Προς το περιεχόμενο

[ΤΕΛΟΣ] Poco F3 256gb | 307€ | amazon.de


Dunyas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

45 λεπτά πριν, ChrisN.S. είπε

Εννοείται 9 στα 10 Poco F3 το έχουν, είναι θέμα hardware της οθόνης.

Κατσε εννοεις αυτο που οταν εχεις χαμηλο φωτισμο και εχεις μαυρο φοντο πρασινογκριδιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, ChrisN.S. είπε

 

Νταξει πόσες φόρες θα σου τύχει να κατεβάσεις χαμηλά την φωτεινοτητα και να βρισκεσαι σε ενα σκοτεινο μερος. Σιγουρα δεν ειναι  επιτρεπτο το να χουν τετοια hardware σφαλαματα αλλα δεν νομιζω οτι σε κανονικες συνθηκες χρησης θα γινει αντιληπτο η θα επηρεάζει την εμπειρια χρησης του κινητου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, alexgr21 είπε

Νταξει πόσες φόρες θα σου τύχει να κατεβάσεις χαμηλά την φωτεινοτητα και να βρισκεσαι σε ενα σκοτεινο μερος. Σιγουρα δεν ειναι  επιτρεπτο το να χουν τετοια hardware σφαλαματα αλλα δεν νομιζω οτι σε κανονικες συνθηκες χρησης θα γινει αντιληπτο η θα επηρεάζει την εμπειρια χρησης του κινητου.

Προσωπικά πάνω από τις μισές ώρες χρήσης το έχω έτσι, στο κρεβάτι χωρίς φως. Πάντως η ανομοιομορφία υπάρχει ακόμη και σε μεγάλη φωτεινότητα, απλά τότε είναι λιγότερο ενοχλητικό. Αλλάζει όμως και την απόχρωση του άσπρου με αποτέλεσμα πχ το πάνω μέρος να πρασινίζει και το κάτω να ροζίζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ChrisN.S. είπε

Προσωπικά πάνω από τις μισές ώρες χρήσης το έχω έτσι, στο κρεβάτι χωρίς φως. Πάντως η ανομοιομορφία υπάρχει ακόμη και σε μεγάλη φωτεινότητα, απλά τότε είναι λιγότερο ενοχλητικό. Αλλάζει όμως και την απόχρωση του άσπρου με αποτέλεσμα πχ το πάνω μέρος να πρασινίζει και το κάτω να ροζίζει.

Δεν μπορεις να το καλιμπραρεις για να μην εχεις θεμα στο απρο? Απο οτι ειδα το θεμα υπαρχει και στα mi11.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, alexgr21 είπε

Δεν μπορεις να το καλιμπραρεις για να μην εχεις θεμα στο απρο? Απο οτι ειδα το θεμα υπαρχει και στα mi11.

Δεν μπορείς με calibration γιατί θα διορθώσεις το χρώμα σε ένα σημείο της οθόνης και θα το χαλάσεις σε ένα άλλο λόγω της ανομοιομορφίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, ChrisN.S. είπε

Δεν μπορείς με calibration γιατί θα διορθώσεις το χρώμα σε ένα σημείο της οθόνης και θα το χαλάσεις σε ένα άλλο λόγω της ανομοιομορφίας.

Απλώς είδα κάτι βίντεο που φτιαχναν ρυθμίσεις. Όχι καλιμπραρισμα ακριβώς,  δεν το έθεσα σωστά. Οκ βλέπουμε. Για επιστροφές στο αμαζον δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα, αν και πιστεύω πως δεν θα υπάρξει κάποιο τραγικό πρόβλημα. Τα παιδι που παρέλαβαν αν μπορούν να εκφέρουν την εμπειρία τους μέχρι στιγμής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το κινητό ήρθε πιο γρήγορα από ότι περίμενα, είχα βάλει διεύθυνση παραλαβής το πατρικό μου. Θα το έχω στα χέρια μου από Πέμπτη οπότε και θα σας ενημερώσω! :)

Βλέπω υπάρχει άμεσα διαθέσιμο και στο Ιταλικό amazon χωρίς τα ακουστικά στα 299€ + μεταφορικά 7.18€

Poco F3 256gb Black

Poco F3 256gb Blue

Ο ίδιος πωλητής βέβαια έχει και αυτή την αγγελία στα 399€, δεν ξέρω τι φάση!

Επεξ/σία από Dunyas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, alexgr21 είπε

Εμένα χθες έφυγε. Σύντομα θα σου στείλουν μειλ, δεν θα αργήσει. Τι εκτιμώμενη ημερομηνία άφιξης έχεις?

Τελικά έφυγε σήμερα με ημερομηνία άφιξης 2 Ιουλίου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Dunyas είπε

Το κινητό ήρθε πιο γρήγορα από ότι περίμενα, είχα βάλει διεύθυνση παραλαβής το πατρικό μου. Θα το έχω στα χέρια μου από Πέμπτη οπότε και θα σας ενημερώσω! :)

Βλέπω υπάρχει άμεσα διαθέσιμο και στο Ιταλικό amazon χωρίς τα ακουστικά στα 299€ + μεταφορικά 7.18€

Poco F3 256gb Black

Poco F3 256gb Blue

Ο ίδιος πωλητής βέβαια έχει και αυτή την αγγελία στα 399€, δεν ξέρω τι φάση!

Καλορίζικο!

Στην ίδια τιμή υπάρχει και με πωλητή το Amazon.

(το είχα γράψει και στην προηγούμενη σελίδα αλλά βάζω ξανά το link)

https://www.amazon.it/Xiaomi-Poco-F3-Smartphone-256GB/dp/B091BRSRG3

Επεξ/σία από intruder99
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, intruder99 είπε

Καλορίζικο!

Στην ίδια τιμή υπάρχει και με πωλητή το Amazon.

(το είχα γράψει και στην προηγούμενη σελίδα αλλά βάζω ξανά το link)

https://www.amazon.it/Xiaomi-Poco-F3-Smartphone-256GB/dp/B091BRSRG3

Δεν είναι όμως άμεσα διαθέσιμο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, samsunglife είπε

Δεν είναι όμως άμεσα διαθέσιμο!

Όποιος θέλει άμεσα κινητό και δεν μπορεί να περιμένει μερικές εβδομάδες εννοείται πως θα κοιτάξει κάπου αλλού. Άλλωστε και διαθέσιμο να ήταν με την απλή αποστολή κάνει τουλάχιστον 1 εβδομάδα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την έψαχνα για Poco F3 αλλά μετά απο αυτό άκυρο.
p3.jpg.591f1f5ab5d002f400006308d10d51fd.jpgΤο Redmi Note 10 Pro (8/128 MFF Edition) που δοκίμασα δεν είχε αυτό το πρόβλημα και έχω την αίσθηση ότι έχει ποιοτικότερη OLED απο το PocoF3.
Σε δοκιμή σε απόλυτο σκοτάδι δεν είχε την παραμικρή απόκλιση η οθόνη σε κανένα σημείο σε κανένα χρώμα...

Επεξ/σία από NewGascp
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, NewGascp είπε

Την έψαχνα για Poco F3 αλλά μετά απο αυτό άκυρο.
p3.jpg.591f1f5ab5d002f400006308d10d51fd.jpgΤο Redmi Note 10 Pro (8/128 MFF Edition) που δοκίμασα δεν είχε αυτό το πρόβλημα και έχω την αίσθηση ότι έχει ποιοτικότερη OLED απο το PocoF3.
Σε δοκιμή σε απόλυτο σκοτάδι δεν είχε την παραμικρή απόκλιση η οθόνη σε κανένα σημείο σε κανένα χρώμα...

Σε κανονικές συνθήκες χρήσης πως είναι η οθόνη? Με κανονική φωτεινότητα την ημέρα? Όταν βλέπεις βίντεο, σερφαρεις, παίζεις παιχνίδια? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην βγούμε of topic γενικά οι OLED οθόνες είναι μια χαρά για την καθημερινή χρήση όπου ποιο μεγάλο ρόλο παίζει πλέον ο ρυθμός ανανέωσης κατά τη γνώμη μου. Στα παιχνίδια είναι επίσης μια χαρά. Αυτό που δεν μου αρέσει στις OLED είναι το ότι όλες τείνουν να κάνουν τις αποχρώσεις του γκρι που είναι κοντά στο μαύρο να είναι μαύρες και αυτές, κάτι βέβαια που λύνεται με calibration.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...