Προς το περιεχόμενο

μειωση συγχρονισμου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παδια παρατηρω εδω και ενα μηνα πτωση του συγχρονισμου απο τα 48mbps στα 42. ο αδερφος μου που παιρνει απο το ιδιο box ειναι στα 48. Παιζει να ειναι κακο το ευγος απο το κεντρο? Απο τον ΟΤΕ αρνουνται να δηλωσουν βλαβη για χαμηλο συγχρονισμο

2021-06-14.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαι ειδικος , αλλα :

1. Το attenuation ειναι σχετικα υψηλο. Ειτε εισαι πολυ μακρυα απο την καμπινα , ειτε παιζει προβλημα με την εσωτερικη καλωδιωση π.χ. παραλληλες τλφ πριζες.
2. Το snr (down) ειναι οριακα καλο. Αν ηταν πιο ψηλα , ισως να ειχες και καλυτερη ταχυτητα..

Απο τα 50 στα 41-42 δεν παιζει να το δηλωσουν βλαβη ουτε του Αγιου ανημερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, lak10 είπε
παδια παρατηρω εδω και ενα μηνα πτωση του συγχρονισμου απο τα 48mbps στα 42. ο αδερφος μου που παιρνει απο το ιδιο box ειναι στα 48. Παιζει να ειναι κακο το ευγος απο το κεντρο? Απο τον ΟΤΕ αρνουνται να δηλωσουν βλαβη για χαμηλο συγχρονισμο

2021-06-14.png

Καλημέρα.

Μπορούμε να έχουμε στατιστικά από εδώ 192.168.1.254/data/Status.json ?

Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από genikos85
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας είναι ο τρόπος να έρθει τεχνικός:

Κάθε 4-5 ώρες, θα βγάζεις το καλώδιο του τηλεφώνου από τη πρίζα, ώστε να φαίνεται πως σου κάνει 3-4 αποσυνδέσεις τη μέρα και θα το βάζεις πάλι να συγχρονίσει

Θα πεις ότι έχεις αποσυνδέσεις και θα έρθει..😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Kozanitis1 είπε

Ένας είναι ο τρόπος να έρθει τεχνικός:

Κάθε 4-5 ώρες, θα βγάζεις το καλώδιο του τηλεφώνου από τη πρίζα, ώστε να φαίνεται πως σου κάνει 3-4 αποσυνδέσεις τη μέρα και θα το βάζεις πάλι να συγχρονίσει

Θα πεις ότι έχεις αποσυνδέσεις και θα έρθει..😉

σημερα επεσε ο συγχρονισμος στα 32mbps με απανωτα disconnects και αρνουνται να μου δηλωσουν βλαβη μου λενε για αλλαγη ρουτερ ημαρτον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 15/06/2021 at 12:03, Kozanitis1 said:

Ένας είναι ο τρόπος να έρθει τεχνικός:

Κάθε 4-5 ώρες, θα βγάζεις το καλώδιο του τηλεφώνου από τη πρίζα, ώστε να φαίνεται πως σου κάνει 3-4 αποσυνδέσεις τη μέρα και θα το βάζεις πάλι να συγχρονίσει

Θα πεις ότι έχεις αποσυνδέσεις και θα έρθει..😉

Μεγάλο ρίσκο θα έλεγα γιατί πριν έρθει ο τεχνικός -λόγω των τόσων restart- το σύστημα πιθανόν να του έχει αλλάξει αυτόματα profile.

Επεξ/σία από l337
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, l337 είπε

Μεγάλο ρίσκο θα έλεγα γιατί πριν έρθει ο τεχνικός -λόγω των τόσων restart- το σύστημα πιθανόν να του έχει αλλάξει αυτόματα profile.

ηρθε τεχνικος και τελικα το προβλημα ηταν ενα apc πουλυμπριζο που εχω και περναω απο εκει την γραμμη γιατι εχουμε θεμα με κεραυνους εδω. Φαινεται οτι το VDSL ειναι ευαισθητο τοσα χρονια με adsl δεν ειχα θεμα by the way κλειδωνω πλεον στα 54.999 kbps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...