Προς το περιεχόμενο

EURO 2021


zvarthangalos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37 λεπτά πριν, CoffeeDrinker είπε

δε μου αρέσει να κρίνεται ο αγώνας στα πέναλτι,είτε παίζει εθνική είτε η τοπική ομάδα,λίγο πολύ έχουν τις ίδιες πιθανότητες νίκης.

Ναι αλλά μπορείς να πεις ότι σε έναν βαθμό δικαιώνεται - εφόσον κερδίσει στα πέναλτι -  και η μικρότερη ομάδα που κατάφερε να φρενάρει την καλύτερη για 120 λεπτά. Εχτές η μικρότερη ομάδα ΔΕΝ δικαιώθηκε, αλλά ελάχιστοι θα στεναχωρηθούν για αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 421
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

42 λεπτά πριν, CoffeeDrinker είπε

δε μου αρέσει να κρίνεται ο αγώνας στα πέναλτι,είτε παίζει εθνική είτε η τοπική ομάδα,λίγο πολύ έχουν τις ίδιες πιθανότητες νίκης.

όταν έχουν παίξει όμως 120 λεπτά αγώνα, τι άλλο να κάνεις?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Jts είπε

Πριν πετάξετε την κοτσάνα γιατί δεν μπαίνετε καν στον κόπο να το κοιτάξετε...

Οκ μπορεί να ήταν καλύτερο για εσένα υποκειμενικά, δεκτό, αλλά το euro είχε και περισσότερα γκολ ανά ματς(2,78vs2,32) και περισσότερα γκολ συνολικά(142vs65). Και λίγο που είδα σε highlights, λόγω έλλειψης κόσμου δεν είχε την αίγλη του euro.

Για πολλούς ήταν μια απ'τις καλύτερες διοργανώσεις των τελευταίων ετών, παρά τις όλες δυσκολίες της σεζόν.

είμαι 63 έχω παίξει και κάμποσα χρόνια μπαλλα  ....όταν λεω καλύτερο δε εννοώ γκολ...τουλάχιστον έβλεπες και 10 ενέργειες και όχι αυτά τα κατενάτσιο που είδαμε στα περισσότερα ματσ...σουτ των Ιταλών χτες το πρώτο στο 39 αν το έβλεπες εκτός και αν εγώ ήμουν σε άλλο γήπεδο......μου αρέσει το ποδόσφαιρο και άλλο να κρίνεις απέξω και άλλο να έχεις μπει μέσα στις γραμμές να δεις ότι είναι χάος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, kostasbm είπε

είμαι 63 έχω παίξει και κάμποσα χρόνια μπαλλα  ....όταν λεω καλύτερο δε εννοώ γκολ...τουλάχιστον έβλεπες και 10 ενέργειες και όχι αυτά τα κατενάτσιο που είδαμε στα περισσότερα ματσ...σουτ των Ιταλών χτες το πρώτο στο 39 αν το έβλεπες εκτός και αν εγώ ήμουν σε άλλο γήπεδο......μου αρέσει το ποδόσφαιρο και άλλο να κρίνεις απέξω και άλλο να έχεις μπει μέσα στις γραμμές να δεις ότι είναι χάος 

Που είδες το κατενάτσιο στο Euro, μόνο εσύ ξέρεις. Εκτός αν Euro=τελικός. Τέλος απάντησα ξεκάθαρα σε αυτό που έγραψες πως είχε περισσότερα γκολ, πράγμα που ξεκάθαρα δεν ισχύει!

Βάλε ένα replay την Δευτέρα 28/6 πάντως. Δεν ξέρω αν είχε τέτοια ματς το Copa America, γιατί είδα πολύ λίγα highlights.

Επεξ/σία από Jts
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, kostasbm said:

είμαι 63 έχω παίξει και κάμποσα χρόνια μπαλλα

Ποτέ δεν κατάλαβα τι νομίζετε ότι σας εξασφαλίζει η συγκεκριμένη δήλωση και την κοτσαρετε σε κάθε ποδοσφαιρική κουβέντα. Και όταν λέω "σας" εννοώ την κατηγορία των ανθρώπων που έχει κάνει το "εμένα που με βλέπεις" ψωμοτυρι. Τεσπα.. 

 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα ρε γμτ, πρέπει να ήμουν από τους ελάχιστους που ήθελαν να το σηκώσει η Αγγλία αλλά η εμφάνιση αυτή δε δικαιολογείται από ομάδα που θέλει να λέγεται πρωταθλήτρια Ευρώπης. Ελπίζω να τους ξαναδώ σε τελικό πριν βγω στη σύνταξη. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostasbm είπε

είμαι 63 έχω παίξει και κάμποσα χρόνια μπαλλα  ....όταν λεω καλύτερο δε εννοώ γκολ...τουλάχιστον έβλεπες και 10 ενέργειες και όχι αυτά τα κατενάτσιο που είδαμε στα περισσότερα ματσ...σουτ των Ιταλών χτες το πρώτο στο 39 αν το έβλεπες εκτός και αν εγώ ήμουν σε άλλο γήπεδο......μου αρέσει το ποδόσφαιρο και άλλο να κρίνεις απέξω και άλλο να έχεις μπει μέσα στις γραμμές να δεις ότι είναι χάος 

Το ευρωπαικό ποδόσφαιρο είναι το Νο1 παγκοσμίως (σε οργάνωση, τακτική, επαγγελματισμός, ταχύτητα κλπ) και αυτό φαίνεται και από τα έσοδα, το πρεστίζ και το μπατζετ των ομάδων.

Αν μιλάμε απλά για τρίπλες, τότε ναι στην λατινική αμερική, ακόμη και στο τοπικό πρωτάθλημα θα δεις παίκτες που ξέρουν να κάνουν ζογκλερικά, αλλά δεν πρόκειται να γίνουν ποτέ επαγγελματίες.

Το ποδόσφαιρο όμως δεν είναι μόνο τρίπλες αλλά ένα σύνολο διαφόρων παραγόντων.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
44 minutes ago, The_Judas said:

Το ποδόσφαιρο όμως δεν είναι μόνο τρίπλες αλλά ένα σύνολο διαφόρων παραγόντων.

Όπως λέει και το top comment, ειναι παράδοση να το βλέπουμε μια στο τόσο...

Brazil 1-7 Germany | Extended Highlights | 2014 FIFA World Cup - YouTube

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο και μόνο επειδη αφήσανε οι εκατομυριουχοι παιχταράδες της Αγγλίας τον πιτσιρίκο να χτυπήσει το κρίσιμο πέναλτι τους άξιζαν τα χειρότερα. Απλώς σιχαμερές κότες.  Στερλιγγκ   πέφτουλα ακους;; 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kostasspil είπε

Ποτέ δεν κατάλαβα τι νομίζετε ότι σας εξασφαλίζει η συγκεκριμένη δήλωση και την κοτσαρετε σε κάθε ποδοσφαιρική κουβέντα. Και όταν λέω "σας" εννοώ την κατηγορία των ανθρώπων που έχει κάνει το "εμένα που με βλέπεις" ψωμοτυρι. Τεσπα.. 

 

ε εχει ενα βαρος....δουλευεις σε μια δουλεια καποια χρονια δεν μπορει να εχουμε τις ιδιες εμπειριες...και γω δεν εθεσα το θεμα εμενα που με βλεπεις......αλλο να μην εχεις κλωτσησει το τοπι να δεις αν το φτανεις απο το κορνερ στο τερμα και αλλο να το βλεπεις να το κλωτσανε αλλοι....

το ζητουμενο ειναι πως κρινουμε ο καθενας μας τα παιχνιδια...αλλος κρινει βασει των γκολ αλλος βασει του θεαματος αν το ευχαριστει αυτο που βλεπει.....εμενα εκτος λιγων εξαιρεσεων εβλεπα το κατενατσιο που διδαξε ο Χερερα στην Ιντερ  

3 λεπτά πριν, HALF EVIL είπε

Μόνο και μόνο επειδη αφήσανε οι εκατομυριουχοι παιχταράδες της Αγγλίας τον πιτσιρίκο να χτυπήσει το κρίσιμο πέναλτι τους άξιζαν τα χειρότερα. Απλώς σιχαμερές κότες.  Στερλιγγκ   πέφτουλα ακους;; 

ο χειροτερος παικτης ισως στα τελευταια παιχνιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα πεσίματα του Στέρλινγκ εμένα δε με ενοχλούσαν, αλλά αυτό που μαρκάρει λες και πέφτουν οι Οθωμανοί στις πύλες δε μπορώ να το ξεπεράσω, έτσι μπαίναμε με ντου στη Μαλακάσα.

Επεξ/σία από Lucifer
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Kostasspil είπε

Ποτέ δεν κατάλαβα τι νομίζετε ότι σας εξασφαλίζει η συγκεκριμένη δήλωση και την κοτσαρετε σε κάθε ποδοσφαιρική κουβέντα. Και όταν λέω "σας" εννοώ την κατηγορία των ανθρώπων που έχει κάνει το "εμένα που με βλέπεις" ψωμοτυρι. Τεσπα.. 

 

Και εγώ έχω βαρεθεί να το ακούω, αλλά έχουν ένα δίκιο, αναλογα βέβαια τι μπάλα παίζουν και που, έχουν μια εμπειρία παραπάνω από εμένα που έχω να κλωτσισω μπαλα από τα 17 και θα σεβαστω την άποψη του. Έχω γνωρίσει άτομο στα 53 που έπαιζε μπάλα τακτικά σε κάποιους τοπικούς αγώνες στην επαρχία, δεν ξέρω τι κατηγορία ήταν, μάρκαρε στα ίσα τους 25ρηδες που του ζητούσαν τον λόγο μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...