Προς το περιεχόμενο

Revolut ή Ν26


Demi81

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους. Ζητώ συγνώμη αν είναι άσχετο το θέμα.  Δουλεύω ως freelancer με εταιρία και η πληρωμή μου γίνεται απο χωρα του εξωτερικού, της Ευρώπης οπότε σε ευρώ. Να επιλέξω να κάνω λογαριασμό με την revolut ή την Ν26 ? Αυτό που με ενδιαφέρει είναι μόνο η ανάληψη των χρημάτων απο ΑΤΜ της Ελλαδας με τις λιγότερες δυνατές προμήθειες είτε μεταφοράς των χρηματων απο εκείνους σε εμενα ( γιατι ειναι δικής μου επιβάρυνσης, είτε ανάληψης απο το ΑΤΜ).Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.  Εμενα αυτο που με ενδιαφέρει ειναι 1ον με ποια μπορω να κανω αναληψη ( και με ποιο τρόπο) χωρις να μου κρατάει η τραπεζα προμήθειες (ν26πχ εχει το bazar) και οταν μου κάνουν την κατάθεση απο το εξωτερικό, επειδή επεοπιβαρυνομαι  εγω τα εξοδα ποια εχει λιγότερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Demi81 είπε

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.  Εμενα αυτο που με ενδιαφέρει ειναι 1ον με ποια μπορω να κανω αναληψη ( και με ποιο τρόπο) χωρις να μου κρατάει η τραπεζα προμήθειες (ν26πχ εχει το bazar) και οταν μου κάνουν την κατάθεση απο το εξωτερικό, επειδή επεοπιβαρυνομαι  εγω τα εξοδα ποια εχει λιγότερα 

Η Revolut σίγουρα δεν χρεώνει για εισερχόμενο έμβασμα, η Ν26 και αυτή δεν θυμάμαι να κρατούσε αλλά έχω καιρό να τη χρησιμοποιήσω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/7/2021 στις 10:23 ΠΜ, Demi81 είπε

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.  Εμενα αυτο που με ενδιαφέρει ειναι 1ον με ποια μπορω να κανω αναληψη ( και με ποιο τρόπο) χωρις να μου κρατάει η τραπεζα προμήθειες

Δεν νομίζω να υπάρχει τράπεζα που να τοποθετείς κάρτα ξένης τράπεζας και να μην κρατάει προμήθεια. Η Πειραιώς για παράδειγμα νομίζω ότι για ξένη τράπεζα χρεώνει 6€ ενώ για ελληνική 2.70€

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω εάν όταν σου στέλνουν χρήματα στην revolut πρέπει με κάποιο λόγο να δικαιολογήθουν; Πχ είτε σου στέλνουν από δικιά τους κάρτα (Πειραιώς, εθνική κλπ) και όταν σου στέλνουν από λογαριασμο revolute σε άλλο λογαριασμό revolute. Έχω σκοπό να αρχίσω να πουλάω χειροποίητα κοσμήματα και είχα σκεφτεί αρχικά το etsy αλλά δυστυχώς από 1 Ιουλίου σου ζητάει Αφμ, εννοείται δεν μπορώ να κάνω και σκέφτηκα αρχικά μια σελίδα στο Instagram αλλά δεν ξέρω πως να κάνω τις πληρωμές γιατί με PayPal ξέρω δεν μπορείς να στείλεις χωρίς δικαιολογία.

 

Επεξ/σία από Annasp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/7/2021 στις 10:16 ΠΜ, manolis940 είπε

Η Πειραιώς για παράδειγμα νομίζω ότι για ξένη τράπεζα χρεώνει 6€ ενώ για ελληνική 2.70€

3€ χρεώνει που νομίζω ότι είναι όλες τις μη δικές της κάρτες,ελληνικές και μη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

3€ χρεώνει που νομίζω ότι είναι όλες τις μη δικές της κάρτες,ελληνικές και μη.

Η αλήθεια είναι τότε όσο και να έψαξα δεν βρήκα κάπου ένα ξεκάθαρο τιμοκατάλογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, manolis940 είπε

Η αλήθεια είναι τότε όσο και να έψαξα δεν βρήκα κάπου ένα ξεκάθαρο τιμοκατάλογο.

Το ξερω γιατί βγαζει η γυναίκα μου με  monese  απο Πειραιώς κάθε μήνα.Η Αλφα και η γιουρομπανκ είναι κάτι δεκάλεπτα φτηνότερες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...