Προς το περιεχόμενο

EURO 2021


zvarthangalos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, liakinen είπε

 

Στο τελευταίο που λες εδώ και πολλά χρόνια μοιάζει στην Αγγλία να γίνεται ξέπλυμα χρημάτων με τους διάφορους λεφτάδες (γκουχ γκουχ είναι και ένας "δικός μας") όμως είναι το καλύτερο πρωτάθλημα με διαφορά από το δεύτερο και τους ζηλεύω. 

 

Ότι πρωτάθλημα και αν γίνεται τώρα στην Αγγλία , Λίβερπουλ και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ που όλοι μας μέσα από αυτές αγαπήσαμε το Αγγλικό πλήρες ποδόσφαιρο δεν πρόκειται να ξαναβγεί όσο ξέπλυμα χρήματος και να γίνει.

1 ώρα πριν, Lucifer είπε

Τα πεσίματα του Στέρλινγκ εμένα δε με ενοχλούσαν

Καραγκούνης δεν γίνεσαι όσο και αν προσπαθήσεις. Καραγκούνης γεννιέσαι....😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 421
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 minutes ago, Basilhs23___ said:

αλλά έχουν ένα δίκιο

Εχω ακούσει άτομα που έχουν παίξει μπάλα να μην ξέρουν την τύφλα τους κι έχω ακούσει άτομα που δεν την έχουν ακουμπήσει ποτέ, να κάνουν το ματς, φύλλο και φτερό. Έχω ακούσει απο γυναίκα ανάλυση που προπονητής δεν στην κάνει. Το "έχω παίξει μπάλα, ξέρω από μπάλα, ξέρω κάτι παραπάνω απ αυτόν που δεν έχει παίξει", είναι τόσο σωστό, όσο το "έχω δίπλωμα άρα ξέρω να οδηγάω". Δεν σημαίνει απολύτως τίποτα.

Το point μου είναι ότι αυτός που θα νιώσει την ανάγκη στην κουβέντα να πει,  "εγώ έχω παίξει μπάλα" συνήθως δεν έχει και κάτι να πει.

1 hour ago, HALF EVIL said:

Μόνο και μόνο επειδη αφήσανε οι εκατομυριουχοι παιχταράδες της Αγγλίας τον πιτσιρίκο να χτυπήσει το κρίσιμο πέναλτι τους άξιζαν τα χειρότερα

Quoted for emphasis.

Στο πιο κρίσιμο πέναλτι, έβαλαν ένα παιδί που ήταν το 1ο του σε τελικό και παίζει να ήταν και το 1ο της καριέρας του. Ελπίζω να μην τον κάψουν γιατί οι Άγγλοι έχουν αποδείξει πόσο ανθρωποφάγοι μπορούν να γίνουν με τους παίχτες

Επεξ/σία από Kostasspil
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, papoys1 είπε

Καραγκούνης δεν γίνεσαι όσο και αν προσπαθήσεις. Καραγκούνης γεννιέσαι....😅

 

Καραγκούνη, Τζόρτζεβιτς, Κοβάσεβιτς θέλαμε όλοι όταν βγάζαμε ομαδάκια στην αλάνα, όχι Κέηνζ και φλώρικες χλίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Εχω ακούσει άτομα που έχουν παίξει μπάλα να μην ξέρουν την τύφλα τους κι έχω ακούσει άτομα που δεν την έχουν ακουμπήσει ποτέ, να κάνουν το ματς, φύλλο και φτερό. Έχω ακούσει απο γυναίκα ανάλυση που προπονητής δεν στην κάνει. Το "έχω παίξει μπάλα, ξέρω από μπάλα, ξέρω κάτι παραπάνω απ αυτόν που δεν έχει παίξει", είναι τόσο σωστό, όσο το "έχω δίπλωμα άρα ξέρω να οδηγάω". Δεν σημαίνει απολύτως τίποτα.

Το point μου είναι ότι αυτός που θα νιώσει την ανάγκη στην κουβέντα να πει,  "εγώ έχω παίξει μπάλα" συνήθως δεν έχει και κάτι να πει.

Quoted for emphasis.

Στο πιο κρίσιμο πέναλτι, έβαλαν ένα παιδί που ήταν το 1ο του σε τελικό και παίζει να ήταν και το 1ο της καριέρας του. Ελπίζω να μην τον κάψουν γιατί οι Άγγλοι έχουν αποδείξει πόσο ανθρωποφάγοι μπορούν να γίνουν με τους παίχτες

Εντάξει, έχεις δίκιο και συμφωνώ έτσι όπως το θέτεις. Εγώ δεν έχω ασχοληθει σε τέτοιον βαθμό για να μπορώ να κρίνω ποιοτικά και ποσοτικά αν αυτός/οι που λένε πως έχουν παίξει μπάλα βγαίνουν σωστοι η λάθος ως προς τις αναλύσεις τους. Εξέφρασα μια γενική άποψη πως κάποιος που ασχολείται με ένα αντικείμενο θα έχει πιο αξιόπιστη άποψη με έναν που δεν ασχολείται, όμως δεν αποκλείεται ακόμα κι έτσι να υπάρχουν εξαιρέσεις στον κανόνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσα χρόνια ο Ολυμπιακός που είχε τεράστιους παικταράδες μπροστά μαζευαμε γκολ με το τσουβάλι. 

Όταν είχε έρθει ο Κατανετς είχε πει θα φτιάξουμε την άμυνα για να πάμε καλά Ευρώπη. Τον διώξαμε σε ένα μήνα. 

Χωρίς άμυνα και τέρμα δεν πας πουθενά δεν πάει να έχεις μπροστά τη μικτή κόσμου. 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Μπράβο στους Ιταλούς.Μια ομάδα που πριν μερικά χρόνια έψαχνε να βρει την ταυτότητα της.Αλλα επανήλθε ,χάρη στο προπονητικό team και στα νέα ταλαντούχα παιδιά που βγήκαν στο γήπεδο για να κάνουν παιχνίδι.

Το ποδόσφαιρο έχει αλλάξει.Και ο ρόλος του κοουτς είναι πλεον κρίσιμος.Οι Άγγλοι είχαν κακό προπονητή τουλάχιστον αυτό έδειξε χθες συν τα υπόλοιπα που αναφέρθηκαν.

Να δούμε τι θα κάνουμε εμείς

 

Παρεμπιπτόντως

IMG_20210712_173302.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 minutes ago, Kostasspil said:

Ελπίζω να μην τον κάψουν γιατί οι Άγγλοι έχουν αποδείξει πόσο ανθρωποφάγοι μπορούν να γίνουν με τους παίχτες

Δεν έλεγα τίποτα άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ggiorgos7 είπε

Να δούμε τι θα κάνουμε εμείς

 

Με το συμπάθειο αλλά σαν τι περιμένεις να κάνουμε; 

1 λεπτό πριν, Kostasspil είπε

Δεν έλεγα τίποτα άλλο?

Αυτό ήταν αναμενόμενο. Η κοινωνία στην Αγγλία κρύβει την σκατίλα που την διακατέχει αλλά υπάρχουν στιγμές που τους ξεφεύγει. πολιτισμικότητα και τρίχες κατσαρές όταν έρθουν τα δύσκολα βγάζουν τον αληθινό εαυτό τους. Όχι ότι δεν συμβαίνει και αλλού πχ Ιταλία 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Kostasspil είπε

Εχω ακούσει άτομα που έχουν παίξει μπάλα να μην ξέρουν την τύφλα τους κι έχω ακούσει άτομα που δεν την έχουν ακουμπήσει ποτέ, να κάνουν το ματς, φύλλο και φτερό.....

Εγω εχω ακουσει, προσφατα κιολας, δημοσιογραφο που ασχολειται δεκαετιες με το μπασκετ (Παπαδογιαννης) να μεταδιδει αγωνα του Εuro.

32 λεπτά πριν, liakinen είπε

Αυτό ήταν αναμενόμενο. Η κοινωνία στην Αγγλία κρύβει την σκατίλα που την διακατέχει αλλά υπάρχουν στιγμές που τους ξεφεύγει. πολιτισμικότητα και τρίχες κατσαρές όταν έρθουν τα δύσκολα βγάζουν τον αληθινό εαυτό τους. Όχι ότι δεν συμβαίνει και αλλού πχ Ιταλία 

Αυτοι που ασχημονουν με τετοιο τροπο ειναι λιγοι και φυσικα δεν αντιπροσωπευουν την κοινωνια.

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Lucifer είπε

 

Καραγκούνη, Τζόρτζεβιτς, Κοβάσεβιτς θέλαμε όλοι όταν βγάζαμε ομαδάκια στην αλάνα, όχι Κέηνζ και φλώρικες χλίδες

Πηγαίνεις να πεις κάτι στον Μεσσι, και να σε βρίζει ο Θεός. Αμέσως αμέσως 100% ανεβαίνει η αξία σου στο γήπεδο. Α ρε Καραγκούνη χαχαχαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελειωσε λοιπον το Εuro, ραντεβου στο Μουντιαλ του χρονου, ελπιζω και με την Εθνικη μας, στο μικροσκοπικο εμιρατο του Καταρ

2-5.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, rus said:

Αυτοι που ασχημονουν με τετοιο τροπο ειναι λιγοι και φυσικα δεν αντιπροσωπευουν την κοινωνια.

Στην περίπτωση της Αγγλίας καθόλου λίγοι δεν είναι και με τον Μπέκαμ και με τον Τέρι, τα ίδια και χειρότερα έκαναν

20 hours ago, cthulhucarbide said:

ενώ έχουν πάρει διάφορα σφυρίγματα που έπρεπε να είναι ανάποδα

Πιο χαρακτηριστικό είναι ένα κόρνερ στην αρχή, αμέσως μετά το 1-0, που μάλιστα λέει ο Καρπετόπουλος "ε οκ, δεν είναι κάτι". Τι δεν είναι κάτι ρε άμπαλε, άμα έτρωγε γκολ απ αυτό και τελείωνε ο τελικός δεν θα ήταν αλλοίωση; 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Στην περίπτωση της Αγγλίας καθόλου λίγοι δεν είναι και με τον Μπέκαμ και με τον Τέρι, τα ίδια και χειρότερα έκαναν

Λιγοι πορωμενοι αφελεις θα χαρακτηρισουν ολη την Αγγλια?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, HALF EVIL είπε

Επίσης μας είπε δέκα φορές να προετοιμαζόμαστε για μετά από ,480 μέρες για το Μουντιάλ όπου θα δούμε σούπερ θέαμα. 

Απ τον Αντ1 μόνο. Ετσι του  υποδειχτηκε, ετσι εκανε. Οι υπαλληλοι εκτελουν εντολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...