Προς το περιεχόμενο

Καθαριότητα (εσωτερικό / εξωτερικό / tips / συμβουλές)


nullindex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, paylidis είπε

Αφού αυτός είπε κομμένα τα σουβ - πως θα γίνει;; 😅

ΠΑΡΕ ΣΤΕΛΒΙΟ

Επεξ/σία από NTC Labs
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 380
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα και καλή χρονιά!

Χρησιμοποιεί κάποιος επαναφορτιζόμενο σκουπάκι για το εσωτερικό του αυτοκινήτου; Ιδανικό θα ήταν να υπάρχει κάτι που φορτίζει με type C και έχει ικανοποιητική δύναμη και αυτονομία για ένα τυπικό σκούπισμα εσωτερικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stefan_city είπε

Καλησπέρα και καλή χρονιά!

Χρησιμοποιεί κάποιος επαναφορτιζόμενο σκουπάκι για το εσωτερικό του αυτοκινήτου; Ιδανικό θα ήταν να υπάρχει κάτι που φορτίζει με type C και έχει ικανοποιητική δύναμη και αυτονομία για ένα τυπικό σκούπισμα εσωτερικά.

Καλη χρονιά με υγεία

Γιατί να φορτίζει με type-c ? Θες να το έχεις μόνιμα στο αμάξι ?

Εγώ καθαρίζω με σκουπάκι , κλασικό black n decker απλά το κατεβάζω , κάνω την δουλειά μου και το βάζω πίσω στη βάση του

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα αυτό εδώ πριν ένα μήνα περίπου μαζί με την μπαταρία 4ah (φορτίζει σε περίπου 1:30 ώρα).

https://www.einhell.com.gr/p/2347160-te-vc-18-10-li-solo/

Προτίμησα αυτό επειδή έχει ξεχωριστή μπαταρία, ένα black and decker που ήθελα διάβασα σε σχόλια στο σκρουτζ ότι η αλλαγή μπαταρίας κοστίζει όσο το σκουπάκι οπότε δεν θεωρώ ότι δεν άξιζε.

Εάν πέσει η απόδοση της μπαταρίας απλά παίρνω καινούργια και επίσης μπαίνει και σε άλλα εργαλεία της εταιρείας σε περίπτωση που θελήσω κάποιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Καλη χρονιά με υγεία

Γιατί να φορτίζει με type-c ? Θες να το έχεις μόνιμα στο αμάξι ?

Εγώ καθαρίζω με σκουπάκι , κλασικό black n decker απλά το κατεβάζω , κάνω την δουλειά μου και το βάζω πίσω στη βάση του

Λοιπόν, το type c είναι δική μου προτίμηση μόνο και μόνο για να γλιτώσω από έξτρα συσκευές-καλώδια-βάσεις φόρτισης και να μπορώ να φορτίσω εύκολα με ένα φορτιστή κινητού ή λάπτοπ.

1 ώρα πριν, Grim Ripper είπε

Εγώ πήρα αυτό εδώ πριν ένα μήνα περίπου μαζί με την μπαταρία 4ah (φορτίζει σε περίπου 1:30 ώρα).

https://www.einhell.com.gr/p/2347160-te-vc-18-10-li-solo/

Προτίμησα αυτό επειδή έχει ξεχωριστή μπαταρία, ένα black and decker που ήθελα διάβασα σε σχόλια στο σκρουτζ ότι η αλλαγή μπαταρίας κοστίζει όσο το σκουπάκι οπότε δεν θεωρώ ότι δεν άξιζε.

Εάν πέσει η απόδοση της μπαταρίας απλά παίρνω καινούργια και επίσης μπαίνει και σε άλλα εργαλεία της εταιρείας σε περίπτωση που θελήσω κάποιο.

Φαίνεται αρκετά καλό (και βολικό στο θέμα μπαταρίας), αλλά προτιμώ κάτι χωρίς πολύ όγκο και βάρος για να δουλεύεται εύκολα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Εγώ πήρα αυτό εδώ πριν ένα μήνα περίπου μαζί με την μπαταρία 4ah (φορτίζει σε περίπου 1:30 ώρα).

https://www.einhell.com.gr/p/2347160-te-vc-18-10-li-solo/

Προτίμησα αυτό επειδή έχει ξεχωριστή μπαταρία, ένα black and decker που ήθελα διάβασα σε σχόλια στο σκρουτζ ότι η αλλαγή μπαταρίας κοστίζει όσο το σκουπάκι οπότε δεν θεωρώ ότι δεν άξιζε.

Εάν πέσει η απόδοση της μπαταρίας απλά παίρνω καινούργια και επίσης μπαίνει και σε άλλα εργαλεία της εταιρείας σε περίπτωση που θελήσω κάποιο.

Και εγω περιμενω το αντιστοιχο του lidl να ξαναβγει... οχι για το αμαξι, γενικα! :P 

μια φορα το εχει βγαλει ως τωρα απο οτι θυμαμαι (θελει 2 μπαταρίες - εχω 3)

εναλλακτικα εστω το απλο σκουπακι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tsofras είπε

Έλα @NTC Labs το έκανα λαμπίκο :D

  Απόκρυψη περιεχομένων

Screenshot2024-01-12121426(Medium).png.0c84a17e2b7d67b59187bf4e85ec225a.png

 

Άρχοντας, να ξέρεις θέλω να το πάρω. 😛

Βέβαια υπάρχει bug (τουλάχιστον στην έκδοση playstation) και δεν ξεκλειδώνει το platinum τρόπαιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Grim Ripper είπε

Άρχοντας, να ξέρεις θέλω να το πάρω. 😛

Βέβαια υπάρχει bug (τουλάχιστον στην έκδοση playstation) και δεν ξεκλειδώνει το platinum τρόπαιο.

Έχω xbox ultimate και λέω ας το βάλω

Ωραίο είναι για τον καφέ και χαλαρωτικό , η 2η δουλειά βέβαια είναι ένα κήπος  και έπαθα σχεδόν επιληψία να τον καθαρίσω :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/12/2023 στις 11:25 ΠΜ, Grim Ripper είπε

Για καθαρισμό μέσα-έξω, κυρίως το μέσα βέβαια).

Με το absolute που δοκίμασα δεν μπορώ να πω ότι έμεινα ευχαριστημένος, όταν θολώνουν τα τζάμια (κυρίως στις πόρτες) φαίνεται να έχει μείνει κάτι επάνω και φαίνεται σαν γραμμές.

Στα πιτσιλιστίρια δεν ήξερα τι να βάλω είναι η αλήθεια οπότε μια χαρά.

τελικά κατέληξα στη φορμουλα μου για drying aid / qd

3.7 λιτρα απιονισμενο η απο αφυγραντηρα νερακι

4 καπακια absolute

12 καπακια ( το καπακι του absolute ) dream maker

12 καπακια ( το καπακι του absolute ) bead maker

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, NTC Labs είπε

τελικά κατέληξα στη φορμουλα μου για drying aid / qd

3.7 λιτρα απιονισμενο η απο αφυγραντηρα νερακι

4 καπακια absolute

12 καπακια ( το καπακι του absolute ) dream maker

12 καπακια ( το καπακι του absolute ) bead maker

 

Πάλι καλά που δεν είμαι ο μόνος που σκέφτηκε να χρησιμοποιήσει το νερό από αφυγραντήρα / κλιματιστικό. 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, Grim Ripper είπε

Πάλι καλά που δεν είμαι ο μόνος που σκέφτηκε να χρησιμοποιήσει το νερό από αφυγραντήρα / κλιματιστικό. 🤣

κοιτα δεν ειναι "απιονισμενο" του αφυγραντηρα αλλα ειναι τουλαχιστον τρομερα πιο καθαρο απο της βρυσης οποτε μια χαρα μας κανει, δεν υπαρχει λογος να πετιεται :) 

Επεξ/σία από NTC Labs
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...