Προς το περιεχόμενο

What If...? [Marvel/Disney+, 2021]


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γίνεται καμία αναφορά στο μελλοντικό mcu γενικά? Γιατί μάλλον μόνο έτσι θα κάτσω να το δω. 

Αλλιώς το αφήνω για τίποτα Χριστούγεννα μιας και εγώ δεν είμαι φαν των animations. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπα, απ ο,τι εχω καταλαβει και εχω διαβασει απο κριτικες ειναι μια μετριοτητα. Μενουν  2 επεισοδια, το πιθανοτερο θα πεταξουν κανα τυρακι

στο τελευταιο επεισοδιο για να δημιουργησουν λιγο ντορο για επικειμενη σεζον 2.

Επεξ/σία από thermo-sifounas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, παιδιά,

επιμελούμαι μιας σειρά της Marvel και προσπαθώ να είμαι όσο πιο ακριβής γίνεται στα ονόματα των ηρώων.

Ξέρει κανένας πώς έχουν μεταφραστεί κατά το παρελθόν στα ελληνικά κόμικ οι Frightful Four;

Ευχαριστώ πολύ.

Επεξ/σία από vilfer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vilfer είπε

Ξέρει κανένας πώς έχουν μεταφραστεί κατά το παρελθόν στα ελληνικά κόμικ οι Frightful Four;

Προσωπικά δεν τους ήξερα, αλλά βλέπω ότι είναι το αντίθετο (?) από τους fantastic four. 

Ίσως κάτι αντίθετο του "φανταστικού"? Από ότι είδα έτσι μεταφράζεται σε ελληνικά κόμικ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, vilfer είπε

Καλησπέρα, παιδιά,

επιμελούμαι μιας σειρά της Marvel και προσπαθώ να είμαι όσο πιο ακριβής γίνεται στα ονόματα των ηρώων.

Ξέρει κανένας πώς έχουν μεταφραστεί κατά το παρελθόν στα ελληνικά κόμικ οι Frightful Four;

Ευχαριστώ πολύ.

Ίσως έχεις καλύτερες πιθανότητες να ρωτήσεις σε κάποιο site όπως το comicdom, εκεί ίσως βρεις άτομα που να θυμούνται ή να έχουν αρχείο από τους 4 Φανταστικούς του Καμπανά όπου να αναφέρεται κάποια ιστορία με τους Frightful Four. Ίσως περισσότερες πιθανότητες να γίνεται αναφορά στους Inhumans που επίσης εκδιδόταν από τον Καμπανά ως "Οι Απάνθρωποι" καθώς η Μέδουσα υπήρξε μέλος των Frightful Four.

Γενικά οι 4 Φανταστικοί είχαν κυρίως δευτερεύοντα ρόλο στις ελληνικές εκδόσεις, για όσους μεσήλικες θυμούνται αγόραζες Spider Man ή X-Men και τσουπ στις τελευταίες σελίδες το περιοδικό είχε ιστορίες από Dr Strange, Alpha Flight, GotG κτλ. Έβγαλε κάπου πριν από 35 χρόνια και η Μαμούθ μετά τον Καμπανά ξεχωριστά τεύχη των F4 (όπως και οι Μodern Times, Anubis πριν από 20 χρόνια που διαφημίζονταν κυρίως από Alter, Star) αλλά ήταν σκόρπιες ιστορίες και major arks οπότε δεν ξέρω κατά πόσο θα έπαιξε κάτι με Frightful Four.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, vilfer είπε

Καλησπέρα, παιδιά,

επιμελούμαι μιας σειρά της Marvel και προσπαθώ να είμαι όσο πιο ακριβής γίνεται στα ονόματα των ηρώων.

Ξέρει κανένας πώς έχουν μεταφραστεί κατά το παρελθόν στα ελληνικά κόμικ οι Frightful Four;

Ευχαριστώ πολύ.

Τέσσερις Φοβεροί στη Μαμούθ.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/9/2021 στις 11:56 ΠΜ, Thresh είπε

Είχε ψωμί το 8ο.

Είχε, είδαμε και τα ψιχουλάκια από τα προηγούμενα, αλλά κάπως άκομψος τρόπος να γίνει η εισαγωγή στην επόμενη φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 8ο όντως είχε ένα κάποιο ενδιαφέρον, χωρίς να είναι καλό. Γενικά η σειρά είναι πολύ μέτρια. 2-3 στα δέκα καλά ή με κάποιο ενδιαφέρον επεισόδια δεν το λες και σπουδαίο κατόρθωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...