Προς το περιεχόμενο

Κάρτα Edenred Ticket Restaurant


giwrgostr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά,

Μου έστειλαν μια κάρτα Edenred Ticket Restaurant από την εταιρεία που εργάζομαι, και θέλω να ρωτήσω που ακριβώς μπορώ να τη χρησιμοποιήσω. Έχω ακούσει ότι μπορώ να τη χρησιμοποιήσω σε όλα τα καταστήματα εστίασης και όχι μόνο σε αυτά που αναφέρει το site. Το έχει δοκιμάσει κανείς και ισχύει; Στο efood γίνεται δεκτή; Στο BOX βλέπω ότι γίνεται σίγουρα δεκτή λόγω συνεργασίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα παλαιότερα και τη χρησιμοποιούσα μόνο για supermarket. Ξέρω ότι τη δέχονται καταστήματα εστίασης τα οποία έχουν σχετικό αυτοκόλλητο στην είσοδο τους, καθώς και άλλα καταστήματα όπως πχ φούρνος Βενέτη. Αν δεν κάνω λάθος τη δέχονται και σε βενζινάδικα. Στο efood θυμάμαι ότι δεν μπορούσα να τη χρησιμοποιήσω, δεν ξέρω τι ισχύει πλέον. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα την χρησιμοπουσα σε ολα τα supermarket 

Σιγουρα και σε πολλα συμβεβλημενα αλλα δεν ειχα δοκιμασει 

Βεζιναδικα δεν την δεχοντουσαν

Τωρα δεν εχω πια λογω συνταξης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, giwrgostr είπε

Καλησπέρα παιδιά,

Μου έστειλαν μια κάρτα Edenred Ticket Restaurant από την εταιρεία που εργάζομαι, και θέλω να ρωτήσω που ακριβώς μπορώ να τη χρησιμοποιήσω. Έχω ακούσει ότι μπορώ να τη χρησιμοποιήσω σε όλα τα καταστήματα εστίασης και όχι μόνο σε αυτά που αναφέρει το site. Το έχει δοκιμάσει κανείς και ισχύει; Στο efood γίνεται δεκτή; Στο BOX βλέπω ότι γίνεται σίγουρα δεκτή λόγω συνεργασίας.

Μόνο οτι λέει το σαιτ. Κατα βάση εμας στο σουπερ μαρκετ φαίνεται χρήσιμη άντε και κάνα εστιατόριο.Στο εφουντ σε εμένα δεν δούλεψε και νομίζω γενικά δεν δουλεύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά, έκανα δοκιμή σε εστιατόριο εκτός της λίστα και πέρασε κανονικά. Υποθέτω πως η λίστα απλά περιέχει κάποια καταστήματα που εξακριβωμένα τη δέχονται, αλλά η κάρτα μάλλον περνάει στα περισσότερα καταστήματα εστίασης. Θα κάνω μερικές ακόμα δοκιμές σε καταστήματα εκτός της λίστας.

Επεξ/σία από giwrgostr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περνάει σε μεγάλες αλυσιδες με αφμ εστιασης/τροφιμων.
Πχ supermarkets, Γρηγορης, Goody's, e-Food σε οσα καταστηματα το υποστηριζουν.

Εγω πηγαινα σε καταστηματα τετοια και εδινα την καρτα και ελεγα δοκιμαστε παρακαλω αν περναει, αν περναγε καλως, αλλιως εδινα την χρεωστικη μου.
Γνώμη μου βέβαια, πως απο τη στιγμή που περνά σε σουπερμαρκετ, δεν χρειαζεται να την χρησιμοποιεις καπου αλλου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/7/2021 στις 4:27 ΜΜ, giwrgostr είπε

Καλησπέρα παιδιά,

Μου έστειλαν μια κάρτα Edenred Ticket Restaurant από την εταιρεία που εργάζομαι, και θέλω να ρωτήσω που ακριβώς μπορώ να τη χρησιμοποιήσω. Έχω ακούσει ότι μπορώ να τη χρησιμοποιήσω σε όλα τα καταστήματα εστίασης και όχι μόνο σε αυτά που αναφέρει το site. Το έχει δοκιμάσει κανείς και ισχύει; Στο efood γίνεται δεκτή; Στο BOX βλέπω ότι γίνεται σίγουρα δεκτή λόγω συνεργασίας.

Αν έχεις γυναίκα, δώσε την στην γυναίκα σου και θα μάθεις όλα τα μαγαζιά που περνάει ή όχι. Έτσι τα έμαθα και εγώ. Π.χ. Στον φούρνο της γειτονιάς δεν την έπαιρνε, αλλά στην καφετέρια που πήγε την πήρε.

Αν καπνίζεις, μπορείς να βρεις κατάστημα με τρόφιμα κλπ , που δέχεται την τικετ και να παίρνεις τα τσιγάρα σου με αυτήν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει εφαρμογή όπου έχει όλα τα συνεργαζόμενα..εάν κάποιο μαγαζί είναι συνεργαζόμενο γίνεται με το box παραγγελίες αντί για efood. Την δεχονται και σε μαγαζιά όπως Κωτσόβολος εάν δεν κάνω λαθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Μπορώ με αυτή την κάρτα να χρησιμοποιήσω στα παμπλικ η σε βενζινάδικα η πρέπει να έχω τις άλλες κάρτες που αναφέρει.

Γενικά λίγο περιορισμένη την βρίσκω μόνο για τα σουπερμάρκετ αξίζει μιας και δεν τρώω απέξω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Vigilante1319 είπε

Μπορώ με αυτή την κάρτα να χρησιμοποιήσω στα παμπλικ η σε βενζινάδικα η πρέπει να έχω τις άλλες κάρτες που αναφέρει.

Γενικά λίγο περιορισμένη την βρίσκω μόνο για τα σουπερμάρκετ αξίζει μιας και δεν τρώω απέξω 

Αυτό με το "περιορισμένη" δεν το καταλαβαίνω (δεν το γράφω προσωπικά). Δεν υπάρχει νοικοκυριό που δεν ξοδεύει στο σούπερμαρκετ μηνιαίως περισσότερα από όσα συνηθίζουν να βάζουν οι εργοδότες σε αυτές τις κάρτες.

τα λεφτά = λεφτά = λεφτά. Αν περνάνε σε ένα τακτικό σου έξοδο, δεν σε ενδιαφέρει καν αν περνάνε αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Vigilante1319 είπε

Μπορώ με αυτή την κάρτα να χρησιμοποιήσω στα παμπλικ η σε βενζινάδικα η πρέπει να έχω τις άλλες κάρτες που αναφέρει.

Γενικά λίγο περιορισμένη την βρίσκω μόνο για τα σουπερμάρκετ αξίζει μιας και δεν τρώω απέξω 

Όχι. Η κάρτα είναι παροχή σίτισης οπότε μόνο σε σχετικές επιχειρήσεις μπορεί να χρησιμοποιηθεί.

 

22 λεπτά πριν, Dante80 είπε

Αυτό με το "περιορισμένη" δεν το καταλαβαίνω (δεν το γράφω προσωπικά). Δεν υπάρχει νοικοκυριό που δεν ξοδεύει στο σούπερμαρκετ μηνιαίως περισσότερα από όσα συνηθίζουν να βάζουν οι εργοδότες σε αυτές τις κάρτες.

τα λεφτά = λεφτά = λεφτά. Αν περνάνε σε ένα τακτικό σου έξοδο, δεν σε ενδιαφέρει καν αν περνάνε αλλού.

Λεφτά δεν είναι, αν ήταν θα φορολογούταν και αντίστοιχα
Υπάρχει περιορισμός από το ποιες επιχειρήσεις συνεργάζονται, κάποιον μπορεί να τον βολεύει γιατί ούτως ή αλλως ψωνίζει από αυτές και ξοδεύει παραπάνω από 110 ευρώ, για κάποιον άλλον μπορεί να τον σπρώχνει σε επιχειρήσεις/προϊοντα που αλλιώς δεν θα τα αγόραζε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σας,

Θα ηθελα να ρωτησω το εξης: Ενας εργοδοτης περα απο τον μηνιαιο μισθο που δινει σε εργαζομενο, αν του δωσει και επιλεον 100€ ticket το μηνα (ειτε σε μορφη καρτα ειτε σε χαρτινα) σαν επιπλεον παροχη, αυτο το ποσο θα προσμετρατε σαν εσοδο και θα δηλωνεται μαζι με τα υπολοιπα εσοδα οπως μισθους πχ στη φορολογικη δηλωση;;
Δλδ πχ αν το εκκαθαριστικο του εργαζομενου ειχε συνολικα εσοδα του ετους 13.000€ με αυτη την παροχη θα ειναι 14.200€;;

πρακτικα ρωταω για να δω αν αυτο επηρεαζει τα συνολικα εσοδα και κατ’επεκταση επιδοματα που τυχον παιρνει ο εργαζομενος απο το κρατος (οπως πχ το α21 για παιδι)

Επεξ/σία από AggTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...