Προς το περιεχόμενο

Η σειρά Samsung Galaxy S22 δε θα περιέχει selfie κάμερα κάτω από την οθόνη σύμφωνα με διαρροή


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντος το οτι περιμένει ο άλλος καινοτομίες για να βάλει το χέρι στήν τσέπη ισχύει και τα 200mp ήταν σίγουρα ένα σημαντικό δέλεαρ μιάς και πολύς κόσμος κυνηγάει πιο δυνατούς σένσορες και καλύτερους φακούς και οι ίδιες οι εταιρίες συναγωνίζονται πολύ δυνατά μεταξύ τους σε αυτόν τον τομέα,τώρα αν δεν θα έχει,θα πρέπει να κάνει "παππάδες" σε πολλούς άλλους τομείς για να σκεφτεί κάποιος "φυσιολογικός" άνθρωπος μια αναβάθμιση απο προηγούμενα μοντέλα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, intensobank είπε

Ε, ναι ...παει για κλεισιμο η Samsung στην Ευρωπη.

handy.png

το ποσοστό αυτό δεν λέει τίποτα η Samsung πουλάει κινητά και των 100 ευρώ ενώ η Apple ξεκινάει απο τα 600-700. Λογικό να έχει μεγαλύτερο μερίδιο. Για ναυαρχίδες δεν υπάρχει απλά σύγκριση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
8 ώρες πριν, dareios21 είπε

το ποσοστό αυτό δεν λέει τίποτα η Samsung πουλάει κινητά και των 100 ευρώ ενώ η Apple ξεκινάει απο τα 600-700. Λογικό να έχει μεγαλύτερο μερίδιο. Για ναυαρχίδες δεν υπάρχει απλά σύγκριση

Μα δεν το εβαλα για αυτο.

Το εβαλα για τον φιλο που σχολιασε οτι η Samsung εφαγε Χ στην Ευρωπη διοτι πουλαει με αλλον επεξεργαστη απο οτι στην Αμερικη.

Μην τα βλεπετε ολα σε σχεση με την Apple.

Τι σχεση εχει η Apple σε αυτο το θεμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, NadaGR είπε

Εν τω μεταξυ  ο snapdragon 888 εχει προβληματα overheating οποτε δε νομιζω να εχει θεμα κανεις με exynos 2100 αντι για snapdragon 888.

fanboy εντοπίστηκε

πέρα από την πλάκα προχθές είμαι σε παρέα με άτομο με s21 ultra και λέει εμένα δεν με νοιάζει τίποτα άλλο από την ταχύτητα στην συσκευή και σκέφτομαι exynos δεν έχει ή κάνω λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, ff7lucas είπε

fanboy εντοπίστηκε

πέρα από την πλάκα προχθές είμαι σε παρέα με άτομο με s21 ultra και λέει εμένα δεν με νοιάζει τίποτα άλλο από την ταχύτητα στην συσκευή και σκέφτομαι exynos δεν έχει ή κάνω λάθος;

Και εμενα έτσι με έλεγαν μέχρι που είπα δε ξανα παίρνω samsung πέρα απο κανα ssd η οθόνη για λόγους πλαστικό καπάκι, υποβάθμιση στιν ανάλυση της οθόνης, αφαίρεση θήρας 3.5 και sd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/7/2021 στις 9:55 ΠΜ, ff7lucas είπε

fanboy εντοπίστηκε

πέρα από την πλάκα προχθές είμαι σε παρέα με άτομο με s21 ultra και λέει εμένα δεν με νοιάζει τίποτα άλλο από την ταχύτητα στην συσκευή και σκέφτομαι exynos δεν έχει ή κάνω λάθος;

Καθολου fanboy. Ισα ισα που τα samsung τα θεωρω υπερκοστολογημενα οπως και τα apple. Το οτι ο 888 εχει θεματα με τις θερμοκρασιες ομως ειναι γνωστο. Επισης κανενας δεν καταλαβαινει την διαφορα του exynos με τον snapdragon σε καθημερινη χρηση, η οποια διαφορά στα benchmarks ειναι μικρή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 26/7/2021 στις 11:31 ΠΜ, Chris_BMW είπε

Πραγματικά αυτό με τις θύρες έχει καταντήσει κουραστικό ..

 Το άρθρο μιλάει για κάμερες κάτω από την οθόνη και μερικοί ζείτε ακόμα στη δεκαετία του 90…

Δεν μπορώ να καταλάβω αυτή τη λογική. Τι εννοείς πως ζούμε στην δεκαετία του 90?  Σε τι πλεονεκτεί ένα τηλέφωνο που δεν έχει αυτές τις δύο θήρες? Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μας ειρωνεύεστε όλους όσους θέλουμε θήρα ακουστικών και μνήμη. Δηλαδή αν είχαν θήρα ακουστικών σε τι θα υστερούσαν οι συσκευές?

Στις 26/7/2021 στις 4:53 ΜΜ, Chris_BMW είπε

Πάρε έναν ανταπτορα ξεκινάνε από 1€… 

 Απλά σε παρακαλώ μην αρχίσεις με την δεύτερη άλιωτη καραμέλα 

 «ναι αλλά αν θέλω να φορτίσω και να ακούσω μουσική τι θα κάνω»

Ο αντάπτορας είναι άλλο ένα σκατουλάκι που πρέπει να κουβαλάμε και που όλο το ψάχνουμε ή χάνουμε και που συνέχεια χαλάει. Τα ακουστικά είναι άλλο ένα σκατουλάκι που πρέπει να φορτίζουμε. Φόρτισε το τηλέφωνο φόρτισε το τσιγάρο φόρτισε τα ακουστικά φόρτισε το αμάξι φόρτισε το μηχανάκι φόρτισε κι εσύ ο ίδιος στο τέλος να ησυχάσεις (δεν το λέω για σένα). Πραγματικά υπάρχει έστω κι ένας νοήμων άνθρωπος που πιστεύει πως οι εταιρίες έκοψαν τις δύο θήρες (τώρα και τον φορτιστή) απλά για το δικό μας συμφέρον?

Επεξ/σία από takisffff
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, takisffff είπε

Σε τι πλεονεκτεί ένα τηλέφωνο που δεν έχει αυτές τις δύο θήρες?

Σε περισσότερο εσωτερικό χώρο για το οτιδήποτε και σε καλύτερη στεγανοποίηση .

 Ενώ δεν μειονεκτεί πουθενά .

 Αν έχεις ακουστικά (πολύ καλά με καλώδιο αλλιώς δεν έχει νόημα να συζητάμε ) κουμπώνεις το ανταπτορακι  και δεν χάνεις πουθενά σε ποιότητα ήχου .

 Όσον αφορά το χώρο αποθήκευσης οι ναυαρχίδες πλέον ξεκινάνε από 128 και 256 εσωτερικό χώρο με αστραπιαίες ταχύτητες που καθιστούν της κάρτες μνήμης απαρχαιωμένο είδος .

 Και εδώ με αντίστοιχα ακριβές κάρτες πλησιάζεις αρκετά πλην όμως τότε ποιο το νόημα εφόσον με + 100€ παίρνεις πχ 512gb ατελείωτο για τα τωρινά δεδομένα χώρο αποθήκευσης σε τηλέφωνο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα τόσα πράγματα και απάντησες μόνο σε ένα και μάλιστα με ανακρίβειες.

Λες ότι υπερτερεί σε περισσότερο εσωτερικό χώρο. Γιατί αν είχε ταυτόχρονα και καρτούλα θα του λιγόστευε ο χώρος. Οχι φίλε μου τον ίδιο χώρο θα είχε με ή χωρίς κάρτα sd. 

Λες για καλύτερη στεγανοποίηση και αυτό είναι ανακριβές. Θες να πεις πως δεν γνωρίζεις πως υπάρχουν τηλέφωνα με στεγανοποίηση και θήρα ακουστικών? Μια χαρά στεγανοποίηση έχουν με όλες τις πιστοποιήσεις. Να σου αναφέρω μερικά έτσι με μία απλή αναζήτηση.

LG Velvet

Samsung Galaxy A52 

Samsung Galaxy Note 8

Λες "Αν έχεις ακουστικά (πολύ καλά με καλώδιο αλλιώς δεν έχει νόημα να συζητάμε ) κουμπώνεις το ανταπτορακι  και δεν χάνεις πουθενά σε ποιότητα ήχου."

Αυτά περί αντάπτορα και το πόσο σπαστικός είναι συν που χαλάνε πολύ εύκολα να μην τα επαναλάβω. Α και μη ξεχάσω. Βάλε βγάλε τα ακουστικά στην usb δεν είμαι και τόσο σίγουρος για το πόσο θα κρατήσει. 

Λες " Όσον αφορά το χώρο αποθήκευσης οι ναυαρχίδες πλέον ξεκινάνε από 128 και 256 εσωτερικό χώρο με αστραπιαίες ταχύτητες που καθιστούν της κάρτες μνήμης απαρχαιωμένο είδος ."

Ποτέ δεν είπαμε πως ο εσωτερικός χώρος δεν φτάνει. Ποτέ δεν είπαμε πως η sd είναι το ίδιο με την εσωτερική. Πάντα θα είναι πιο αργή και δεν την θέλουμε για επέκταση χώρου. Παλιά ναι. Τώρα όχι. Την θέλουμε για ένα σορό δουλειές, όπως το backup. Οπως το να έχουμε ένα χώρο κλειδωμένο. Να έχουμε ένα χώρο που να μην επηρεάζεται από επαναφορά στο λειτουργικό. Που να μην επηρεάζεται από καταστροφή του τηλεφώνου. Να έχουμε ένα χώρο που να μπορούμε να μεταφέρουμε και στο επόμενο τηλέφωνο. Να βάζουμε την καρτούλα στο laptop και να την διαχειριζόμαστε όπου και αν ήμαστε. Ολα αυτά μας τα στέρησαν. Μπορεί εσύ και πολύ άλλοι να μην τα χρειάζεστε. Αυτό όμως δε σας δίνει το δικαίωμα να λέτε πως ζούμε σε άλλη δεκαετία γιατί απλά έχουμε περισσότερες ανάγκες από εσάς. Είναι σαν λες πως ένα αμάξι με λιγότερο εξοπλισμό είναι προτιμητέο από ένα με λιγότερο.

Και για να το τελειώσω για να μην χάνω τον πολύτιμο χρόνο μου με κουταμάρες. Πας ας πούμε να πάρεις το Iphone 12 pro. Φτάνεις στο μαγαζί και σου λέει. Το έχω σε δύο εκδώσεις. Είναι ακριβώς τα ίδια αλλά...... το α) έχει θήρα ακουστικών και παίρνει κάρτα sd, ενώ το β) δεν έχει. Και από τιμή το ίδιο. Εγώ θα αγόραζα το α) Εσύ ποιο θα αγοράσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...