Προς το περιεχόμενο

Επιτραπέζιο παιχνίδι Subbuteo!


Leon Scott Kennedy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά θα ήθελα να πάρω στη συλλογή μου κι ένα ποδοσφαιράκι (μου αρέσει να έχω απ' όλων των ειδών επιτραπέζιων για περισσότερες επιλογές😁) για κανά ματς με φίλους και συγγενείς αλλά δεν ξέρω ποιο να πάρω. Αξίζει το παρακάτω;

https://www.skroutz.gr/s/25816893/Giochi-Preziosi-Subbuteo-Original-Set.html?from=index_recently_viewed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μάλλον δεν έχεις ιδέα τι εστί subbuteo για να ρωτάς με αυτόν τον τρόπό.

Έχεις δει κανά βιντεο στου γιουτούμπι; Κανονικά χρειάζεται ολόκληρο τεραίν και χώρο. 

https://www.youtube.com/watch?v=eCBRvfIQVrU

Μιλάμε για φοβερό παιχνίδι, με πολύ σκάλωμα τη δεκαετία του 90 που το γνώρισα εγώ.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, nickol-us είπε

Μάλλον δεν έχεις ιδέα τι εστί subbuteo για να ρωτάς με αυτόν τον τρόπό.

Έχεις δει κανά βιντεο στου γιουτούμπι; Κανονικά χρειάζεται ολόκληρο τεραίν και χώρο. 

https://www.youtube.com/watch?v=eCBRvfIQVrU

Μιλάμε για φοβερό παιχνίδι, με πολύ σκάλωμα τη δεκαετία του 90 που το γνώρισα εγώ.

Όχι, δυστυχώς έχω μείνει πολύ πίσω. Τότε που παίζαμε με ελλατήρια!:D

20210219110942_63bb89db.jpeg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nickol-us είπε

Το subbuteo είναι ακόμα πιο πίσω αλλά δεν ήταν για τις τσέπες μας... :D

Φαντάσου... δεν το ήξερα καν!!!:D

Τι λέτε, να το χτυπήσω; Βλέπω πως δεν υπάρχει άλλη έκδοση. Μόνο το Original Set και το Playset Real Madrid που είναι στα 60 ευρώ!:o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποιος είπε ότι παίζουμε μόνο ηλεκτρονικά παιχνίδια; Δεν ξεχνάμε ΠΟΤΕ την αναλογική διασκέδαση!:D Παίζαμε, παίζουμε και θα συνεχίζουμε να παίζουμε (και με οικογένεια πλέον) με επιτραπέζια κι έχουμε κάνει μια καλή συλλογή!!!:D Έχει άλλη μαγεία!!!

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, nickol-us είπε

Το subbuteo είναι ακόμα πιο πίσω αλλά δεν ήταν για τις τσέπες μας... :D

υπήρχε από παλιά και ήταν διαφορετικό από τα τωρινά, εγώ έχω την έκδοση του παγκοσμίου κυπέλλου της ισπανίας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχω παίξει ποτέ αυτό το παιχνίδι. 

Θυμάμαι το 90s το είχανε κατεβάσει στην πυλωτή ένας γείτονας με τον γιο του και παίζανε.

Αρκετά ακριβό από ότι θυμάμαι, καθώς όλα ήταν ξυλοκατασκευη. 

Επεξ/σία από Basilhs23___
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Leon Scott Kennedy είπε

Φαντάσου... δεν το ήξερα καν!!!:D

Τι λέτε, να το χτυπήσω; Βλέπω πως δεν υπάρχει άλλη έκδοση. Μόνο το Original Set και το Playset Real Madrid που είναι στα 60 ευρώ!:o

Δεν είναι πολύ casual σε φάση το βγάζω και παίζω. Είναι παιχνίδι για αφοσίωση, να μαζέψεις ομάδες, να στήσεις γήπεδο, να μάθεις κινήσεις, νομίζω δύσκολα θα βρεις"παρέα" σε όλο αυτό. Αν και είναι φοβερό παιχνίδι θα σου έλεγα οτι δεν κάνει για την χρήση που το θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπήρχε κόσμος που το έλεγε σουμπουτέο.
Δεν ξέρω τι τιμές παίζουν γενικά στα μαγαζιά και πόσο καλό είναι το συγκεκριμένο, αλλά αν συγκρίνω τα 37 ευρώ με τις τιμές που είχε ένα σετ παλιότερα, μάλλον είναι καλή/κανονική τιμή.
Οπωσδήποτε χρειάζεται τάβλα ή κάποιο παλιό μεγάλο τραπέζι.

Επεξ/σία από G.TH.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλιως πατωμα για να μην πεφτουν και οι παικτες κατω και σπανε 

Θυμαμαι τους κολλαγαμε με κολα μετα και εναν τον ειχα βαλει καταψυξη να στεγνωσει και τον ξεχασα και εψαχνα 2 μερες  ολο το σπιτι να τον βρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Αρκετά ακριβό από ότι θυμάμαι, καθώς όλα ήταν ξυλοκατασκευη. 

Όλα πλαστικά είναι. Είναι φοβερό παιχνίδι. ΚΑνονικά θέλει τραπέζι, αλλά όλοι στο πάτωμα στρώναμε την τσόχα. Υπήρχε και σύλλογος subbuteo με τα γραφεία στο Σύνταγμα αν θυμάμαι καλά. Διοργανώνονταν και επίσημοι αγώνες με τον Έλληνα Τσακίρη να έχει πάρει το πρωτάθλημα ευρώπης ή παγκόσμιο, δε θυμάμαι τι ήταν. Πλέον από ότι με έιχε πληροφορήσει ένας με κατάστημα παιχνιδιών οι ομάδες δεν έχουν ονόματα. Παλιά όσοι θυμούνται υπήρχαν πάρα πολλές ομάδες με το κανονικό τους όνομα. Πλέον απλά αγοράζεις τη μπλε, κόκκινη ομάδα κλπ.

Παγκόσμιο τελικά

 

Επεξ/σία από djcat
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης ένα κολπάκι που έκαναν οι μαγαζάτορες εκείνη την περίοδο: του τελείωναν από το στοκ οι ελληνικές ομάδες, πχ ο Ολυμπιακός. Κανένα πρόβλημα, έβρισκε μια ξένη ομάδα με κόκκινα, όχι τη Μάντσεστερ  θα την αναγνώριζαν ακόμα και τότε, την Ρεν ξέρω γω, και περνούσε νέο ταμπελάκι Olymbiakos FC. Και την πουλούσε κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...