Προς το περιεχόμενο

Amazon Warranty και αγγελίες


Recreator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, Narayan είπε

Δυστυχώς μάλλον στην έφερε με παραποιημένη απόδειξη, δεν είναι από Amazon από κινητό. Πρόλαβες να το χρησιμοποιήσεις ή εξ αρχής είχε θέμα; 

Με ειχε ενημερωσει ο τελευταιος ιδιοκτητης οτι ενω λειτουργουσε, αρχισε τα κολληματα και στην συνεχεια βρεθηκε σε bootloop. Το παρελαβα, δοκιμασα να το ξεκινησω, το σεταρα κανονικα και μετα τα ιδια. Εφοσον λεω εχω εγγυηση Amazon δεν θα εχω προβλημα 🤣 Κολλαει με πολυχρωμα pixel στην οθονη και μετα απο καποια δευτερολεπτα κανει επανεκκινηση. Στην συνεχεια δεν ξαναξεκινησε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Recreator είπε

Με ειχε ενημερωσει ο τελευταιος ιδιοκτητης οτι ενω λειτουργουσε, αρχισε τα κολληματα και στην συνεχεια βρεθηκε σε bootloop. Το παρελαβα, δοκιμασα να το ξεκινησω, το σεταρα κανονικα και μετα τα ιδια. Εφοσον λεω εχω εγγυηση Amazon δεν θα εχω προβλημα 🤣 Κολλαει με πολυχρωμα pixel στην οθονη και μετα απο καποια δευτερολεπτα κανει επανεκκινηση. Στην συνεχεια δεν ξαναξεκινησε...

Δηλαδή το αγόρασες ενώ ήξερες  ότι έχει πρόβλημα;

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Recreator είπε

Με ειχε ενημερωσει ο τελευταιος ιδιοκτητης οτι ενω λειτουργουσε, αρχισε τα κολληματα και στην συνεχεια βρεθηκε σε bootloop. Το παρελαβα, δοκιμασα να το ξεκινησω, το σεταρα κανονικα και μετα τα ιδια. Εφοσον λεω εχω εγγυηση Amazon δεν θα εχω προβλημα 🤣 Κολλαει με πολυχρωμα pixel στην οθονη και μετα απο καποια δευτερολεπτα κανει επανεκκινηση. Στην συνεχεια δεν ξαναξεκινησε...

Για αυτό άλλαξε 7 φορές χέρια....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα στην Infoquest, γιατι ετυχε να περασω απο κοντα και δεν δεχθηκαν να αναλαβουν το κινητο γιατι δεν εχει εισαχθει στην Ελλαδα απο επισημο καταστημα. Σκαναρε το κουτι συγκεκριμενα ο υπαλληλος και μου ειπε οτι δεν του επιτρεπει το συστημα να το δεχθει. Επομενως ξανα επικοινωνια με Amazon, μηπως παρω αλλη απαντηση και τελος επικοινωνια απευθειας με Xiaomi. Αν ολα τα παραπανω αποτυχουν, λογικα θα κοιταξω μηπως δινει κανεις αντιστοιχο κινητο για ανταλακτικα και το κανω Frankenstein.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το αμαζον αναλαμβανει μονο απο τον χρηστη που εκανε την παραγγελια οπως σου ειπαν. Δοκιμασε βεβαια να πεις οτι ηταν δωρο μπας και το αναλαβουν. Αλλα να δεις οτι εχεις και τη σωστη αποδειξη και οχι καμια μουφα. Παντως ισχυει αυτο που σου ειπαν, οτι εχει το καλυτερο σερβις, αρκει να μην προσπαθεις να τους κοροιδεψεις. Αν εχεις δικιο, θα σε βοηθησουν.

Aυτο που θα επρεπε να σε βαλει σε υποψιες αρχικα, ειναι γιατι ο πωλητης του κινητου δεν το εστελνε στο αμαζον για αλλαγη και επελεξε να το πουλησει χαλασμενο, απο τη στιγμη που καλυπτουν μεχρι και τα μεταφορικα για επιστροφη.

Επεξ/σία από SagoniasSlutRos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...