Προς το περιεχόμενο

Κρήτη καλύτερη παραλία


Xejolontas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μερικές που μου έρχονται πρόχειρα στο μυαλό

Κερατόκαμπος, Λέντας, Τσουτουράς, Μονή Κουδουμά, Κουτσουνάρι , Αγια φωτιά, Πρέβελης, Δαμνονι, Αμμούδι, Σουγια...

Extra bonus 1 : Κεδρομουρι, Σητεία ( αν αντέχεις το περπάτημα)

Εxtra bonus 2 : Καμινάκι (Αστερούσια, εκει που ειναι κρυμμένα τα εξωγηινα σκάφη). Μονο με καραβάκι 

Extra bonus 3 : Πλατανακι (Χανια).

Εxtra bonus 4 : Καμάρες (αν κολυμπας καλά)

Αν το αντέχεις και εχεις μέρες παρε το καραβι (παντόφλα) και πηγαινε 2-3 μέρες στην Γαύδο (αν και πλεον έχει γινει ψιλο mainstream ειδικά τον Αύγουστο)

You can thank me later

Επεξ/σία από prometheas
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αγαπημένη μου είναι τα Σεϊτάν Λιμάνια.

Αλλά θέλει προσοχή, γιατί κατεβαίνεις βράχια για να φτάσεις, δεν έχει εύκολη πρόσβαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, adi32 είπε

Έχεις πάει? 

Φυσικά και έχει ροζ άμμο και είναι μοναδική εμπειρία. 

https://www.travelgirl.gr/vrikame-to-logo-pou-to-elafonisi-kai-o-balos-exoun-roz-ammo/

και στα δυο. ροζ αμμο δεν ειδα. το φαινομενο αυτο το βλέπεις και σε άλλα μερη παντως αλλα οκ δεν ειναι και ροζ, μια ελαφρια αποχρωση αναλογα το πως πεφτει πανω το φως του ηλιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι εκείνη την παχιά άμμο στην Παλαιόχωρα . Φοβερή μεγάλη παραλία με ψιλή πεντακάθαρη άμμο και πεντακάθαρα νερά.

Ωραία όταν δεν είχε κύμα αλλά αν είχε αέρα και κύμα για πολύ θαρραλέους. Πολύ ρηχή στα πρώτα 50 μέτρα αν δε την ήξερες και έμπαινες με κύμα μπορούσε να σε φέρει και 10 τούμπες χωρίς να καταλαβαίνεις που βρίσκεσαι. 😁 Ήμουν πιτριρικάς τότε και το παιχνίδι κάναμε με  φίλους όταν είχε κύμα δε λέγεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, prometheas είπε

Μερικές που μου έρχονται πρόχειρα στο μυαλό

Κερατόκαμπος, Λέντας, Τσουτουράς, Μονή Κουδουμά, Κουτσουνάρι , Αγια φωτιά, Πρέβελης, Δαμνονι, Αμμούδι, Σουγια...

Extra bonus 1 : Κεδρομουρι, Σητεία ( αν αντέχεις το περπάτημα)

Εxtra bonus 2 : Καμινάκι (Αστερούσια, εκει που ειναι κρυμμένα τα εξωγηινα σκάφη). Μονο με καραβάκι 

Extra bonus 3 : Πλατανακι (Χανια).

Εxtra bonus 4 : Καμάρες (αν κολυμπας καλά)

Αν το αντέχεις και εχεις μέρες παρε το καραβι (παντόφλα) και πηγαινε 2-3 μέρες στην Γαύδο (αν και πλεον έχει γινει ψιλο mainstream ειδικά τον Αύγουστο)

You can thank me later

Άσχετο. Ο κερατοκαμπος από που πήρε την ονομασία του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Basilhs23___ είπε

Άσχετο. Ο κερατοκαμπος από που πήρε την ονομασία του;

https://el.wikipedia.org/wiki/Κερατόκαμπος_Ηρακλείου#Ιστορικά_στοιχεία

Εχω πάει και δεν είναι άσχημα αλλά όταν εχει αέρα  έχει πολύ αέρα.Οπως και στον Τσούτσουρα που είναι κοντά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το "καλυτερη" ειναι υποκειμενικο . Σιγουρα Ελαφονησι και Μπαλος ειναι υπεροχες παραλιες αλλά νομίζω πιο πολύ χορταίνει το μάτι παρά χαιρεσαι το κολύμπι λογω οτι ειναι πολύ ρηχες .Την δυσκολία πρόσβασης δεν την αναφέρω καν..

 

Ψηφίζω νομό Λασιθίου, παραλία Βούλισμα :)  

 

Επεξ/σία από alipkok
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ukforthemoment είπε

https://el.wikipedia.org/wiki/Κερατόκαμπος_Ηρακλείου#Ιστορικά_στοιχεία

Εχω πάει και δεν είναι άσχημα αλλά όταν εχει αέρα  έχει πολύ αέρα.Οπως και στον Τσούτσουρα που είναι κοντά.

Ενδιαφέρον. Εγώ νόμιζα ότι λέγεται έτσι επειδή πήγαιναν εκεί παράνομα ζευγάρια και έπεφτε κέρατο. Μάθαμε και την θέα του τοκετου για τους Μινωιτες την Ειλειθυια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Ενδιαφέρον. Εγώ νόμιζα ότι λέγεται έτσι επειδή πήγαιναν εκεί παράνομα ζευγάρια και έπεφτε κέρατο. Μάθαμε και την θέα του τοκετου για τους Μινωιτες την Ειλειθυια. 

Δεν εχεις ιδέα πόσα αρχαία εχει εκεί.Κυκλοφορουν και ιστορίες για εξωγήινους αν θες να γελάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Δεν εχεις ιδέα πόσα αρχαία εχει εκεί.Κυκλοφορουν και ιστορίες για εξωγήινους αν θες να γελάσει.

Ε τις ιστορίες με τους εξωγήινους τις λένε οι συνωμοσιολαγνοι, αν δεν αποδειχτεί κάτι, δεν... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, xxatziva είπε

παραλία βάι.  μετά ιεράπετρα. με ευχαριστείς μετά.

Δεν μου άρεσε καθόλου το βαι. Φουλ  κοσμος και βρώμικη παραλία. Όπως πήγαμε φύγαμε. Η Ιεράπετρα δε, είναι η πιο άσχημη πόλη που έχω δει μετά τη Σκάλα Λακωνίας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...