Προς το περιεχόμενο

Amazon Warranty και αγγελίες


Recreator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδία!

Δεν ξέρω αν είμαι στην σωστή κατηγορία, αλλα δεν νομίζω πως ταιριάζει κάπου αλλού το θέμα.

Αγόρασα ενα κινητό μέσω αγγελίας, το οποίο ειναι αρχικά αγορασμένο απο Γερμανικό Amazon ~ 8 μηνες πριν.

Το κινητό σταμάτησε να λειτουργεί, αλλά είχα την εντύπωση οτι το Amazon έχει την καλύτερη εγγύηση και θα με κάλυπτε, οπότε δεν ανησυχούσα όταν προχώρησα στην αγορά.

Έχοντας την απόδειξη στα χέρια μου, επικοινώνησα μαζί τους, αλλά δεν δέχονται να συζητήσουν οτιδήποτε σχετικά με την παραγγελία, αν δεν επικοινωνήσω απο τον λογαριασμό που έκανε την αρχική παραγγελία (κάποιοι εκπρόσωποι απλά μου ζήτησαν την διεύθυνση email, την οποία επίσης δεν ξέρω).

Παράλληλα, εχω προσπαθήσει να επικοινωνήσω με τους προηγούμενους ιδιοκτήτες του (έμαθα οτι εχει αλλάξει κοντά 7 χέρια) και το τελευταίο άτομο που επικοινώνησα με ενημέρωσε οτι δεν ήταν ο αρχικός αγοραστής και έφυγε απο την συζήτηση.

Κάνω κάτι λάθος; Είμαι καταδικασμένος να το κάνω φρίζμπι το κινητο;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Tι κινητό είναι αυτό που έχει αλλάξει πιο πολλά χέρια και απο δεκάρικο;

Το κινητο ειναι ενα Poco F2 Pro... Και εγω εμεινα καγκελο οταν αρχισα να ξετυλιγω το κουβαρι... 🤣

 

34 λεπτά πριν, marioshrist είπε

Δοκίμασε να επικοινωνήσεις με το service της εταιρίας του κινητού αν έχεις απόδειξη αγοράς.

Μαλλον αυτο θα κανω, γιατι το Amazon δεν συνεργαζεται καθολου δυστυχως (chat,τηλεφωνο και email). Δεν εχω παει ακομα επειδη ειναι μακρια και γιατι ειναι η Infoquest που κανει σερβις και απο οσο εχω ακουσει δεχεται μονο κινητα αγορασμενα απο Ελλαδα. Επομενως ηθελα να αποφυγω να παω τσαμπα

Επεξ/σία από Recreator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Recreator είπε

Το κινητο ειναι ενα Poco F2 Pro... Και εγω εμεινα καγκελο οταν αρχισα να ξετυλιγω το κουβαρι... 🤣

 

Μαλλον αυτο θα κανω, γιατι το Amazon δεν συνεργαζεται καθολου δυστυχως (chat,τηλεφωνο και email). Δεν εχω παει ακομα επειδη ειναι μακρια και γιατι ειναι η Infoquest που κανει σερβις και απο οσο εχω ακουσει δεχεται μονο κινητα αγορασμενα απο Ελλαδα. Επομενως ηθελα να αποφυγω να παω τσαμπα

Η infoquest πάντως τα iphone από το εξωτερικό τα αναλαμβάνει κανονικά

Επεξ/σία από giorgos4ever
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό το thread είναι ένα παλικάρι που λέει ότι η αμαζον αναλαμβάνει κινητό ακόμα και με ξεκλειδωμενο bootloader. Για στείλε του ένα μήνυμα κάτι θα ξέρει παραπάνω να σε βοηθήσει.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον το κινητό που αγόρασες δεν είναι το ίδιο που αγοράστηκε από Amazon, και αυτός που στο πούλησε βρήκε δικαιολογία πως δεν είναι ο πρώτος κάτοχος για να σε ξεφορτωθεί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γραφει IMEI, μονο αριθμο παραγγελιας και ενα ASIN, που νομιζω ειναι ο αριθμος προϊοντος. Βεβαια οταν παταω την επιστροφη στο Amazon, με βαση τον αριθμο παραγγελιας, μου βγαζει ενα galaxy note 10 ασπρο. Οποτε ειναι πιθανο να ειναι πλαστη η αποδειξη; Λιγο τραβηγμενο δεν ειναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Recreator είπε

Δεν γραφει IMEI, μονο αριθμο παραγγελιας και ενα ASIN, που νομιζω ειναι ο αριθμος προϊοντος. Βεβαια οταν παταω την επιστροφη στο Amazon, με βαση τον αριθμο παραγγελιας, μου βγαζει ενα galaxy note 10 ασπρο. Οποτε ειναι πιθανο να ειναι πλαστη η αποδειξη; Λιγο τραβηγμενο δεν ειναι;

Η απόδειξη δεν λέει τι προϊόν αφορά; Μόνο έναν αριθμό παραγγελίας και αυτό το ASIN που παραπέμπει σε άλλο κινητό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, _Biohazard_ είπε

Η απόδειξη δεν λέει τι προϊόν αφορά; Μόνο έναν αριθμό παραγγελίας και αυτό το ASIN που παραπέμπει σε άλλο κινητό;

Λεει οτι ειναι ενα Poco F2 Pro, 128 GB. Το ASIN που εψαξα βγαζει Poco F2 Pro, αλλα ο αριθμος παραγγελιας βγαζει το Galaxy Note 😕 Εχει και την διευθυνση του αγοραστη και θα πηγαινα να χτυπαω κουδουνια, αν δεν ηταν Φλωρινα, 550 χιλιομετρα μακρια 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Recreator είπε

Λεει οτι ειναι ενα Poco F2 Pro, 128 GB. Το ASIN που εψαξα βγαζει Poco F2 Pro, αλλα ο αριθμος παραγγελιας βγαζει το Galaxy Note 😕 Εχει και την διευθυνση του αγοραστη και θα πηγαινα να χτυπαω κουδουνια, αν δεν ηταν Φλωρινα, 550 χιλιομετρα μακρια 🤣

Δυστυχώς μάλλον στην έφερε με παραποιημένη απόδειξη, δεν είναι από Amazon από κινητό. Πρόλαβες να το χρησιμοποιήσεις ή εξ αρχής είχε θέμα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...