Προς το περιεχόμενο

PS5 DIGITAL + DISK [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΑΝ]


giannislas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Spyr0s91 είπε

Μολις  μου ηρθε μαιλ ακυρωσης παραγγελίας, ενώ είχα προλάβει κανονικά. έχει έρθει και σε εσάς αντίστοιχο?

τι ώρα έβαλες παραγγελία ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, tsoubas είπε

τι ώρα έβαλες παραγγελία ;

Στις 10πμ το πρωι.. και μου ηρθε εμαιλ ακυρωσης στις 4μμ..

μου ειπαν και καλα οτι ειχε προβλημα το σιτε τους και δεν υπάρχει διαθέσιμο..

Τωρα βεβαια το ξανα έβγαλαν 🤡

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ναι!!!

ο Topic Starter (εγω) μολις εφαγα ακυρο

2 διαφορετικες παραγγελιες

χτυπησε email οτι ακυρωνουμε την παραγγελια σας….

πηρα τηλ…

κλασσικα…λογω τεχνικου προβληματος δεν μπορει να προχωρησει η παραγγελιας..

ελπιζω καποιος να παραλαβει

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, tiniakos είπε

Πάει και αυτό (το προλάβαινα όταν το έβαλες αλλά δεν ήθελα να ψωνίσω απο περιέργεια μπήκα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

τα συγχαρητήρια μου και εσείς τα "κορόιδα" οι πελάτες ήθελα να πω να τους στηρίζετε εννοώ τα καταστήματα

καλά σας κάνουν όχι μόνο θα τα βάλουν σε bundle αλλά θα τα χρυσοπληρώσετε κιόλας

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, ikorolis είπε

 

καλά σας κάνουν όχι μόνο θα τα βάλουν σε bundle αλλά θα τα χρυσοπληρώσετε κιόλας

Ποιος ηρθε?

Ps5 αρχικη τιμη 500ευρω

Ratchet and Clank αρχικη τιμη 80ευρω

Τιμη bundle 570ευρω.

Αρα οχι μονο δεν χρυσοπληρωνεις το bundle αλλα στην ουσια το παιρνεις και 10ευρω φθηνοτερα απο το να τα αγοραζες ξεχωριστα απο την μεγαλη αλυσιδα....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ποιος ηρθε?

Ps5 αρχικη τιμη 500ευρω

Ratchet and Clank αρχικη τιμη 80ευρω

Τιμη bundle 570ευρω.

Αρα οχι μονο δεν χρυσοπληρωνεις το bundle αλλα στην ουσια το παιρνεις και 10ευρω φθηνοτερα απο το να τα αγοραζες ξεχωριστα απο την μεγαλη αλυσιδα....

Είσαι από τα άτομα που σέβομαι και εκτιμώ

έτσι θεωρώ ότι είσαι έξυπνος και έχεις μυαλό έτσι θα σου απαντήσω σκληρά και θεωρώ ότι δεν θα με παρεξηγήσεις

άρα άσε τα περί αρχική τιμή και λοιπές αηδίες

δες πόσο κοστίζει η σκέτη κονσόλα στην ελεύθερη αγορά (skroutz/bestprice) και στις μεγάλες αλυσίδες

δες πόσο κοστίζει στο εξωτερικό

δες πόσο κοστίζουν και τα παιχνίδια

κάνε μετά τους υπολογισμούς σου

και περίμενε τις γιορτές των χριστουγέννων και θα δεις σε τι τιμή θα βγει και μετά πες μου αυτά που μου λες εδώ πέρα.

πάμε στο πρακτικό κομμάτι τώρα

βάση του skroutz/bestprice

η κονσόλα με disk ξεκινάει από 744,80 ευρώ ενώ χωρίς disk δηλαδή η digital ξεκινάει από 635 ευρώ

δεν θα ψάξω να βρω τιμή από τις αλυσίδες ή από το εξωτερικό (καθώς προσωπικά δεν με ενδιαφέρει η συγκεκριμένη κονσόλα)

skroutz_ps5disk.png

skroutz_ps5digital.png

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ikorolis είπε

 

Spoiler

 

Σε ολη την Ευρωπη αυτη την στιγμη το Ps5 κοστιζει 500ευρω. Δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα/αποθεμα για να το βαλουν σε εκπτωση.

Το δε Ratchet and Clank σε ολες τις μεγαλες αλυσιδες κοστιζει αναλογα.

Δες και εσυ ο ιδιος ποσο εχει στα mediamarkt Γερμανιας(19%φπα εχουν αυτοι) https://www.mediamarkt.de/de/product/_studio-insomniac-games-ratchet-clank-rift-apart-2718446.html

Και στο Γαλλικο amazon που το εχουν σε εκπτωση το παιχνιδι,αρχικη τιμη 80ευρω https://www.amazon.fr/Ratchet-Clank-Rift-Apart-PS5/dp/B08WQMRHPS/ref=sr_1_1?__mk_fr_FR=ÅMÅŽÕÑ&crid=1QY63S5SQRQ5Y&dchild=1&keywords=ratchet+et+clank+ps5&qid=1624892049&sprefix=ratchet%2Caps%2C214&sr=8-1

Οι γιορτες ειναι σε μισο χρονο. Οταν ο αλλος θελει να το παρει τωρα,θα το πληρωσει παραπανω.

Ετσι γινεται με ολα τα προιοντα πχ στα κινητα.Υπαρχουν αυτοι που αγοραζουν day one full price,και αυτοι που αγοραζουν μετα απο 6μηνες,1 ή και 2χρονια μετα.

Το γιατι να φαει κραξιμο οποιος το αγορασει τωρα δεν καταλαβαινω.

Οχι τιποτα αλλο αλλα με το δικο σου σκεπτικο,θα ερθει ενας αλλος να πει''γιατι να το παρεις στις γιορτες?Παρτο 3-4χρονια μετα στην μιση τιμη που θα εχουν πεσει οι τιμες και των παιχνιδιων''.

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, Fulgore είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

 

Σε ολη την Ευρωπη αυτη την στιγμη το Ps5 κοστιζει 500ευρω. Δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα/αποθεμα για να το βαλουν σε εκπτωση.

Το δε Ratchet and Clank σε ολες τις μεγαλες αλυσιδες κοστιζει αναλογα.

Δες και εσυ ο ιδιος ποσο εχει στα mediamarkt Γερμανιας(19%φπα εχουν αυτοι) https://www.mediamarkt.de/de/product/_studio-insomniac-games-ratchet-clank-rift-apart-2718446.html

Και στο Γαλλικο amazon που το εχουν σε εκπτωση το παιχνιδι,αρχικη τιμη 80ευρω https://www.amazon.fr/Ratchet-Clank-Rift-Apart-PS5/dp/B08WQMRHPS/ref=sr_1_1?__mk_fr_FR=ÅMÅŽÕÑ&crid=1QY63S5SQRQ5Y&dchild=1&keywords=ratchet+et+clank+ps5&qid=1624892049&sprefix=ratchet%2Caps%2C214&sr=8-1

Οι γιορτες ειναι σε μισο χρονο. Οταν ο αλλος θελει να το παρει τωρα,θα το πληρωσει παραπανω.

Ετσι γινεται με ολα τα προιοντα πχ στα κινητα.Υπαρχουν αυτοι που αγοραζουν day one full price,και αυτοι που αγοραζουν μετα απο 6μηνες,1 ή και 2χρονια μετα.

Το γιατι να φαει κραξιμο οποιος το αγορασει τωρα δεν καταλαβαινω.

Οχι τιποτα αλλο αλλα με το δικο σου σκεπτικο,θα ερθει ενας αλλος να πει''γιατι να το παρεις στις γιορτες?Παρτο 3-4χρονια μετα στην μιση τιμη που θα εχουν πεσει οι τιμες και των παιχνιδιων''.

 

 

 

Δεν με καταλαβαίνεις και με στεναχωρείς

καταρχήν σου έδειξα τις τιμές που ισχύουν μέσω του skroutz/bestprice για το PS5

δεν ξέρω τις τιμές που έχουν οι μεγάλες αλυσίδες ούτε το εξωτερικό γιατί δεν με ενδιαφέρει

το πρόβλημα είναι ότι δεν βγαίνουν μεμονωμένα κομμάτια στην αγορά αλλά θα βγουν πακέτο μαζί με κάτι άλλο για περισσότερα χρήματα/κέρδος και θα κυκλοφορήσουν στις προσεχείς γιορτές μιας και θα βγουν νέοι (πιασάρικοι) τίτλοι

ούτε εγώ είμαι από αυτούς που αγοράζουν πρώτη μέρα κάτι θα το αγοράσω όταν εγώ θέλω

επίσης μιας και ανάφερα ότι δεν σκοπεύω να αγοράσω την παρούσα κονσόλα καθώς είμαι υπέρ του ανταγωνιστή της

να σε ενημερώσω ότι είμαι ήδη έτοιμος για την αγορά σκέτης κονσόλας του προηγούμενου μοντέλου και του τωρινού (απλά για να συμπληρώσω την συλλογή μου) καθώς έτσι θα έχω όλες τις κονσόλες της συγκεκριμένης εταιρείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...