Προς το περιεχόμενο

Η σειρά Samsung Galaxy S22 δε θα περιέχει selfie κάμερα κάτω από την οθόνη σύμφωνα με διαρροή


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, thanasis tr είπε

realme η xiaomi

μόνο που σε αυτά τα ποσοστά είναι midrange συσκευές και χαμηλού κόστους. Εγώ αναφέρθηκα σε ναυαρχίδες και εκφέρω προσωπική άποψη. Αν δίνεις 1.000€ για το S21 για να έχεις EXYNOS και να θες κάθε μέρα φόρτιση καθώς δεν σηκώνει τα 120Ηz μαγκιά σου

Τωρα σοβαρα, υπαρχει ανθρωπος που εργαζεται και εχει το κινητο μαζι του συνεχεια, μιλαει στελνει μηνηματα, σερφαρει στο ιντερνετ, ακουει μουσικη στο διαλλειμμα  και του αντεχει η μπαταρια ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ?

Αλλα για να μην σε αδικησω και εγω εδω που ειμαι, το θεμα Exynos / SnapDragon πιανει κορυφη σαν θεμα συζητησης.

Αναθεμα και αν μπορω να ξεχωρισω τον ενα απο το αλλο.

Εσυ μπορεις?

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, TripaniVIP είπε

Κανένας δε "τρελάθηκε" με αυτά τα άθλια notch και τρύπες για την selfie cam το ίδιο είναι και με της θύρες του 90 mister futuristic, άμα είσαι κουβαρντας και γουστάρεις να πετάς 150ε για ακουστικά που σε εναν χρόνο θα πάνε στα σκουπίδια λόγο μη αποσπόμενης μπαταρίας μαγκιά σου αλλά μη ξεχνάς οτι είσαι στην Ελλάδα και πολλοί δεν έχουν λευτά για πέταμα

Πάρε έναν ανταπτορα ξεκινάνε από 1€… 

 Απλά σε παρακαλώ μην αρχίσεις με την δεύτερη άλιωτη καραμέλα 

 «ναι αλλά αν θέλω να φορτίσω και να ακούσω μουσική τι θα κάνω»

1 ώρα πριν, anax111 είπε

Το να μείνει στην ίδια ανάλυση η κάμερα είναι σοβαρός λόγος μή αναβάθμισης στο νέο μοντέλο για τους κατόχους του S21. Αν έβαζαν αισθητήρα στα 200 MP μπορεί και να τσιμπούσα να πουλήσω το S21 και να πάρω το S22 μιας που έχω πάθει πλάκα από την κάμερα του S21. Και φαντάζομαι πολύς κόσμος θα το σκεφτόταν.  Στα 200MP υπολογίζω πως θα είχες αξιοπρεπές ψηφιακό zoom με λήψεις χ40! Θα ήταν καταπληκτικό για smartphone εάν και το οπτικό zoom μιας καλής compaq δεν αντικαθίσταστε. Εάν η κάμερα μείνει στα ίδια δύσκολα θα δελεάσει κόσμο η νέα ναυαρχίδα της Samy. Εκτός και αν της φορέσουνε τον νέο επεξεργαστή που ετοιμάζεται με γραφικά AMD. Τότε σίγουρα θα είχαμε ένα χαρακτηριστικό game changer. 

Θεωρείς δηλαδή εσυ ότι εξαντλήθηκαν οι δυνατότητες και αξιοποιήθηκαν πλήρως τα 108 mp και πρέπει να πάμε στα 200(!) 

 Μάλιστα ..

 Να σου θυμίσω πως καμία 5 ετια είμαστε στα 12 mp και η διαφορά (θα μιλήσω για apple γιατί έχω προσωπική εμπειρία) της κυρίας κάμερας του 6s (12mp) από αυτήν του 12pro max (επίσης 12 mp) είναι η μέρα με τη νυχτα 

1 ώρα πριν, tarantules είπε

όλοι οι υπόλοιποι δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα να ακολουθήσουν αυτά τα επίπεδα τιμών.Πόσο μάλον τη στιγμή που κάνουν ανετότατα τη δουλειά τους με κινητά του εύρους 300-400 ευρώ.

Ποιο το point σου ;

 Επειδή εσυ δεν έχεις την οικονομική δυνατότητα να αγοράσεις ναυαρχίδα στο χιλιάρικο οι εταιρείες δεν πρεπει να βγάζουν τηλέφωνα σε αυτές τις τιμες .

 Εσυ μπορεί να κανείς την δουλεια σου με

κινητό των 300€ κάποιον άλλο μπορεί να μην τον καλύπτει .

 Δεν θέλω να γίνω γραφικός πάλι με άπειρα παραδείγματα εκεί έξω που καποιος κάνει την δουλεια του ενώ καποιος αλλος όχι  

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, asmilon είπε

H καμερα θα ειναι στο πανω μερος και το αποτυπωμα στο κατω μερος, δεν υπαρχει κανενας λογος να ειναι και τα δυο στο ιδιο σημειο.

Ειρωνικά το έγραψα... Nevermind

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Ποιο το point σου ;

 Επειδή εσυ δεν έχεις την οικονομική δυνατότητα να αγοράσεις ναυαρχίδα στο χιλιάρικο οι εταιρείες δεν πρεπει να βγάζουν τηλέφωνα σε αυτές τις τιμες .

 Εσυ μπορεί να κανείς την δουλεια σου με

κινητό των 300€ κάποιον άλλο μπορεί να μην τον καλύπτει .

 Δεν θέλω να γίνω γραφικός πάλι με άπειρα παραδείγματα εκεί έξω που καποιος κάνει την δουλεια του ενώ καποιος αλλος όχι  

Μάλον εσύ γίνεσαι γραφικός με αυτά που λες.Το οτι προσωπικά δεν αγοράζω κινητά του χιλιάρικου δεν σημαίνει οτι δεν έχω τη δυνατότητα να τα αγοράσω.Μπορώ άνετα να πάρω και κινητό των 2Κ αν υπάρχει οπότε κούλαρε.Δεν είμαστε όλοι της φιλοσοφίας της μόστρας των χρημάτων που διαθέτουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, intensobank είπε

Τωρα σοβαρα, υπαρχει ανθρωπος που εργαζεται και εχει το κινητο μαζι του συνεχεια, μιλαει στελνει μηνηματα, σερφαρει στο ιντερνετ, ακουει μουσικη στο διαλλειμμα  και του αντεχει η μπαταρια ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ?

Αλλα για να μην σε αδικησω και εγω εδω που ειμαι, το θεμα Exynos / SnapDragon πιανει κορυφη σαν θεμα συζητησης.

Αναθεμα και αν μπορω να ξεχωρισω τον ενα απο το αλλο.

Εσυ μπορεις?

 

ναι φυσικα με όλα αυτα αντεχει 2 μέρες. Η διαφορά δεν είναι μεγάλη σε antutu θα την παρατηρήσεις. Αλλά αφού οι ανταγωνιστές σου παρέχουν καλύτερο επεξεργαστή γιατί να μην πας σε αυτούς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, tarantules είπε

Μάλον εσύ γίνεσαι γραφικός με αυτά που λες.Το οτι προσωπικά δεν αγοράζω κινητά του χιλιάρικου δεν σημαίνει οτι δεν έχω τη δυνατότητα να τα αγοράσω.Μπορώ άνετα να πάρω και κινητό των 2Κ αν υπάρχει οπότε κούλαρε.Δεν είμαστε όλοι της φιλοσοφίας της μόστρας των χρημάτων που διαθέτουμε.

«Όχι δεν λέω γι αυτό.Λέω οτι οι εταιρίες έχουν σηκώσει τόσο πολύ τις τιμές που έχουν ξεφύγει εντελώς.Από την άλλη , στην Ελλάδα , αν εξαιρέσεις κάποιους λίγους καμμένους που ψοφάνε να παίρνουν οτι τελευταίο έχει βγει (όχι απαραίτητα για χρήση αλλά για μόστρα) , όλοι οι υπόλοιποι δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα να ακολουθήσουν αυτά τα επίπεδα τιμών.Πόσο μάλον τη στιγμή που κάνουν ανετότατα τη δουλειά τους με κινητά του εύρους 300-400 ευρώ

 λόγια δικά σου ..τα έγραψες πριν καμία ώρα .

 Αν παρεξηγήθηκες γιατί φάνηκε πως σε στοχοποιησα σαν «φτωχό» με συγχωρείς δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου .Όταν έγραψα «εσυ» εννοούσα την κατηγορία που εσυ ανάφερες πιο πάνω .

 Θίχτηκες όμως τόσο πολύ πάνω σε μια κουβέντα που έγινε με ανταλλαγή απόψεων μέσω μνμ που μου επισήμανες πως μπορείς και μάλιστα άνετα να πάρεις κινητό 2Κ, ενώ χαρακτήρισες «Καμμένο» όποιον αγοράζει ναυαρχίδα τελευταίας γενιάς.

 Επίσης θεωρείς πως αυτός που αγοράζει ναυαρχίδα είναι γιατί θέλει να μοστραρει το χρήμα που έχει ενώ παράλληλα εσυ με την πρώτη ευκαιρία το μοστραρεις εδώ …

 Αυτά .
  
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

«Όχι δεν λέω γι αυτό.Λέω οτι οι εταιρίες έχουν σηκώσει τόσο πολύ τις τιμές που έχουν ξεφύγει εντελώς.Από την άλλη , στην Ελλάδα , αν εξαιρέσεις κάποιους λίγους καμμένους που ψοφάνε να παίρνουν οτι τελευταίο έχει βγει (όχι απαραίτητα για χρήση αλλά για μόστρα) , όλοι οι υπόλοιποι δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα να ακολουθήσουν αυτά τα επίπεδα τιμών.Πόσο μάλον τη στιγμή που κάνουν ανετότατα τη δουλειά τους με κινητά του εύρους 300-400 ευρώ

 λόγια δικά σου ..τα έγραψες πριν καμία ώρα .

 Αν παρεξηγήθηκες γιατί φάνηκε πως σε στοχοποιησα σαν «φτωχό» με συγχωρείς δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου .Όταν έγραψα «εσυ» εννοούσα την κατηγορία που εσυ ανάφερες πιο πάνω .

 Θίχτηκες όμως τόσο πολύ πάνω σε μια κουβέντα που έγινε με ανταλλαγή απόψεων μέσω μνμ που μου επισήμανες πως μπορείς και μάλιστα άνετα να πάρεις κινητό 2Κ, ενώ χαρακτήρισες «Καμμένο» όποιον αγοράζει ναυαρχίδα τελευταίας γενιάς.

 Επίσης θεωρείς πως αυτός που αγοράζει ναυαρχίδα είναι γιατί θέλει να μοστραρει το χρήμα που έχει ενώ παράλληλα εσυ με την πρώτη ευκαιρία το μοστραρεις εδώ …

 Αυτά .
  
 

Το οτι μπορώ να κάνω οποιαδήποτε αγορά ακριβού κινητού , την επισήμανα για να καταλάβεις οτι δεν είμαστε όλοι πρόβατα να καθοδηγούμαστε από τις εταιρίες.Σου απάντησα επειδή ανέφερες οτι προσωπικά δεν μπορώ να αγοράσω ναυαρχίδες κινητών.Που είδες τώρα τη μόστρα μόνο εσύ μπορείς να ξέρεις.

Προφανώς κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια αν κρίνω και από το nickname σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, tarantules είπε

Προφανώς κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια αν κρίνω και από το nickname σου...

Άντε και καθυστερείς .

 Πες το από την αρχή !

 Το nickname αυτό με ακολουθεί από όταν ήμουν στο γυμνάσιο και είχα ένα Glx 90 cub .

 BMW πάντως σίγουρα ΔΕΝ είχα τότε .

 Πάντως σιγουρεύτηκα πλέον για το ποιον σου .Έχω καταλάβει ακριβως σε ποια κατηγορία παίζεις ….

 Υ.Γ Δεν θα σε ενοχλούσε 100% αν το nickname μου ήταν Chris_Ferrari. Αυτό στο μυαλό σου θα ήταν ούτως η άλλως άπιαστο και σχεδόν απίθανο να ισχύει .

 Θα σκεφτόσουν πως απλά γουστάρω τα Ferrari.

 Με τα ποιο γήινα BMW όμως αυτό δεν μπορεί να ισχύει και αυτός που γράφει αυτή τη μάρκα είναι γιατί θέλει να κάνει μόστρα ….

 Αυτά.. ξανά .

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Άντε και καθυστερείς .

 Πες το από την αρχή !

 Το nickname αυτό με ακολουθεί από όταν ήμουν στο γυμνάσιο και είχα ένα Glx 90 cub .

 BMW πάντως σίγουρα ΔΕΝ είχα τότε .

 Πάντως σιγουρεύτηκα πλέον για το ποιον σου .Έχω καταλάβει ακριβως σε ποια κατηγορία παίζεις ….

 Υ.Γ Δεν θα σε ενοχλούσε 100% αν το nickname μου ήταν Chris_Ferrari. Αυτό στο μυαλό σου θα ήταν ούτως η άλλως άπιαστο και σχεδόν απίθανο να ισχύει .

 Θα σκεφτόσουν πως απλά γουστάρω τα Ferrari.

 Με τα ποιο γήινα BMW όμως αυτό δεν μπορεί να ισχύει και αυτός που γράφει αυτή τη μάρκα είναι γιατί θέλει να κάνει μόστρα ….

 Αυτά.. ξανά .

 

Τι έγινε τέλειωσαν τα επιχειρήματα και αρχίσαμε τα τραυλίσματα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tarantules είπε

Τι έγινε τέλειωσαν τα επιχειρήματα και αρχίσαμε τα τραυλίσματα;

 

Σε περίπτωση που δεν το έχεις καταλάβει με επιχειρήματα και επισημαίνοντας τα γραφόμενα σου σου απαντάω τόση ώρα .

 Σε αντίθεση με εσένα που έχεις χαρακτηρίσει πρόβατο και επιδειξία αυτόν που αγοράζει κινητό 1Κ …

 Τέλος κατέληξες πως ανήκω σε αυτήν την κατηγορία επειδή έχω το BMW στο nickname μου .

 Αγοράζω ακριβό κινητό = είμαι πρόβατο - επιδειξίας της καφετέριας .

 Επιχείρημα του @tarantules

 

 

Επεξ/σία από Chris_BMW
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Chris_BMW είπε

Πάρε έναν ανταπτορα ξεκινάνε από 1€… 

...Θεωρείς δηλαδή εσυ ότι εξαντλήθηκαν οι δυνατότητες και αξιοποιήθηκαν πλήρως τα 108 mp και πρέπει να πάμε στα 200(!) 

 Μάλιστα ..

 Να σου θυμίσω πως καμία 5 ετια είμαστε στα 12 mp και η διαφορά (θα μιλήσω για apple γιατί έχω προσωπική εμπειρία) της κυρίας κάμερας του 6s (12mp) από αυτήν του 12pro max (επίσης 12 mp) είναι η μέρα με τη νυχτα...

 

Μιλάς για Apple. Η Apple δεν δοκιμάζει πλέον νέες τεχνολογίες στα iPhones εκτός από τον τομέα των SoCs που ούτε κι αυτά είναι δικά της αλλά τροποποιημένα ARM. Όλες οι νέες τεχνολογίες εμφανίζονται στο οικοσύστημα του Android και η Apple τις παίρνει 2 με 3 χρόνια μετά, ή και παραπάνω αν οι εταιρίες που τις παράγουν δεν θέλουν να τις δώσουν στην Apple όπως έγινε με τις οθόνες Amoled. Στον κόσμο του Android οι τεχνολογικές εξελίξεις εφαρμόζονται άμεσα και σε 2 χρόνια από την στιγμή που πρωτοεμφανιστούν θεωρούνται ξεπερασμένες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, anax111 είπε

 

Μιλάς για Apple. Η Apple δεν δοκιμάζει πλέον νέες τεχνολογίες στα iPhones εκτός από τον τομέα των SoCs που ούτε κι αυτά είναι δικά της αλλά τροποποιημένα ARM. Όλες οι νέες τεχνολογίες εμφανίζονται στο οικοσύστημα του Android και η Apple τις παίρνει 2 με 3 χρόνια μετά, ή και παραπάνω αν οι εταιρίες που τις παράγουν δεν θέλουν να τις δώσουν στην Apple όπως έγινε με τις οθόνες Amoled. Στον κόσμο του Android οι τεχνολογικές εξελίξεις εφαρμόζονται άμεσα και σε 2 χρόνια από την στιγμή που πρωτοεμφανιστούν θεωρούνται ξεπερασμένες.

Είναι ειρωνικό να αναφέρεις νέες τεχνολογίες σε ένα άρθρο που επιβεβαιώνει ότι ούτε φέτος θα δούμε under display camera…

Επίσης ως επιχείρημα είναι λίγο κενό να λες ότι το Android είναι πιο καινοτόμο μιας και στο android δραστηριοποιούνται 10-15 εταιρίες, αυτό έλειπε μια εταιρία να έβαζε τα γυαλιά για 14 συνεχόμενα χρόνια…

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, BlueBlade είπε

Ευτυχώς κάποιος το είπε...

Έλεος παιδιά, με 30€ παίρνετε αξιοπρεπέστατα ασύρματα ακουστικά. Έχουμε μετατρέψει σε Κυπριακό την απώλεια θύρας 3.5...

AUDIO LAG..

4 ώρες πριν, Chris_BMW είπε

 

Θεωρείς δηλαδή εσυ ότι εξαντλήθηκαν οι δυνατότητες και αξιοποιήθηκαν πλήρως τα 108 mp και πρέπει να πάμε στα 200(!) 

 Μάλιστα ..

 Να σου θυμίσω πως καμία 5 ετια είμαστε στα 12 mp και η διαφορά (θα μιλήσω για apple γιατί έχω προσωπική εμπειρία) της κυρίας κάμερας του 6s (12mp) από αυτήν του 12pro max (επίσης 12 mp) είναι η μέρα με τη νυχτα 

 

Όταν αγοράζω νέο κινητό θέλω νέο HARDWARE, καινοτομία, κάτι καλύτερο. Διαφορετικά να με χρεώσουν συνδρομή για software update της αρχαίας μου κάμερας των 5mp να τελειώνουμε.

3 ώρες πριν, Chris_BMW είπε

Άντε και καθυστερείς .

 Πες το από την αρχή !

 Το nickname αυτό με ακολουθεί από όταν ήμουν στο γυμνάσιο και είχα ένα Glx 90 cub .

 BMW πάντως σίγουρα ΔΕΝ είχα τότε .

 Πάντως σιγουρεύτηκα πλέον για το ποιον σου .Έχω καταλάβει ακριβως σε ποια κατηγορία παίζεις ….

 Υ.Γ Δεν θα σε ενοχλούσε 100% αν το nickname μου ήταν Chris_Ferrari. Αυτό στο μυαλό σου θα ήταν ούτως η άλλως άπιαστο και σχεδόν απίθανο να ισχύει .

 Θα σκεφτόσουν πως απλά γουστάρω τα Ferrari.

 Με τα ποιο γήινα BMW όμως αυτό δεν μπορεί να ισχύει και αυτός που γράφει αυτή τη μάρκα είναι γιατί θέλει να κάνει μόστρα ….

 Αυτά.. ξανά .

 

Ρε φύγε αποδώ ρε μπρο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...