Προς το περιεχόμενο

Ο John McAfee, δημιουργός του ομώνυμου antivirus βρέθηκε νεκρός σε ισπανική φυλακή


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

 

Αν κάνανε κάτι τα ντρόγκια (δέν ξέρω λέω απλά κρίνοντας απο το παρουσιαστικό του σε σύγκριση με άλλους 80άριδες) είναι να του δίνουν ζωντάνια και νεανικότητα. 

 

Οπότε και εγώ σύμφωνα με τα λεγόμενά σου αν θέλω να παραμείνω νέος και ζωντανός πρέπει να ξεκινήσω τα ντραγκς? Το ξέρω πως με 40 βαθμούς είναι δύσκολα για όλους μας, αλλα εσένα είναι σοβαρό το θέμα. Να το κοιτάξεις!

Επεξ/σία από @ggelos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν το μεταξύ η λεζάντα γράφει "I've got u (you) under my skin" δηλαδή σε αγαπάω πολύ :P αλλά όχι αυτό που λέει ειναι i've got it under my skin έχω την κόκα μέσα μου :P 

Μόλις τώρα, @ggelos είπε

Οπότε και εγώ σύμφωνα με τα λεγόμενά σου αν θέλω να παραμείνω νέος και ζωντανός πρέπει να ξεκινήσω τα ντραγς? Το ξέρω πως με 40 βαθμούς είναι δύσκολα για όλους μας, αλλα εσένα είναι σοβαρό το θέμα. Να το κοιτάξεις!

Δείξε μου τα λεγόμενα αυτά να τα δώ και εγώ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

Εν το μεταξύ η λεζάντα γράφει "I've got u (you) under my skin" δηλαδή σε αγαπάω πολύ :P αλλά όχι αυτό που λέει ειναι i've got it under my skin έχω την κόκα μέσα μου :P 

Δείξε μου τα λεγόμενα αυτά να τα δώ και εγώ 

Αν κάνανε κάτι τα ντρόγκια (δέν ξέρω λέω απλά κρίνοντας απο το παρουσιαστικό του σε σύγκριση με άλλους 80άριδες) είναι να του δίνουν ζωντάνια και νεανικότητα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, @ggelos είπε

Αν κάνανε κάτι τα ντρόγκια (δέν ξέρω λέω απλά κρίνοντας απο το παρουσιαστικό του σε σύγκριση με άλλους 80άριδες) είναι να του δίνουν ζωντάνια και νεανικότητα. 

Ναι ωραία εσύ τον βλέπεις ψόφιο για 80άρι; 

Το να σου λέω πάρε ναρκωτικά δεν καταλαβαίνω που το βλέπεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dr_Pepper είπε

Ναι ωραία εσύ τον βλέπεις ψόφιο για 80άρι; 

Το να σου λέω πάρε ναρκωτικά δεν καταλαβαίνω που το βλέπεις; 

Κόψε τις πολλές βόλτες στον ήλιο, το μεσημέρι καλό είναι να αποφεύγεις τους εξωτερικούς χώρους και όσο μπορείς καπελάκι! Ίσως σωθεί κάτι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, @ggelos είπε

Κόψε τις πολλές βόλτες στον ήλιο, το μεσημέρι καλό είναι να αποφεύγεις τους εξωτερικούς χώρους και όσο μπορείς καπελάκι! Ίσως σωθεί κάτι!

Μια χαρά είμαι πατριώτη εσύ έχεις το κόλλημα αλλά που να σου εξηγώ τώρα αν έπαιρνες απο λόγια δεν θα είχες κόλλημα κρύψου μην σου βάλω (δωρεάν μάλιστα :P ) ναρκωτικά στο ποτό όπως λέγανε και οι μανάδες μας χαχαχαχα

Επεξ/σία από Dr_Pepper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Dr_Pepperσυμφωνώ στα περισσότερα απ' όσα γράφεις αλλά είναι εντελώς λάθος ο χώρος που κάθεσαι και γράφεις όσα γράφεις. Φιλικά στο λέω.

 

Spoiler

Και για να απαντηθεί το ερώτημα (που δημιούργησε χλευασμό από άλλους) και να κλείσει εδώ το ζήτημα καλύτερα, δεν σε κάνουν τα φάρμακα (drugs) να νιώθεις νεώτερος αλλά τα "χτυπήματα" στη ντοπαμίνη. Άλλο effect έχεις αν μπλέκεις με μεσκαλίνες, peyote, κεταμίνες, άλλο με hallucinogens τύπου ψιλοκυβίνες και αμπούλες, άλλο με GHB κλπ, άλλο με c-meth κλπ και πάει λέγοντας. Η συζήτηση αυτή θεωρώ πως κακώς άνοιξε εδώ πάντως, γιατί όπως είπα είναι λάθος χώρος. Δεν μπορείς να πεις (έστω και με επιχειρήματα) αν είναι κομπλέ η φάση να πέφτεις σε k-hole συζητώντας το με κάποιον (ή κάποιους), τους οποίους δεν κατηγορώ φυσικά, αν το μόνο πράγμα που τους ερχόταν στο μυαλό ακούγοντας special-k είναι τα δημητριακά. Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ. Πάμε παρακάτω τώρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, spyrage είπε

Διαφωνω, αυτο φωναζει οτι απλα δεν εχεις ιδεα, τα διασκεδαστικα drugs οπως τα λενε, δεν ειναι ουτε πρεζες, ουτε κοκαινες, και ΔΕΝ σκοτωνουν, αλλα ολα στο τσουβαλι απαγορευμενα για να κονομανε και ακουνε την λεξη και τρεχουν πολλοι... το τσιγαρο σκοτωνει, το ξυδι σκοτωνει, επειδη στο πουλανε με φορο και κονομανε απο τις νομιμες εξαρτησεις δεν σημαινει οτι ειναι καλυτερα αλλα ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ χειροτερα σε εθισμο και θανατους φυσικα... 

Καλά, διαφωνα εσύ, η άποψη σου είναι εντελώς λάθος μια σε πλήρη στοίχιση με την αποψη του προηγούμενου που σχολίασα. Έχετε πλήρη άγνοια και ημιμάθεια. Πιθανότατα έμποροι είστε η χρήστες που ψάχνετε τρόπο απενοχοποιησης. Ο γιαλός δεν είναι στραβός, εσείς στραβά αρμενιζετε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Καλά, διαφωνα εσύ, η άποψη σου είναι εντελώς λάθος μια σε πλήρη στοίχιση με την αποψη του προηγούμενου που σχολίασα. Έχετε πλήρη άγνοια και ημιμάθεια. Πιθανότατα έμποροι είστε η χρήστες που ψάχνετε τρόπο απενοχοποιησης. Ο γιαλός δεν είναι στραβός, εσείς στραβά αρμενιζετε. 

Ναι μπάρντα ισίλε είμαστε κάθε μέρα αλητικιά ζωή βράδυ και πρωί έτσι μεγαλώσαμε χωρίς επιλογή όπως λέει και ο ράπερ :P 

 

Κρύψου και εσύ μην σου βάλουμε δωρεάν ναρκωτικά στο ποτό σου όταν δεν θα βλέπεις για να σε παρασύρουμε.

Κάπνιζε το Μάρλμπορο σου ή τα καρέλια σου, πιές το ποτάκι σου και νόμιζε πως αρμενίζεις σωστά. 

Μπορεί να μην κάνεις τιποτα απο όλα αυτά ούτε να τρώς κορεσμένα λιπαρά και να είσαι vegan μαγκιά σου αλλά το να πιστεύεις ότι τα ναρκωτικά (παρεμπιπτόντως τεχνικά καθαρά μιλώντας κάθε ουσία που επιδρά στο νευρικό σύστημα ειναι ναρκωτική ουσία συμπεριλαμβάνεται δηλαδή και η καφεΐνη η ασπιρίνη το γάμμα αμινοβουτυρικό οξύ στην βαλεριάνα που πίνεις σαν τσάι για να κοιμηθείς κτλ  κατατάσσονται στην ίδια κατηγορία οπότε ας ονομάσουμε τα "κακά" ντρόγκια εφεξής) ότι τα ντρόγκια έχουν το status που έχουν για κάποιο άλλο λόγο πέρα απο κέρδος και τον έλεγχο τότε είσαι μακριά νυχτωμένος. 


Άντε καληνύχτες 

 

 

Επεξ/σία από Dr_Pepper
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, Basilhs23___ είπε

Ναι. 

Eιναι δυνατον ενα αντιικο να αξιζει 7,68 δις?

Στις 24/6/2021 στις 11:11 ΠΜ, Dark Worm είπε

Αφου χρωστανε και οι δισεκατομμυριουχοι τοτε ποιος εχει τα λεφτα;;;;

Σωστα, εδω χρωσταει και ο Σωρρας

21 ώρες πριν, Dantε είπε

Εγω θα χαρακτηριζα τη ζωη του επικη.

Εζησε και εκανε πραγματα που αρκετοι μας δε θα φανταζοντουσαν κιολας.

Σημασια εχει αν θα θελαμε να τα κανουμε, οχι αν τα φανταζομαστε.

17 ώρες πριν, Dr_Pepper είπε

Ρώτα τον για τις επιπτώσεις που έχει το τσιγάρο στον εγκέφαλο του πνεύμονες κτλ κτλ

Ρώτα τον για τις επιπτώσεις που έχει το αλκοολ στον εγκέφαλο το συκώτι  κτλ
Ρώτα τον για τις επιπτώσεις που έχει η καφεΐνη στο νευρικό σου σύστημα
Ρώτα τον για τις επιπτώσεις της κοκακόλας στην υγεία σου
Ρώτα τον για τις επιπτώσεις που έχουν τα ακόρεστα λιπαρά..

Τα μπερδεψες, τα ακορεστα λιπαρα ειναι ωφελιμα, τα κορεσμενα ειναι βλαβερα.

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, spyrage είπε

Διαφωνω, αυτο φωναζει οτι απλα δεν εχεις ιδεα, τα διασκεδαστικα drugs οπως τα λενε, δεν ειναι ουτε πρεζες, ουτε κοκαινες, και ΔΕΝ σκοτωνουν, αλλα ολα στο τσουβαλι απαγορευμενα για να κονομανε και ακουνε την λεξη και τρεχουν πολλοι... το τσιγαρο σκοτωνει, το ξυδι σκοτωνει, επειδη στο πουλανε με φορο και κονομανε απο τις νομιμες εξαρτησεις δεν σημαινει οτι ειναι καλυτερα αλλα ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ χειροτερα σε εθισμο και θανατους φυσικα... 

Προσπαθείτε και εσύ και κυρίως ο @Dr_Pepper να αποδείξετε κάτι που απλά δεν πρόκεται να δεχθούν.

Προφανώς άτομα που έχουν πλήρη άγνοια (και όχι το να έχεις διαβάσει για το συγκεκριμένο θέμα δεν είναι γνώση, γνώση είναι να έχεις προσωπική εμπειρία ή έστω να έχεις συναναστραφεί χρήστες), που οι μισοί απ αυτούς καπνίζουν, οι άλλοι μισοί πίνουν και όλοι μαζί τρώνε νεκρά ζώα, δεν πρόκειται ποτέ να δεχθούν ότι τα ναρκωτικά είναι ακόμα παράνομα απλά επειδή δεν έχει βρεθεί ακόμα τρόπος να μοιραστούν τα κέρδη απ αυτά και ότι επίσης υπάρχουν πολλές ουσίες που είναι νόμιμες και είναι πολύ περισσότερο βλαβερές απ αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θυμάμαι που ΄΄παλεύαμε΄΄ με τα floppy  με brain και ping pong  .

antivirus τότε νομίζω μόνο του mcafee υπήρχε και πραγματικά έσωνε την κατάσταση

RIP  ΜΕΓΑΛΟ αλάνι με εξαιρετικό χιούμορ

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...