Προς το περιεχόμενο

Η Apple τερματίζει την παραγωγή του iPhone 12 Mini νωρίτερα από το αναμενόμενο


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 ώρες πριν, costas1973 είπε

Εάν δεν είναι τρολια, να πας σε γιατρό να σε κοιτάξει!

Είχε το ίδιο επεξεργαστή με το iPhone 11, ασύρματη φόρτιση, και dual sim με esim, μια χαρά specs είχε! Απλά φόραγε το σασί του 8, με μεγάλα bezels και δακτυλικό αποτύπωμα / home button αντί για Face ID? Εάν δεν ξέρετε μην μιλάτε !

Ψάξε λίγο σε YouTuber Κορυφαίους του είδους με εκατομμύρια προβολές και κάτσε και δες τι λένε για αυτή τη συσκευή τώρα για το αν χρειάζομαι γιατρό ή όχι έχω περάσει από ψυχολόγο αρκετές φορές μη στεναχωριέσαι και δε μου βρήκε τίποτα απολύτως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, dasimo είπε

ίσως ήταν λάθος το marketing του 12 mini (ιεροσυλία ξέρω.....). Νομίζω απο το να είχε 100 ευρώ έκπτωση καλύτερα η  apple να το είχε τουμπανιάσει (oled, 256 και 512 gb, μοναδικά χρώματα) όσο παίρνει και να το πουλούσε ως niche σε κάτι άκριβο (δηλαδή σε τιμες max) . Με τον τρόπο που πλασαρίστηκε ήταν περισσότερο μια inferior επιλογή (έγινε στα μάτια του κόσμου περισσότερο ενα SE δηλαδή) και λιγότερο κάτι niche .

 

 

Δε πιστευω οτι πιστευε κανεις οτι επερνε υποδεεστερο κινητο με το μινι. Εξαλλου το βασικο του selling point ηταν οτι παιρνεις τουμπανο σε μεγεθος τσεπης, που ισχυει. Απλα καταλαβαινω πως σε αυτα τα λεφτα, απο ψυχολογιας του αγοραστη, το να παρεις μια συσκευη με τοσο μικρη οθονη φαινεται περιεργο, ειδικα οταν προκειται να επενδυσεις τοσα χρηματα. Οποιος παει να αγορασει το μινι πρεπει να ειναι τρομερα συνειδητοποιημενος

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, JcD είπε

Το s10e ήταν αυτό που λες και πέτυχε αρκετά πάντως!

πως ηταν αυτο που λέω , εντελως αλλη ιστορια , δεν υπηρχε σμικρυνση , στις ιδιες ιντσες ηταν δυο ιντσες διαφορά

Επεξ/σία από ethereum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
11 ώρες πριν, barman_ είπε

γιατι το μινι τι εχει?ιδια specs και τα 2 με τα κορυφαια μοντελα,αν εξαιρεσουμε το σασι του 14 που θυμηθηκαν να ξεστοκαρουν.Ετσι οπως το καναν με 100 ευρω κατω δεν ειχε ουσια ..

Το se δεν ειχε την τιμη του 11, ενω το mini ειναι κοντα στο 12.

39 λεπτά πριν, Dmspolys είπε

Ψάξε λίγο σε YouTuber Κορυφαίους του είδους με εκατομμύρια προβολές και κάτσε και δες τι λένε για αυτή τη συσκευή τώρα για το αν χρειάζομαι γιατρό ή όχι έχω περάσει από ψυχολόγο αρκετές φορές μη στεναχωριέσαι και δε μου βρήκε τίποτα απολύτως.

Γελανε και οι κατσαριδες στους υπονομους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το ότι για τα δεδομένα της Apple οι πωλήσεις του mini κρίνονται μη ικανοποιητικές, δεν σημαίνει πως δεν έχει πουλήσει σημαντικά περισσότερα κομμάτια από πολλές "ναυαρχίδες" του ανταγωνισμού με τεράστιες οθόνες κλπ!

Αν κυκλοφορούσε την ίδια συσκευή με τα ίδια specs του max θα πουλούσε τρελά αλλά ταυτόχρονα αυτό δεν θα ήταν καλό για τα pro & max μοντέλα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 hours ago, AristidisZ said:

Δηλαδή επειδή αποτελούμε μειοψηφία πάει να πει ότι δεν υπάρχουμε ;

Ελπίζω να με βγάλει μια πενταετία, και μέχρι τότε η apple να έχει αναθεωρήσει… 

I am sorry to break it to you...αλλά ναι είναι σαν να μην υπάρχετε. Πάντως και εμένα μου άρεσε το mini και το σκεφτόμουν τώρα τελευταία για να αντικαταστήσω ένα 6s που έχω για δεύτερο αριθμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dr.Fuzzy είπε

I am sorry to break it to you...αλλά ναι είναι σαν να μην υπάρχετε. Πάντως και εμένα μου άρεσε το mini και το σκεφτόμουν τώρα τελευταία για να αντικαταστήσω ένα 6s που έχω για δεύτερο αριθμό.

Καλά δεν έχω και κάναν καημό, πίστεψέ με, ούτως ή άλλως μέχρι να ξανααγοράσω κινητό έχω καιρό :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ακόμα και το συγκεκριμένο τηλέφωνο μου φαίνεται μεγάλο, αλλά εάν ήταν σε λογική τιμή θα το αγόραζα. 650 όμως ευρώ και με τους περιορισμούς του ios είναι υπερβολικό ποσό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, sevenxgr είπε

το βασικό είναι ότι έπαψε να είναι mini , δε λες mini ενα κινητο μεγαλυτερο απο το βασικο μοντελο του 6-7-8 . Ειχε συγκεκριμενο target group  to se.

το μίνι είναι μικρότερο από τα 6-7-8-se2 και μεγαλύτερο από το 5

Επεξ/σία από ksessalonikios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, costas1973 είπε

Ένα χρόνο μετά (ίσως παραπάνω) με την πανδημία έχετε χάσει την αίσθηση του χρόνου !!!

Στις 24 Απριλίου του 2020 βγήκε το Iphone SE 2020 (οπως λεει και το ονομα του προφανώς). 
Και τέλος Οκτωβρίου 2020 βγήκαν τα Iphone 12! 
Μάλλον άλλος έχασε την αίσθηση του χρόνου με την πανδημία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κριμα. ποτε δεν καταλαβα τα τηλεφωνα που μοιαζουν με σουπλά πως αρεσουν στον κοσμο και που ακριβως βρισκεται το τηλεφωνο οταν δεν φτανει ενα χερι για να το δουλεψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε μια σκασιλα η κάθε εταιρία για το τι θέλουν οι πελάτες. Αυτό που πουλά θα παράγουμε. Οι υπόλοιποι έστω και πιστοί στην εταιρεία πλήρη αγνοηση. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...