Προς το περιεχόμενο

Huawei Gt 2 για iPhone


petran91

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνομαι για smartwatch όμως δεν θέλω να διαθέσω τα 300 που ζητάει το SE πόσο μάλλον παραπάνω.
Είμαι ένα βήμα πριν την αγορά του gt2 αλλά θέλω να σιγουρευτώ ότι δεν υπάρχουν θέματα συμβατότητας μεταξύ iPhone και αυτού. Έχει κανείς εμπειρία;
Άλλες προτάσεις στα ίδια χρήματα φυσικά καλοδεχούμενες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν σε πειράζει μουσική που δεν μπορείς να χειριστείς απο το ρολόι κατα τ'αλλα μια χαρά ειναι, και η εφαρμογή πολύ απλή με άπειρα watchfaces

Προσωπικά μετά το AW4 και την τραγική του μπαταρία δεν ξανασχολήθηκα με apple σε αυτό το κομμάτι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, petran91 είπε

Ψάχνομαι για smartwatch όμως δεν θέλω να διαθέσω τα 300 που ζητάει το SE πόσο μάλλον παραπάνω.
Είμαι ένα βήμα πριν την αγορά του gt2 αλλά θέλω να σιγουρευτώ ότι δεν υπάρχουν θέματα συμβατότητας μεταξύ iPhone και αυτού. Έχει κανείς εμπειρία;
Άλλες προτάσεις στα ίδια χρήματα φυσικά καλοδεχούμενες.

Ειχα ενα amazfit πριν παρω το huawai gt2 σε συνδιασμο με iphone se

Το amazfit ηταν καλυτερο σε συμβατοτητα.Μνμ στο viber η απλα μνμ τα ξαχωριζε…Το gt2 εχει καλυτερη σαφως οθονη,πιο καλες λειτουργιες αλλα σε μνμ ειναι ολα ιδια.Δεν εχει δηλαδη εικονιδιο αν ειναι viber,sms,η μειλ

Ξεχωριζει μονο instagram αν θυμαμαι καλα…Ολα τα αλλα ιδια ακριβως.Επισης λιγοτερες επιλογες οθονης σε σχεση με android….Δυστυχως iphone σε παει απευθειας σε Iwatch για να τα εχεις ολα.Εγω το σκεφτομαι αλλα απο τις 10 μερες μπαταριας του gt2 πας σε 2 με το ζορι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, petran91 είπε

Ψάχνομαι για smartwatch όμως δεν θέλω να διαθέσω τα 300 που ζητάει το SE πόσο μάλλον παραπάνω.
Είμαι ένα βήμα πριν την αγορά του gt2 αλλά θέλω να σιγουρευτώ ότι δεν υπάρχουν θέματα συμβατότητας μεταξύ iPhone και αυτού. Έχει κανείς εμπειρία;
Άλλες προτάσεις στα ίδια χρήματα φυσικά καλοδεχούμενες.

Τσαμπα τα λεφτα, η apple watch η τιποτα....... το εχω κανει τουλαχιστον 2 φορες με MOTO και Garmin.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω το αντίστοιχο ρολόι (honor  magic 2). πριν το βάλω στον καρπό μου, ήθελα ένα ρολόι που να έχει πολλές μέρες αυτονομία και να μη δώσω ένα κάρο λεφτά

(+)
έχει πολύ καλή οθόνη
έχει gps
έχει πολλές λειτουργίες και δεν νομίζω να σου λείψει κάτι
έχει καλό ηχείο για κλήσεις. μπορώ να μιλήσω ακόμη και πάνω στη μηχανή (φυσικά όχι εν κινήσει)
μπορείς να διαβάζεις όλα σου να μηνύματα
εκτός από την δική του εφαρμογή, συνδέεται και με το health του iphone
φτιάχνεις μία λίστα 10 ονομάτων από τον τηλεφωνικό σου κατάλογο
μπαταρία, τούμπανο (από 10-14 ημέρες)
αδιάβροχο
για τα δικά μου γούστα, όμορφο (περισσότερο από το huawei)

(-)
για να βάλεις διαφορετικά faces από αυτό που έχει default θέλεις android
δεν μπορείς να ακούσεις μουσική
δεν μπορείς να απαντήσεις στα μηνύματα
μπορείς να καλέσεις μόνο τις, 10, αγαπημένες σου επαφές
 

αν θυμηθώ κάτι άλλο θα το γράψω.

*προφανώς και δεν έχω μετανιώσει καθόλου για 119€ που έδωσα.
**αν το applewatch είχε αντίστοιχη ή λίγο χειρότερη αυτονομία θα το έπαιρνα (αν και δεν είμαι φαν της τετράγωνης κάσας)

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα οι γνώμες λένε:
Αν δεν είναι Apple να μην πάρω,
το gt2 και είναι οκ υστερεί σε σχέση με τα amazfit από άποψης λειτουργικότητας, και τέλος magicwatch 2. Το τελευταίο είναι περίπου στα 140€ και ξεφεύγει λίγο από το budget. Το gt2 θα ήθελα να ξεχωρίζει τα εικονίδια αλλά δεν ξέρω πόσο deal breaker θα είναι τελικά αυτό.
Στο Honor τα εικονίδια τα δείχνει κανονικά;
Και τέλος εσείς με το gt2 και το honor, έχετε παρατηρήσει lag στις τηλεφωνικές κλήσεις; Έχω ένα amazfit verge και υπάρχει lag, η συνομιλία γίνεται με καθυστέρηση κάτι που το feature το κάνει πρακτικά άχρηστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, petran91 είπε

Άρα οι γνώμες λένε:
Αν δεν είναι Apple να μην πάρω,
το gt2 και είναι οκ υστερεί σε σχέση με τα amazfit από άποψης λειτουργικότητας, και τέλος magicwatch 2. Το τελευταίο είναι περίπου στα 140€ και ξεφεύγει λίγο από το budget. Το gt2 θα ήθελα να ξεχωρίζει τα εικονίδια αλλά δεν ξέρω πόσο deal breaker θα είναι τελικά αυτό.
Στο Honor τα εικονίδια τα δείχνει κανονικά;
Και τέλος εσείς με το gt2 και το honor, έχετε παρατηρήσει lag στις τηλεφωνικές κλήσεις; Έχω ένα amazfit verge και υπάρχει lag, η συνομιλία γίνεται με καθυστέρηση κάτι που το feature το κάνει πρακτικά άχρηστο.

το gt2 και το honor είναι ίδια. το μόνο που αλλάζει η λίγο η κάσα και ένα κόκκινο στεφανάκι που έχει το ένα κουμπί
lag στις κλείσεις δεν έχω αντιμετωπίσει. το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι ότι αν είμαι αρκετά μακριά από το iphone με κουμπωμένα ακουστικά και δεν απαντήσω αμέσως την κλήση μπορεί να δυναμώσει τον ήχο 

για να τα εικονίδια δεν κατάλαβα τι εννοείς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, liospi είπε

για να τα εικονίδια δεν κατάλαβα τι εννοείς 

Εννοω αυτό που αναφέρει ο φίλος:
 

 

19 ώρες πριν, john1080 είπε

Μνμ στο viber η απλα μνμ τα ξαχωριζε…Το gt2 εχει καλυτερη σαφως οθονη,πιο καλες λειτουργιες αλλα σε μνμ ειναι ολα ιδια.Δεν εχει δηλαδη εικονιδιο αν ειναι viber,sms,η μειλ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην παρεξηγηθω η καλυτερα να εξηγησω τι εννοω….

Στο amazfit για καθε μνμ ειχε και εικονιδιο,πχ εικονιδιο viber,messenger,mail κτλ

Στο gt2 οπως δειχνει και την εικονα παραπανω ο φιλος,το συμβολο ειναι ακριβως το ιδιο,δεν καταλαβαινεις εξαρχης…Φυσικα οταν δεις καλα το μνμ βγαζεις ακρη για τι ειδοποιηση προκειται

Στο viber πχ αν ο Γιαννης πχ σου στειλει προσωπικο μνμ δεν ξεχωριζει απο το ο Γιαννης να στειλει μνμ σε μια ομαδα στο viber γιατι γραφει μονο το ονομα,οπως πχ στη φωτογραφια του φιλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, john1080 είπε

Για να μην παρεξηγηθω η καλυτερα να εξηγησω τι εννοω….

Στο amazfit για καθε μνμ ειχε και εικονιδιο,πχ εικονιδιο viber,messenger,mail κτλ

Στο gt2 οπως δειχνει και την εικονα παραπανω ο φιλος,το συμβολο ειναι ακριβως το ιδιο,δεν καταλαβαινεις εξαρχης…Φυσικα οταν δεις καλα το μνμ βγαζεις ακρη για τι ειδοποιηση προκειται

Στο viber πχ αν ο Γιαννης πχ σου στειλει προσωπικο μνμ δεν ξεχωριζει απο το ο Γιαννης να στειλει μνμ σε μια ομαδα στο viber γιατι γραφει μονο το ονομα,οπως πχ στη φωτογραφια του φιλου

Κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς. Όπως ανέφερα σε προηγούμενο ποστ έχω ήδη το amazfit verge και ξεχωρίζει τα εικονίδια επίσης ανάλογα με την εφαρμογή. Νομίζω δεν είναι deal breaker για μένα όμως οκ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, petran91 είπε

Κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς. Όπως ανέφερα σε προηγούμενο ποστ έχω ήδη το amazfit verge και ξεχωρίζει τα εικονίδια επίσης ανάλογα με την εφαρμογή. Νομίζω δεν είναι deal breaker για μένα όμως οκ..

Εχει βγαλει ενα καινουριο amazfit δεν ξερω αν κανει καλη δουλεια

Εγω ειχα το t-rex,νομιζω βγηκε το t-rex pro

Λογικα θα ειναι εξισου συμβατο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...