Προς το περιεχόμενο

uTorrent 2.2.1


Xioyman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/11/2022 στις 1:41 ΠΜ, kastorianos είπε

Καί σέ private μία χαρά δουλεύει ο  qbittorrent.

Στις 23/9/2022 στις 12:20 ΜΜ, skar1983 είπε

Γιατί δεν θέλουμε public trackers 

Έχω θέμα με qbt προερχόμενος από utorrent 2.2.1. Σε private tracker μου λέει "not connectable". Πρέπει να κάνω pause/resume κανα δυο torrents  ή να κάνω reannounce σε κάποια(όχι συγκεκριμένα) για να πάρει μπρος και να το κάνει "connectable" στο site. Κατά τα άλλα κάτι bonus points τα δίνει οπότε πραγματικά δεν ξέρω αν είναι αλήθεια όταν λέει not connectable. Αν το κλείσω και ανοίξω το utorrent γίνεται αμέσως "connectable". Το άφησα όλο το βράδυ και το πρωί είχε μείνει "not connectable". Ήρθα στη δουλειά και μπήκα με rdp και είδα ότι γύρισε το στατους σε "connectable" χωρίς να κάνω κάτι. Εχτές που το πάλευα όλη μέρα γινόταν μόνο με τον τρόπο που ανέφερα πιο πάνω.Παίζει κάτι με το qbt και τα private trackers; Υποτίθεται είναι από τα εγκεκριμένα clients στο συγκεκριμένο tracker.

 

Μόλις ξαναμπήκα να τσεκάρω και από μόνο του εχει γυρίσει σε " not connectable".

Επεξ/σία από alxnt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, alxnt είπε

Έχω θέμα με qbt προερχόμενος από utorrent 2.2.1. Σε private tracker μου λέει "not connectable". Πρέπει να κάνω pause/resume κανα δυο torrents  ή να κάνω reannounce σε κάποια(όχι συγκεκριμένα) για να πάρει μπρος και να το κάνει "connectable" στο site. Κατά τα άλλα κάτι bonus points τα δίνει οπότε πραγματικά δεν ξέρω αν είναι αλήθεια όταν λέει not connectable. Αν το κλείσω και ανοίξω το utorrent γίνεται αμέσως "connectable". Το άφησα όλο το βράδυ και το πρωί είχε μείνει "not connectable". Ήρθα στη δουλειά και μπήκα με rdp και είδα ότι γύρισε το στατους σε "connectable" χωρίς να κάνω κάτι. Εχτές που το πάλευα όλη μέρα γινόταν μόνο με τον τρόπο που ανέφερα πιο πάνω.Παίζει κάτι με το qbt και τα private trackers; Υποτίθεται είναι από τα εγκεκριμένα clients στο συγκεκριμένο tracker.

Στό συγκεκριμένο καί εγώ έχω θέμα συνδεσιμότητας.Πρέπει νά κάνω επανεκκίνηση τό ρούτερ γιά νά στρώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, kastorianos είπε

Στό συγκεκριμένο καί εγώ έχω θέμα συνδεσιμότητας.Πρέπει νά κάνω επανεκκίνηση τό ρούτερ γιά νά στρώσει.

Άρα είναι θέμα του συγκεκριμένου τρακερ; Κάθε μέρα αυτό κάνεις δλδ;

Θα γυρίσω μου φαίνεται στο utorrent και θα τελειώσει η υπόθεση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, alxnt είπε

Άρα είναι θέμα του συγκεκριμένου τρακερ; Κάθε μέρα αυτό κάνεις δλδ;

Θα γυρίσω μου φαίνεται στο utorrent και θα τελειώσει η υπόθεση...

Προφανώς ναί.Τό έχω ψιλοαφήσει.Κάνω βέβαια τακτικά login γιατί είναι σχετικά αυστηροί μέ τήν μή είσοδο.

Υ.Γ. Εμένα καί στό μtorrent  μού τό κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, kastorianos είπε

Προφανώς ναί.Τό έχω ψιλοαφήσει.Κάνω βέβαια τακτικά login γιατί είναι σχετικά αυστηροί μέ τήν μή είσοδο.

Υ.Γ. Εμένα καί στό μtorrent  μού τό κάνει.

Με το utorrent δεν έχει κάνει κιχ χρόνια τώρα .

Έχεις άλλον private που λειτουργεί κανονικά το qbt;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν στέλνεις ένα μνμ σε κάποιον mod να τον ρωτήσεις για το qbit και το θέμα σου; Λογικά θα ξέρουν να σου πουν τι να ρυθμίσεις ή αν πρέπει να αλλάξεις client.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, micos000 είπε

Γιατί δεν στέλνεις ένα μνμ σε κάποιον mod να τον ρωτήσεις για το qbit και το θέμα σου; Λογικά θα ξέρουν να σου πουν τι να ρυθμίσεις ή αν πρέπει να αλλάξεις client.

Το έκανα χτες και άκρη δε βγήκε. Μου είπαν να κοιτάξω τον οδηγό που έχουν.

Ούτε πίσω απο cgnat είμαι . Η πόρτα είναι ανοιχτή (τα σκυλιά είναι δεμένα). Επισης το utorrent παίζει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, micos000 είπε

Γιατί δεν μένεις τότε με το ut; Εγώ αυτό (το 2.2.1) χρησιμοποιώ ακόμα και δεν το αλλάζω.

Σκεφτόμουν οτι επειδή το qbt κάνει updates ίσως είναι πιο secure. Όχι οτι είχα ποτέ κάποιο θέμα με το ut. Απο εκεί και πέρα μου χει κολλήσει να βρω τι το ενοχλεί.

Νομίζω ότι βρήκα πιο είναι το θέμα! Έφαγα μια φλασια και απενεργοποίησα το firewall από τη σελίδα της cosmote. Εκείνη την ώρα ήμουν "connectable: no". Στη συνέχεια έκανα refresh τη σελίδα του tracker και voila "connectable: yes". Τώρα βέβαια δεν ξέρω αν έκανα καλά που έκλεισα το firewall της cosmote 😅.

Τελικά ούτε αυτό είναι.

Επεξ/σία από alxnt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, alxnt είπε

Με το utorrent δεν έχει κάνει κιχ χρόνια τώρα .

Έχεις άλλον private που λειτουργεί κανονικά το qbt;

Μόνο private έχω.Εχω 4,3 Ελληνικούς καί 1 ξένον.Ολοι αυτοί τρέχουν μία χαρά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Titos301 είπε

εγω εχω βαλει qbit torrent για μεγαλυτερη "ασφαλεια" μλκ εκανα;

Δεν είναι θέμα μλκίας αλλά λειτουργικότητας. Αφού ασχολείσαι με private servers και το 2.2.1 σου δουλεύει σωστά θα μείνεις με αυτό.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...