; Γτ είναι απείρως καλύτερη συσκευή και ας έχει το ίδιο  soc

Επεξ/σία από vargas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, osfp1978 είπε

ΟΧΙ δεν αξιζει η αλλαγη.Μονο οταν καποιος εχει ηδη χιαομι μπορει να ξαναπαρει χωρις προβλημα (!!!)

Τι βρισκεις δηλαδη στο ιντερνετ;Καινουριο λογισμικο,απαραδεκτο σημα κινητης και wifi;

Στο εχω ξαναπει σε κοσμοτε δουλευουν ΟΛΑ.....

Τους τα λεω αλλα δε με πιστευουν...ας τους να νομιζουν....Εγω εχω το realme 6s σε κοσμοτε και παει τρενο....τα παντα ολα....και με 139 ευρω.....

Εγώ όταν πήγα xiaomi πριν κάτι χρόνια ήμουν Samsung, fanboy οριακά θα μπορούσα να πω. Βρήκα βελτίωση στα πάντα σε προσιτή τιμή. Τα θέματα του λογισμικού προσπερνιονται εύκολα ανάλογα την συσκευή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, TheoAlex50 είπε

Εγώ όταν πήγα xiaomi πριν κάτι χρόνια ήμουν Samsung, fanboy οριακά θα μπορούσα να πω. Βρήκα βελτίωση στα πάντα σε προσιτή τιμή. Τα θέματα του λογισμικού προσπερνιονται εύκολα ανάλογα την συσκευή. 

Και γιατι δε μας λες τον τροπο να παρουμε και εμεις χιαομι;

42 λεπτά πριν, vargas είπε

Αν δουλεύουν όλα σε κόσμοτε να αλλάξουμε εταιρεία , να ρωτήσουμε ποια εταιρεία βολεύει την realme να λυθεί το θέμα . Σοβαρά τώρα ; το ίδιο κινητό redminote 8 pro έχει πουλήσει πολύ παραπάνω από 6s γτ άραγε ; Γτ είναι απείρως καλύτερη συσκευή και ας έχει το ίδιο  soc

Αληθεια τωρα πιστευεις αυτα που γραφεις;Και η Τογιοτα πουλαει περισσοτερο απο μια Μερσεντες.Αρα τα Μερσεντες ειναι για τα μπαζα.....

Επεξ/σία από osfp1978
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...