Προς το περιεχόμενο

Huawei Gt 2 για iPhone


petran91

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έκανα παραγγελία για το Watch GT 2 Sport edition.
Τα εικονίδια των εφαρμογών στις ειδοποιήσεις δεν είναι deal breaker, μου αρκεί που είναι όμορφο και έχει αρκετή αυτονομία. Επίσης θα χρησιμοποιηθεί και στο γυμναστήριο.
Ευχαριστώ για τις γνώμες!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, petran91 είπε

Έκανα παραγγελία για το Watch GT 2 Sport edition.
Τα εικονίδια των εφαρμογών στις ειδοποιήσεις δεν είναι deal breaker, μου αρκεί που είναι όμορφο και έχει αρκετή αυτονομία. Επίσης θα χρησιμοποιηθεί και στο γυμναστήριο.
Ευχαριστώ για τις γνώμες!

Επειδη με ενδιαφερει και εμενα πολυ το συγκεκριμενο(ειχα παλιοτερα apple watch αλλα η χαμηλη αυτονομια+υψηλοτερη τιμη(πιο πολυ επιφοβο στην καθημερινη χρηση),με εκανε να κοιταζω αλλου,αν μπορεις γραψε 2 λογια για το συγκεκριμενο.

Το μονο που με ξενερωνει προσωπικα απο τα οσα εχω διαβασει ειναι οτι δυστηχως δεν μπορεις να αλλαξεις τα τραγουδια που ακους εαν αυτα παιζουν απο το κινητο.

Σε φαση εισαι στον ηλεκτρικο,και δεν μπορεις μεσω του ρολογιου να αλλαξεις τραγουδι. Πρεπει να βγαλεις εξω το κινητο να το κανεις(εκτος αν εχουν τα ακουστικα αλλης εταιρειας τετοια δυνατοτητα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν το ρολογάκι ήρθε.
Προσωπική άποψη για την εμφάνιση ότι συνδιάζει και καθημερινότητα και μπορείς να το βάλεις και σε μία βραδινή έξοδο, είναι ταμάμ σε όλες τις καταστάσεις (το amazfit verge που είχα ήταν μόνο για την άσκηση καθώς δεν προσέδιδε καθόλου στιλ).
Το αρνητικό ότι δεν αναπνέι καλά το χέρι και ιδρώνει αρκετά στα σημεία που ακουμπάει ρολόι + λουράκι.
Λειτουργικά στην μία μέρα που το έχω δουλέψει δεν έχω να κάνω κάποια παρατήρηση. Όλα δουλεύουν όπως περίμενα. Ειδοποιήσεις έρχονται όλες μια χαρά, η κλήση από το ρολόι επίσης μια χαρά και απ'τις 2 πλευρές των συνομιλητών, τα watchfaces πολύ περιορισμένα αλλά παραμετροποιήσιμα με widgets (ευχάριστη έκπληξη αυτό).
Στο γυμναστήριο δεν το χρησιμοποίησα ακόμα. Χρηστικά το μενού είναι εύκολο, ευανάγνωστα όλα και πολύ εύκολα μπαίνεις στο κλίμα για το που είναι τι. Υπάρχει και αρκετή παραμετροποίηση, πχ το κάτω κουμπάκι διαλέγεις εσύ τι συντόμευση θα είναι.

Αρνητικό είναι τα βήματα που μετράει, είναι υπερβολικά πολλά, εκτός πραγματικότητας.

Η μπαταρία έχει πέσει 10% από χθες στις 5 το απόγευμα με ανοιχτή την συνεχή μέτρηση των παλμών, tracking ύπνου και σβηστό το always on display. Θα δούμε πως θα πάει σε αυτό το κομμάτι είναι πολύ νωρίς ακόμα.

Παρατηρήσεις: Όταν έρχεται ειδοποίηση νιώθεις απλά τη δόνηση(για την οποία υπάρχει και ρύθμιση έντασης) και δεν ανάβει η οθόνη αυτόματα. Εμένα μου αρέσει αυτό καθώς δεν θέλω να ανάβει κάθε δευτερόλεπτο πχ αν με σπαμαρουν στο messenger και να φαίνεται η ειδοποίηση. Επίσης είναι λίγο περίεργο το πως πρέπει να σηκώνεις το χέρι για να ανάψει αυτόματα η οθόνη. Αν είσαι όρθιος και σηκώσεις το χέρι να δεις την ώρα έχει 10/10 απόκριση αλλά αν είσαι ξαπλωμένος πχ δεν πιάνει αμέσως.
Με μουσική δεν έχω ασχοληθεί καθόλου και δεν έχω άποψη. Δεν έχει επίσης double tap to wake. Η οθόνη ανάβει μόνο με το κουμπάκι εάν δεν έχεις βάλει να ανάβει με το σήκωμα του καρπού.

Overall πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής καθώς δεν είχα καμία δυσάρεστη έκπληξη.
Στη διάθεση σας για περαιτέρω απορίες!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα έχεις πάνω απο 10 μερες αυτονομία άνετα,εγω εχω κοντα 14 με όλα πλην οθόνης ανοιχτά.Ψαξε και για λουρακι σιλικόνης αν εχεις το δερμάτινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

θα έχεις πάνω απο 10 μερες αυτονομία άνετα,εγω εχω κοντα 14 με όλα πλην οθόνης ανοιχτά.Ψαξε και για λουρακι σιλικόνης αν εχεις το δερμάτινο.

H αυτονομία ήταν ο κύριος λόγος που το πήρα. Λουράκι έχω το σιλικόνης του Sport edition που είχε μέσα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 6/7/2021 στις 11:50 ΠΜ, petran91 είπε

H αυτονομία ήταν ο κύριος λόγος που το πήρα. Λουράκι έχω το σιλικόνης του Sport edition που είχε μέσα..

Τελικα εισαι ευχαριστημενος φιλαρακι μου; Επειδη ειμαι κ εγω με iphone κ το σκεφτομαι για gt2

Το apple watch καλο χρυσο αλλα καθε βραδυ να το βγαζω για φορτιση το βαρεθηκα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/8/2021 στις 7:24 ΜΜ, malias4 είπε

Τελικα εισαι ευχαριστημενος φιλαρακι μου; Επειδη ειμαι κ εγω με iphone κ το σκεφτομαι για gt2

Το apple watch καλο χρυσο αλλα καθε βραδυ να το βγαζω για φορτιση το βαρεθηκα 

Ναι αλλά δεν κάνω και ιδιαίτερη χρήση. Η συνδεσιμότητα με τις ειδοποιήσεις και τις κλήσεις είναι μια χαράκαι η μπαταρία κρατάει εβδομάδα. Από πάνω μου δεν βγαίνει ποτέ και δεν έχω παρατηρήσει κάτι που με χαλάει. Και στο γυμναστήριο με μετρήσεις κτλ μια χαρά.

Επεξ/σία από petran91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή και εγώ είμαι στην αναζήτηση smartwatch , μηνύματα μπορείς να απαντήσεις μόνο από Apple Watch ε?? Επίσης στο gt2 έρχονται κανονικά όλες οι ειδοποιήσεις και μπορείς να διαβάσεις κανονικά όλο το μήνυμα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, 26ska είπε

Όσοι έχετε iPhone παρτε ένα apple watch να κάνετε τη δουλειά σας όμορφα και τακτοποιημένα.Οκ σπαστικό το κάθε μερα φόρτιση αλλά οκ...

εδώ θέλω να πετάξω το iphone που βγάζει μία μέρα, θα βάλω και άλλο μπελά στο κεφάλι μου; 

*και ναι, δεν έχω μόνο ένα προϊόν apple
 

Spoiler

653520665_ScreenShot2021-09-01at13_15_22.png.12462bd7b3165714e3ab974ecf507e0b.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...