Προς το περιεχόμενο

Τόλης Βοσκόπουλος RIP


G.TH.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πέθανε σήμερα σε ηλικία 81 ετών ο Άρχοντας.
Για 60 χρόνια ήταν παρών στα καλλιτεχνικά δρώμενα της χώρας είτε σαν ηθοποιός σε ταινίες και παραστάσεις, είτε σαν ερμηνευτής και τραγουδοποιός.
Νομίζω το ύφος του ήταν μοναδικό, ξεχωριστό, δεν μπορούσε και δεν θα αντιγραφεί ποτέ από άλλους τραγουδιστές.
Προσωπική επιλογή μου, η «Αγωνία».

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη σε ολους μας υπαρχει ενα τραγουδι που μας φτιαχνει ,εμενα σα ζεμπεκια  μονο το "πριν χαθει το ονειρο μας"  χορευα 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εγώ πάντως που ακούω όλα τα είδη μουσικής ανάλογα την ώρα/στιγμή

Ομολογώ ότι στεναχωρήθηκα όταν διάβασα την είδηση για τον Άρχοντα του ελληνικού τραγουδιού (κρίμα γιατί λιγοστεύουν οι καλές φωνές)

Σημείωση έχω όλα του τα τραγούδια και ευτυχώς έτσι θα μείνει αθάνατος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο  ΤΟΛΗΣ   δεν   ηταν   τραγουδοποιος  η  τραγουδιστης...

Για  μας   ηταν   ιδεολογια!

Καλο  του   ταξειδι.

ΕΦΥΓΕ  Ο   ΑΡΧΗΓΟΣ  ΤΩΝ   ΚΙΜΠΑΡΗΔΩΝ  ΤΗΣ  ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να φτασουν και αλλοι τα χρονια του και μαζι με αυτα την καλη ζωη που εκανε τοσα χρονια.

τα εκατομμυρια που δεν επεστρεψε ποτε και εκανε αβαβα ξεχνωντας να τα δηλωσει ..... ε ... ας του τα συγχωρεσει ο αγιος πετρος !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Λάσκαρη ήταν ο μεγάλος έρωτας και κατήφορος , ευτυχώς σε μια άσχημη περίοδο της ζωής του βρέθηκε μπροστά του η Άντζελα και έζησε πιο ήρεμα τα τελευταία του χρόνια.

Καλό ταξίδι. Όλοι εμείς οι μεγαλύτεροι αγαπήσαμε - ερωτευθήκαμε με τα τραγούδια του. Νομίζω ότι περισσότερα μας έδωσε παρά πήρε.

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά σιγά θα αρχίσουν να φεύγουν από την ζωη οι καλλιτέχνες και οι τραγουδιστές της γενιάς του 40-50, ήδη έχουν φύγει και άλλοι. Ποτε δεν ήταν του γουστου μου και δεν τρελενομουν με αυτά τα τραγούδια. Σε πολύ κόσμο άρεσαν όμως, ο Βοσκόπουλος όπως και αρκετοί άλλοι αποτελουν κομμάτι της μουσικής ιστορίας της Ελλάδας του 20ου αιώνα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον είχα γνωρίσει πριν από καμιά 20αριά χρόνια, ως επισκέπτη στο σπίτι ενός θείου μου, τέρμα μπουζουκόβιου και προσωπικού του φίλου, που έμενε πάνω από το πατρικό μου. Μού έδωσε την εντύπωση πολύ σεμνού και ευγενικού ανθρώπου.

Τα περί φοροδιαφυγής τα προσπερνώ, διότι κάθε καλλιτέχνη τον κρίνω και τον αξιολογώ ως παρουσία στο χώρο του και μόνο. Η άποψή μου λοιπόν γι' αυτόν ως ερμηνευτή: Δεν είχε ΤΟ φωνητικό χάρισμα, αλλά ηχογράφησε πάρα πολλά από τα ωραιότερα τραγούδια τού είδους στο οποίο κινήθηκε, για τα οποία δε μπορώ να φανταστώ άλλον που θα τα απέδιδε καλύτερα. Για 'μένα ήταν πολύ αξιόλογος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...