Προς το περιεχόμενο

EURO 2021


zvarthangalos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Εντάξει γούστα είναι αυτά δε λέω, αλλά μάλλον παρακολουθούμε διαφορετική διοργάνωση :P 

Ότι ο κόσμος γουστάρει να βλέπει μικρές ομάδες όπως η Δανία ή η Ελβετία ή η Ουκρανία να κερδίζουν μεγαλύτερες είναι γεγονός. Και σε μένα μου αρέσει όπως μου άρεσε που το πήραμε εμείς το 2004 ή η Δανία παλαιότερα , αυτό όμως δεν αναιρεί το γεγονός ότι μας αρέσει να βλέπουμε ωραίο ποδόσφαιρο που κατά τη γνώμη μου δεν είδαμε.

Εγώ μιλάω ότι δεν είδαμε καμία φοβερή ομάδα ή καμία φοβερή μπάλα μέχρι σήμερα. Και όταν δε βλέπεις μπάλα από τις μεγάλες ομάδες όπως περιμένεις ,  τότε ευχαριστιέσαι να βλέπεις να  κερδίζουν οι μικρές ομάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 421
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 minutes ago, papoys1 said:

Ότι ο κόσμος γουστάρει να βλέπει μικρές ομάδες όπως η Δανία ή η Ελβετία ή η Ουκρανία να κερδίζουν μεγαλύτερες είναι γεγονός.

Όχι καμία σχέση, δεν μιλάω γι αυτό. Έχω γράψει και πιο πίσω ότι φέτος έχουμε δει ανατροπές, παράταση, ομάδες έκπληξη και πανέμορφα γκολ. Κάθε άλλο παρά βαρετό είναι το φετινό Euro. Και η Ιταλία και η Δανία έχουν παρουσιάσει όμορφο ποδόσφαιρο και ακόμα και κάποιες ομάδες που αποκλειστικαν, ήταν καλύτερες απ αυτές που πέρασαν. 

Τι άλλο να γινόταν δλδ για να μην χαρακτηριστεί βαρετό; Με τον χαρακτηρισμό διαφωνώ, το ποιες ομάδες συμπαθεί ή αντιπαθεί κάποιος, είμαι υποκειμενικό κριτήριο

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το απέδειξε η Ιταλία ότι έχει κάκκαλα να προχωρήσει (γιατί είχα αναφέρει σε προηγούμενο ποστ ότι δεν έχει δοκιμαστεί ακόμα). Όμορφο ποδόσφαιρο. Λίγο το θέατρο στο τέλος και μένα με εκνευρίζει. Και το κάνουν όλοι. Οι καθυστερήσεις είναι μέρος της στρατηγικής, το δέχομαι. Το να πέφτεις έτσι στο τέλος, όχι. 

Ξεκάθαρο φαβορί πλέον. Ένα όνομα έμεινε ακόμα να ξεπεράσουν για να είναι η μόνη "μεγάλη" ομάδα στο φετινό Euro.

Ελπίζω να μην αποδειχθεί μοιραίος ο τραυματισμός του Σπινατζολα και περάσουν οι Ισπανοί, γιατί δε τους πάω καθόλου, παρόλο που έχουν ένα καλό σύνολο.

Δανία - Αγγλία θα ήθελα στον άλλο ημιτελικό. 

Όσον αφορά το Euro, διαφωνώ και εγώ, δεν ειναι καθόλου βαρετό. Και έχω δει σχεδόν όλα τα παιχνίδια. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Όχι καμία σχέση, δεν μιλάω γι αυτό. Έχω γράψει και πιο πίσω ότι φέτος έχουμε δει ανατροπές, παράταση, ομάδες έκπληξη και πανέμορφα γκολ. Κάθε άλλο παρά βαρετό είναι το φετινό Euro. Και η Ιταλία και η Δανία έχουν παρουσιάσει όμορφο ποδόσφαιρο και ακόμα και κάποιες ομάδες που αποκλειστικαν, ήταν καλύτερες απ αυτές που πέρασαν. 

Τι άλλο να γινόταν δλδ για να μην χαρακτηριστεί βαρετό; Με τον χαρακτηρισμό διαφωνώ, το ποιες ομάδες συμπαθεί ή αντιπαθεί κάποιος, είμαι υποκειμενικό κριτήριο

Σε σχέση με άλλα Euro, έχει παιχτεί μπαλαρα !!! Και εάν βοηθούσαν λίγο περισσότερο Γάλλοι Γερμανοί και Ισπανοί θα ήταν το καλύτερο ever!!!

Δεν γίνετε να λήγουν όλα τα παιχνίδια 3-3 και 5-3 .

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Sugizo είπε

Υπερβολές

Ε λέμε και λίγες....Όμως σίγουρα στα καλύτερα...

Πέρα από το θέαμα, μας έλειψαν και οι  θεατές, και αφού έλειψαν σε εμάς φαντάσου πόσο πολύ στους ποδοσφαιριστες, ε γι αυτό ήμουν υπερβολικός. Σπορ χωρίς θεατές δεν .... καλό καλοκαίρι σε όλους σας!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω. Όταν βλέπεις την παγκόσμια πρωταθλήτρια Γαλλία να σέρνεται , όταν βλέπεις Γερμανούς και τους λυπάσαι στο γήπεδο , Ολανδούς και αναρωτιέσαι αν ξέρουν μπάλα , πολυδιαφημισμένους Βέλγους αλλού να πατάνε και αλλού να βρίσκονται , Αγγλους και Ιταλούς να σώνονται χάρη στην απόδοση 1,2 παιχτών και όχι του συνόλου , ε τότε κάτι δεν πάει καλά ή κάτι έχει αλλάξει στο ποδόσφαιρο.

Αν και δεν το πιστεύω μακάρι να δούμε κάποιους καλούς αγώνες στα παιχνίδια που απέμειναν.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Τι να πω. Όταν βλέπεις την παγκόσμια πρωταθλήτρια Γαλλία να σέρνεται , όταν βλέπεις Γερμανούς και τους λυπάσαι στο γήπεδο , Ολανδούς και αναρωτιέσαι αν ξέρουν μπάλα , πολυδιαφημισμένους Βέλγους αλλού να πατάνε και αλλού να βρίσκονται , Αγγλους και Ιταλούς να σώνονται χάρη στην απόδοση 1,2 παιχτών και όχι του συνόλου , ε τότε κάτι δεν πάει καλά ή κάτι έχει αλλάξει στο ποδόσφαιρο.

Αν και δεν το πιστεύω μακάρι να δούμε κάποιους καλούς αγώνες στα παιχνίδια που απέμειναν.

Προφανώς κάνεις συγκρίσεις με το παρελθόν.  Δεν έχει νόημα, δεν επιδέχεται σύγκριση το παρελθόν με το σήμερα. 

Βάλε πχ τον Λουκάκου , τον Εμπαπέ, τον Μπενζεμά ή τον Μοράτα πλάι πλάι σε παλαιότερα σεντερ φορ. 

Αυτό είναι πλέον το σημερινό ποδόσφαιρο.  Παίχτες δυνατοί , τρεχαντίρια, στην πλειοψηφία μάλλον άτεχνοι , ικανοί να αντέχουν τα άπειρα παιχνίδια της σεζόν και με τις ομάδες και με τις εθνικές.    Η Ιταλία πάντως μέχρι σήμερα στηρίχθηκε στο σύνολο και όχι σε μεμονωμένους πάιχτες. Και στην άμυνα και στο κέντρο και στην επίθεση. Το ίδιο σε ένα βαθμό και η Αγγλία , γι αυτό και προχώρησαν. Η Δανία το ίδιο, όλοι παίξαν με πάθος, άσχετα με το ότι είναι ξυλοκόποι. Οι ομάδες με βεντέτες την πάτησαν. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταζα τώρα την σωματοδομή των Τσέχων.  Πυγμάχοι οι περισσότεροι. 

8 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Ασχετο, ξερει καποιος γιατι στην Βουδαπέστη το γηπεδο ηταν τιγκα;

Προφανώς γιατί εκεί τα μέτρα είναι ανύπαρκτα και γενικά η Ουγγαρία είναι αντιδραστική σε σύγκριση με τα υπόλοιπα κράτη της ΕΕ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Kostasspil είπε

Ασχετο, ξερει καποιος γιατι στην Βουδαπέστη το γηπεδο ηταν τιγκα;

 

5 ώρες πριν, HALF EVIL είπε

Προφανώς γιατί εκεί τα μέτρα είναι ανύπαρκτα και γενικά η Ουγγαρία είναι αντιδραστική σε σύγκριση με τα υπόλοιπα κράτη της ΕΕ

Αν πας στην σελίδα του worldometer   (https://www.worldometers.info/coronavirus/) και πατήσεις στο deaths/mpop (νεκροί ανά εκατομύριο κατοίκων) θα δεις ότι η Ουγγαρία είναι δεύτερη χειρότερη στον κόσμο (3113) πίσω από το Περού (5770) 

Ε, προφανώς παλεύει για την κατάκτηση της πρώτης θέσης...  :P 

Επεξ/σία από NovaLacertae
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...