Προς το περιεχόμενο

ΟΤΕ vs WIND vs Vodafone


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να κάνω καινούριο συμβόλαιο ίντερνετ κ σταθερού.. με την 24 cosmote δεν ήμουν ικανοποιημένος, γιαυτό μάλλον θα πάω σε 50..αν όλες οι εταιρίες δίνουν στα 50 το ίδιο download  ,ποια πιστεύετε πρέπει να διαλέξω;28.5€ cosmote 26€wind 24€Vodafone....δεν είναι μόνο το οικονομικό, απλώς δεν έχω εμπειρία από τις άλλες 2 κ φοβάμαι για αξιοπιστία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω φυγει απο τον οτε απο 2009 και δεν εχω ξαναγυρισει(εκτος απο την TV).......αρκετα του εδωσα απο το 80' εως τοτε..Αν φοβασαι απο θεμα αξιοπιστιας δεν τιθεται θεμα απλα στον οτε αν εχεις καποια βλαβη σε προσεχουν περισσοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, kost09 είπε

Θέλω να κάνω καινούριο συμβόλαιο ίντερνετ κ σταθερού.. με την 24 cosmote δεν ήμουν ικανοποιημένος, γιαυτό μάλλον θα πάω σε 50..αν όλες οι εταιρίες δίνουν στα 50 το ίδιο download  ,ποια πιστεύετε πρέπει να διαλέξω;28.5€ cosmote 26€wind 24€Vodafone....δεν είναι μόνο το οικονομικό, απλώς δεν έχω εμπειρία από τις άλλες 2 κ φοβάμαι για αξιοπιστία..

 

Την τιμή του ΟΤΕ που την βρήκες στα 28.5? Στην σελίδα τους το έχουν στα 31.90

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, pavloa είπε

 

Την τιμή του ΟΤΕ που την βρήκες στα 28.5? Στην σελίδα τους το έχουν στα 31.90

 

 

 

Μου στείλανε προσφορά επειδή λήγει το συμβόλαιο μου τον άλλον μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kost09 είπε

Μου στείλανε προσφορά επειδή λήγει το συμβόλαιο μου τον άλλον μήνα.

Αα οκ..σε πήραν τηλ και σου κάνανε προσφορά?

Επεξ/σία από pavloa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pavloa είπε

Αα οκ..σε πήραν τηλ και σου κάνανε προσφορά?

Ναι ..αλλά είναι πάλι πιο ακριβοί,κ από την άλλη με την 24αρα δεν ήμουν καθόλου ικανοποιημένος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

      Εντάξει με την τιμή, έχεις δίκιο αλλά γιατί δεν ήσουν ευχαριστημένος με τα άλλα. Η cosmote είναι η μόνη η οποία δίνει adsl από το καφάο με ταχύτητες 27/2,7 ενώ οι άλλες εταιρίες δίνουν από Α/Κ και η ταχύτητα είναι στην ουσία θέμα τύχης πόσο απέχεις απ' το Κέντρο.

     Στην ουσία vdsl δίνει η cosmote (με κόφτη στα 24+10%) με όλα τα πλεονεκτήματα της τεχνολογίας vdsl.

Επεξ/σία από afm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα τελικά vodafone 50,με 24€.μου είπαν ελάχιστη 40mbps με δικαίωμα να το σταματήσω σε πιο μικρή ταχύτητα. Για να δούμε...όσο την cosmote πλήρωνα για 24 το καφαο  στα 100 μέτρα ,τα καινούρια κιόλας, κ είχα 10 Μbps...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 minutes ago, kost09 said:

Έβαλα τελικά vodafone 50,με 24€.μου είπαν ελάχιστη 40mbps με δικαίωμα να το σταματήσω σε πιο μικρή ταχύτητα. Για να δούμε...όσο την cosmote πλήρωνα για 24 το καφαο  στα 100 μέτρα ,τα καινούρια κιόλας, κ είχα 10 Μbps...

Δυστυχώς όμως, δεν έπαιρνες από το KV.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/7/2021 στις 9:57 ΠΜ, kost09 είπε

Έβαλα τελικά vodafone 50,με 24€.μου είπαν ελάχιστη 40mbps με δικαίωμα να το σταματήσω σε πιο μικρή ταχύτητα. Για να δούμε...όσο την cosmote πλήρωνα για 24 το καφαο  στα 100 μέτρα ,τα καινούρια κιόλας, κ είχα 10 Μbps...

Και πώς πάει μέχρι τώρα; Εγώ έχω ίδια περίπτωσης ότι είχες εσύ, για αυτό ρωτάω. Με το σκατοcosmote το πολύ πιάνω 12, ενώ πληρώνω για 24mpbs (24€ τους δίνω). Η πλάκα είναι, ότι και αν θε έχεις 1mbps θα σου πούνε ότι είναι normal, και δεν υπάρχει κατώτατο όριο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει μπει η γραμμή ακόμη,εγώ το ζήτησα λόγω συμβολαίου cosmote που λήγει στης 21/8.Μου είπαν οτι θα το ενεργοποιήσουν κατά της 10/8,όταν με το καλό μπει θα επανέλθω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
21 λεπτά πριν, Droll552 είπε

Και πώς πάει μέχρι τώρα; Εγώ έχω ίδια περίπτωσης ότι είχες εσύ, για αυτό ρωτάω. Με το σκατοcosmote το πολύ πιάνω 12, ενώ πληρώνω για 24mpbs (24€ τους δίνω). Η πλάκα είναι, ότι και αν θε έχεις 1mbps θα σου πούνε ότι είναι normal, και δεν υπάρχει κατώτατο όριο. 

Ποτέ θα καταλάβετε ότι στο adsl/VDSL η τιμές είναι έως 24, Έως 50/100  κτλ? Η συγκεκριμένη τεχνολογία εξαρτάτε καθαρά από την απόσταση που περνεις από το αστικό κέντρο σε όποια χώρα του κόσμου και αν πας με αυτές της τεχνολογίες τα ίδια προβλήματα υπάρχουν

Αν θέλετε εγγυημένες ταχύτητές πας είτε για ftth είτε για μισθωμένη γραμμή αν είναι τόσο συμαντικο το ίντερνετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

να προσθέσω ότι εκτός την απόσταση που παίζει ρόλο στο ADSL/VDSL

παίζει ρόλο αν παίρνετε υπηρεσία από την καμπίνα (καφάο) ή από Α/Κ

παίζει ρόλο η δική σας καλωδίωση

παίζει ρόλο η καλωδίωση από τον κατανεμητή του ακινήτου προς την καμπίνα (καφάο) που παίρνει το ακίνητο (αναφέρεται το νούμερο αυτής στον κατανεμητή του ακινήτου)

παίζει ρόλο η καλωδίωση από την καμπίνα (καφάο) έως το Α/Κ

όπως καταλαβαίνετε είναι πάρα πολύ παράγοντες που παίζουν ρόλο

για αυτό στις υπηρεσίες αυτές ADSL/VDSL λένε έως 24 - 50 - 100 - 200 (υπάρχει ένα όριο στο οποίο αν δεν πιάνεις μπορείς να φύγεις αζημίως) καθώς ο πάροχος αδυνατεί για τις παραπάνω συνθήκες να σου παρέχει την υπηρεσία που ζητάς

το μέλλον είναι το FTTH (Οπτικές ίνες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, ikorolis είπε

να προσθέσω ότι εκτός την απόσταση που παίζει ρόλο στο ADSL/VDSL

παίζει ρόλο αν παίρνετε υπηρεσία από την καμπίνα (καφάο) ή από Α/Κ

παίζει ρόλο η δική σας καλωδίωση

παίζει ρόλο η καλωδίωση από τον κατανεμητή του ακινήτου προς την καμπίνα (καφάο) που παίρνει το ακίνητο (αναφέρεται το νούμερο αυτής στον κατανεμητή του ακινήτου)

παίζει ρόλο η καλωδίωση από την καμπίνα (καφάο) έως το Α/Κ

όπως καταλαβαίνετε είναι πάρα πολύ παράγοντες που παίζουν ρόλο

για αυτό στις υπηρεσίες αυτές ADSL/VDSL λένε έως 24 - 50 - 100 - 200 (υπάρχει ένα όριο στο οποίο αν δεν πιάνεις μπορείς να φύγεις αζημίως) καθώς ο πάροχος αδυνατεί για τις παραπάνω συνθήκες να σου παρέχει την υπηρεσία που ζητάς

το μέλλον είναι το FTTH (Οπτικές ίνες).

αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω ,γιατι οταν μιλαμε για 24 σου λένε εξαρχης γύρω στα 11 ,ενω στα 50 μπορούν τουλάχσιτον 40? αλλάζει κάτι?κ να δεχτώ τα 11 δεν θα πρεπε να πληρώνω αναλογικά?δηλαδή πλερώνουμε εισιτήριο για Αμέρικα και σε κατεβάζουν Πατρα και είμαστε ικανοποιημένοι?"δεν πειραζει παω απο δω και με τα πόδια?"🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, kost09 είπε

αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω ,γιατι οταν μιλαμε για 24 σου λένε εξαρχης γύρω στα 11 ,ενω στα 50 μπορούν τουλάχσιτον 40? αλλάζει κάτι?κ να δεχτώ τα 11 δεν θα πρεπε να πληρώνω αναλογικά?δηλαδή πλερώνουμε εισιτήριο για Αμέρικα και σε κατεβάζουν Πατρα και είμαστε ικανοποιημένοι?"δεν πειραζει παω απο δω και με τα πόδια?"🙂

Δεν υπάρχει τι είναι σωστό και τι λάθος

Ούτε μπορώ να πω αν έχεις δίκιο ή άδικο.

η υπηρεσία ADSL/VDSL είτε μας αρέσει είτε όχι είναι "έως 24Mbps/έως 50Mbps/100Mbps/200Mbps" καθώς δεν υπάρχει ο όρος ότι πληρώνεις παίρνεις ούτε φυσικά εγγυημένη ταχύτητα

αν θες εγγυημένη ταχύτητα θα πρέπει να πας στην υπηρεσία FTTH (οπτικές ίνες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...