Προς το περιεχόμενο

Intel 12th Gen Core, Alder-Lake & Z690 (2021) [ LGA 1700 ]


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, Al_pacino είπε

οτι δεν ειναι 10αρια.....και πανω...... ποποτας..... you know.....εμπρός ....πίσω.....

Ααααα Windows 7 εννοείς, πραγματικά δεν πήγε το μυαλό μου, sorry πάνε και 6-7 χρόνια από τότε που τα είδα τελευταία φορά. Είναι μεγάλος μπελάς να μπλέκεις με business hardware που δεν έβγαλε drivers για τα 10...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, elpenor είπε

Έπαθε overdose με το στήσιμο... το κάναμε με skype call από το κινητό του που έδειχνε το PC με την κάμερα και έπρεπε να τον χειριστώ σαν τον γιο μου για να μην τσακίσει... δεν είναι να του ζητάω τέτοια πράγματα.

  Απόκρυψη περιεχομένων

Μου έχεις κάνει ζημιά με τα t30, την πρώτη φορά σταμάτησα σχετικά εύκολα το χέρι μου πριν κάνω την πληρωμή γιατί έβγαιναν 125 με τα μεταφορικά (3άδα), τη δεύτερη που έβαλε και ένα μικρό offer το amazon και έβγαιναν 107 το σταμάτησα πιο δύσκολα... ε την τρίτη θα το πατήσω.

Aπό caseking πας να τα πάρεις ε? Εγώ τα πήρα πό ocuk, 68€ τα 2 μαζί με μεταφορικά, αλλά τα παρέλαβα από Μάντσεστερ :P 

Περιμένω να βγούν και τα 140" τώρα να γεμίσω το fractal torrent, αλλά το βλέπω να πάει για το 2023

Επεξ/σία από Herald
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άψογο νέο bios (v1.22) από msi (beta και αυτό)....ίδιο memory tweak σαν το (v1.21) και επιτέλους σωστό offset ρευματάκι (έχω να συναντήσω από fx εποχή)στα 5,1ghz all core με llc5 και πραγματικό ψυγείο είναι πια.

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, BabisTs είπε

Άψογο νέο bios (v1.22) από msi (beta και αυτό)....ίδιο memory tweak σαν το (v1.21) και επιτέλους σωστό offset ρευματάκι (έχω να συναντήσω από fx εποχή)στα 5,1ghz all core με llc5 και πραγματικό ψυγείο είναι πια.

Με το realtek  alc 4080 που έχει η edge μήπως βρήκες πουθενά driver που να ενεργοποιεί dolby atmos  ?  Επειδή το 4080 είναι usb based ( ειδικά στις 690 το χρησιμοποιούν σχεδόν όλοι οι κατασκευαστές ) είναι μάλλον δύσκολη η περίπτωση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, CODEC είπε

Με το realtek  alc 4080 που έχει η edge μήπως βρήκες πουθενά driver που να ενεργοποιεί dolby atmos  ?  Επειδή το 4080 είναι usb based ( ειδικά στις 690 το χρησιμοποιούν σχεδόν όλοι οι κατασκευαστές ) είναι μάλλον δύσκολη η περίπτωση..

δεν γνωρίζω....απλά κουμπώνω σε κάθε μητρική πάνω τα Logitech Z906 που έχω και αν παίζουν απροβλημάτιστα δεν το ψάχνω περαιτέρω...έτσι και τώρα.....γενικά δεν το πολύ ψάχνω περι τα του ήχου....B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, elpenor είπε

Ααααα Windows 7 εννοείς, πραγματικά δεν πήγε το μυαλό μου, sorry πάνε και 6-7 χρόνια από τότε που τα είδα τελευταία φορά. Είναι μεγάλος μπελάς να μπλέκεις με business hardware που δεν έβγαλε drivers για τα 10...

Με έκανες να γελάσω, όσο υπηρετούσα κάποτε ένα telex (αν και όχι το κλασικό είχε περισσότερες δυνατότητες σαν μηχάνημα μόνο Ελευσίνα/Τανάγρα υπήρχε) είχε drivers μόνο για win3.1 και κάποιους απαρχαιωμένους πυρήνες για unix, οπότε δε δούλευε σωστά και στα περισσότερα linux distros και ήταν μπελάς να στηθεί γενικώς εκεί. Μιλάμε για ~2005.😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, z1000 είπε

Ηρθανε τα μωρα και ειναι Hynix

 

272064619_465000771747737_5511347467924218924_n.jpg

Καλορίζικα, επειδή σκεφτόμουν να τα τσιμπήσω σε max 5600, τί σε έκανε να πας σε 6000mhz?
Αξίζει πιστεύεις τόση συχνότητα για CAS40?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Apollonian είπε

Καλορίζικα, επειδή σκεφτόμουν να τα τσιμπήσω σε max 5600, τί σε έκανε να πας σε 6000mhz?
Αξίζει πιστεύεις τόση συχνότητα για CAS40?

Τα 6000c40 λενε οτι ολα ειναι Hynix, οποτε αν δεν θες Samsung ειναι η πιο φτηνη και αμεση λυση 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...