Προς το περιεχόμενο

Επιτραπέζιο παιχνίδι Subbuteo!


Leon Scott Kennedy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Leon Scott Kennedy είπε

Παιδιά θα ήθελα να πάρω στη συλλογή μου κι ένα ποδοσφαιράκι (μου αρέσει να έχω απ' όλων των ειδών επιτραπέζιων για περισσότερες επιλογές😁) για κανά ματς με φίλους και συγγενείς αλλά δεν ξέρω ποιο να πάρω. Αξίζει το παρακάτω;

https://www.skroutz.gr/s/25816893/Giochi-Preziosi-Subbuteo-Original-Set.html?from=index_recently_viewed

Δες και από amazon, 4 ομάδες στο κουτί - να ξέρεις χαλάνε οι παίχτες... ή σπάνε αρκετά εύκολα. Όπως να πάρεις και παραπάνω μπάλες - έχει το amazon.

https://www.amazon.de/-/en/Giocattoli-Subbuteo-Italia-Playset-Multi-Coloured/dp/B073JL4KPR/ref=pd_d_sim_b2b_1/262-3466080-1629046?pd_rd_w=AvEpu&pf_rd_p=6285d47b-3320-43bf-8249-f84411c898b8&pf_rd_r=VKCPXJXH98MTAKDVQ3C6&pd_rd_r=e8c3e6b7-1202-4157-9ac2-942605eacd8e&pd_rd_wg=66yM1&pd_rd_i=B073JL4KPR&psc=1

Είναι κόλλημα σαν παιχνίδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποιο ευκολα εσπαγαν οι τερματοφύλακες απο τα δυνατα σουτ.Ενα τον ειχα κολλήσει με καρφιτσα απο πισω σαν αντηρίδα αλλα δεν με αφηνανε να τον παιξω γιατι τα έβγαζε ολα.Ακομα το θυμαμε..............

Επεξ/σία από agiannesg59
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, djcat είπε

Όλα πλαστικά είναι. Είναι φοβερό παιχνίδι. ΚΑνονικά θέλει τραπέζι, αλλά όλοι στο πάτωμα στρώναμε την τσόχα. Υπήρχε και σύλλογος subbuteo με τα γραφεία στο Σύνταγμα αν θυμάμαι καλά. Διοργανώνονταν και επίσημοι αγώνες με τον Έλληνα Τσακίρη να έχει πάρει το πρωτάθλημα ευρώπης ή παγκόσμιο, δε θυμάμαι τι ήταν. Πλέον από ότι με έιχε πληροφορήσει ένας με κατάστημα παιχνιδιών οι ομάδες δεν έχουν ονόματα. Παλιά όσοι θυμούνται υπήρχαν πάρα πολλές ομάδες με το κανονικό τους όνομα. Πλέον απλά αγοράζεις τη μπλε, κόκκινη ομάδα κλπ.

Παγκόσμιο τελικά

 

Το είδα. Αυτό που λέω εγώ και νομιζα ότι λέγεται έτσι, πρέπει να είναι κάποιο άλλο παιχνίδι και όχι αυτό, τα μπέρδεψα. 

Επεξ/σία από Basilhs23___
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποιοι ανώμαλοι κάναμε και περιβραχιόνιο αρχηγού με μανό νυχιών και οδοντογλυφίδα για πινέλο....

χάρισα κάποτε το σετ μαζί με 12-18 ομάδες. 2 τσόχες, μπάλες κτλ

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παλιά ήταν πολύ ακριβο. Με 37 ευρώ μια χαρά είναι πλέον το σετ.

Παλιά που έπαιζε πολύς κόσμος είχε τεράστια ποικιλία αξεσουάρ. Αγόραζες κανονικές  ομαδες πχ Μπαρτσελόνα, εθνικη Αγγλίας κλπ.Υπήρχε ακόμα και ποικιλία σε διαφορετικα goal posts, δίχτυα κλπ.

20 ώρες πριν, G.TH. είπε


Οπωσδήποτε χρειάζεται τάβλα ή κάποιο παλιό μεγάλο τραπέζι.

όλοι το παίζαμε στο δάπεδο. Αν είναι ισιο δεν θα έχει κάποιο πρόβλημα.

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, The_Judas είπε

Παλιά που έπαιζε πολύς κόσμος είχε τεράστια ποικιλία αξεσουάρ. Αγόραζες κανονικές  ομαδες πχ Μπαρτσελόνα, εθνικη Αγγλίας κλπ.

Οι κανονικές ομάδες έχουν σταματήσει λογω δικαιωμάτων. Αλλες εποχές τότε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, djcat είπε

Οι κανονικές ομάδες έχουν σταματήσει λογω δικαιωμάτων. Αλλες εποχές τότε... 

μήπως τότε η εταιρεία έβγαζε πολλά χρήματα και πλήρωνε τα δικαιώματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οτι απoμεινε απο την προσωπικη μου συλλογη.Ειχα φτιαξει τραπεζι, κανονικο γηπεδο με  καγκελα, προβολεις γηπεδου ειχε σχεδον τα παντα.Το ειχα σε φωτο αλλα δυστυχως η φωτο χαθηκε προσφατα.Oι τιμες πανω που βλεπετε ειναι σε δραχμες.440 δραχμες.Τελη 80 αρχες 90 ειναι η συλλογη.

https://imgur.com/4SxTVtf

 

Επεξ/σία από Mr_Terror
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Mr_Terror είπε

Οτι απoμεινε απο την προσωπικη μου συλλογη.Ειχα φτιαξει τραπεζι, κανονικο γηπεδο με  καγκελα, προβολεις γηπεδου ειχε σχεδον τα παντα.Το ειχα σε φωτο αλλα δυστυχως η φωτο χαθηκε προσφατα.Oι τιμες πανω που βλεπετε ειναι σε δραχμες.440 δραχμες.Τελη 80 αρχες 90 ειναι η συλλογη.

https://imgur.com/4SxTVtf

 

τέλειες μπάλες του παγκσμίου κυπέλου της Ιταλίας. Τις έχω και γω, όπως και τις πορτοκαλί  τις adidas που έχεις. Τις έχω και σε κίτρινο χρώμα.

Έχω και τα τέρματα από το μουντιάλ του 90.

3 ώρες πριν, The_Judas είπε

μήπως τότε η εταιρεία έβγαζε πολλά χρήματα και πλήρωνε τα δικαιώματα;

δε νομίζω - πιο αγνές εποχές τότε. Τώρα όλα έχουν εμπορευματοποιηθεί.

Επεξ/σία από djcat
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/6/2021 στις 8:30 ΜΜ, Trelloneritis είπε

Και το χνούδι που έβγαζε.
Μετά πήρα την Astropitch

νομιζω οτι το astropitch με εφτιαξε 1000 φορες περισσοτερο να παιζω απο τη $#$νη τη τσοχα.

Ειναι μαστ για να παιζεις με φιλαρακι οπου βρεις...

αχ εποχες, μεχρι και με εξωτερικο ειχα ανταλλαξει ομαδες (π.χ β σκωτιας με ...πανηλειακο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...