Προς το περιεχόμενο

uTorrent 2.2.1


Xioyman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η έκδοση από το majorgeek είναι build 25110 και δεν έχει αυτά τα offers απ' ότι βλέπω. Μόλις το δοκίμασα γιατί είχα build 23χχχ και σκεφτόμουν αρκετό καιρό να το πάω στην 25χχχ. Η δικιά σου δεν έβγαζε αυτά που δείχνεις αλλά να δω ένα δωρεάν φιλμ, το Zenith, το οποίο και ξετσέκαρα.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η 2.2.1.25302 είναι η latest και μετά βγήκε η 3.0. Η σελίδα oldversions είναι καθαρή.

spacer.png

Η 2.2.23071 που έχω μαρκάρει με Χ είναι η 2.2.0.23071 και είναι λάθος ονομασμένη στη λίστα γι αυτό και βγαίνει μπροστά από την 25273.

Επεξ/σία από micos000
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
3 ώρες πριν, dtk-386 είπε

Και γιατί να μην χρησιμοποιεί κανείς την Tixati που είναι καθαρή και άψογη?

https://www.tixati.com/

Γιατί πολλοί private trackers θέλουν συγκεκριμένο app και version .

 

1 ώρα πριν, Orestis_G είπε

Ξεφεύγουμε, αλλά γιατί όχι  qbittorrent, που έχει και search;

Γιατί δεν θέλουμε public trackers 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, skar1983 είπε

Γιατί πολλοί private trackers θέλουν συγκεκριμένο app και version .

 

Γιατί δεν θέλουμε public trackers 

OK, να που μάθαμε και κάτι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω μιας και γενικά δεν είμαι και τελειώς εμπειρος αλλά οχι και αρχάριος όσον αφορά το downloading κλπ, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν κάποια τιπς ή συγκεκριμένες ρυθμίσεις για πιο γρηγορο download όσον αφορά την εκδοση 2.2.1. Όταν λέω πιο γρήγορο δεν έννοω οτι έχω 24 αρα σύνδεση και θέλω να κατεβάσω με 5.0+ MB/s. Πχ έχω 50αρα vdsl όσον αφορά τα speedtests πιάνω 52,70. Γενικά σε steam κλπ κατεβάζω με 5.9+ MB/s, και έχει τύχει πολλές φορές σε διάφορα torrents να μην παίρνω το max down speed και να κλειδώνει πχ γύρω στο 3.7 με 4.5 βαριά. Εχω ακούσει πως παίζει ρόλο προφανώς οι servers πχ είναι λογικό στο steam να κατεβάζω με τόσο αλλά στο θέμα torrents κλειδώνει πιο κάτω η ταχύτητα. Συγγνώμη για το σεντόνι που έγραψα 😅😛

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να πιάσεις καλή ταχύτητα σε torrent πρέπει να έχει αρκετούς seeders και λίγους leechers (Peers) και οι seeders να έχουν υψηλό upload ο καθένας. Δύσκολα θα μπορέσεις να πάρεις κάτι παραπάνω χωρίς να σκαλίσεις το ut και να διακινδυνέψεις να φλουτάρει ο client και στο τέλος να καταλήξεις να κατεβάζεις με μικρότερη ταχύτητα απ΄ ότι πριν.

Έχει κάτι guides για την καρτέλα advanced αλλά δεν προτείνω να σκαλίσεις εκεί χωρίς να καταλαβαίνεις τι κάνεις. Επίσης αν κατεβάζεις από private trackers μπορεί να σε μπλοκάρουν αν το σκαλίσεις πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/9/2022 στις 12:20 ΜΜ, skar1983 είπε

Γιατί πολλοί private trackers θέλουν συγκεκριμένο app και version .

 

Γιατί δεν θέλουμε public trackers 

Καί σέ private μία χαρά δουλεύει ο  qbittorrent.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...