Προς το περιεχόμενο

Κατατακτήριες ή Πανελλήνιες για Εργοθεραπεία;


taylee

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ώρες πριν, Theo1903 είπε

Χωρίς να ξέρω το περιεχόμενο των κατατακτήριων της συγκεκριμένης σχολής, αλλα με γνώμονα τα αντίστοιχα της δικιάς μας (πληροφορική ΑΠΘ), είναι συνήθως τα πολύ "βασικά" μαθήματα 1ου έτους όπου κατα ένα μεγάλο κομμάτι επαναλαμβάνουν παλιότερες γνώσεις και ένα μικρο μέρος είναι "ανώτερου επιπέδου" αν μπορώ να το θέσω έτσι. Επίσης, μπορείς να μπείς στο γκρουπάκι της σχολής και να βρείς σημειώσεις/ παλιά θέματα απο φοιτητές να σε βοηθήσουν (ίσως βρείς υλικό και στο trelosfoititis). Τέλος, νομίζω οτι ακόμα και αν αποτύχεις, μπορείς απλά να ξεκινήσεις προετοιμασία νωρίτερα για να ξαναπροσπαθήσεις του χρόνου.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν είχα ξανασκεφτεί τη διαδικασία έτσι αλλά έχεις δίκιο. Όντως και στη δική μου σχολή στα πρώτα εξάμηνα βιολογία,χημεία, ανατομία και όλα τα άλλα είχαν την ίδια ύλη με αυτά που κάναμε στο σχολείο. Στο γκρουπ της σχολής δεν έχω βρει κάτι αλλά έχω σημειώσεις ανατομίας από άλλα πράγματα που έχω παρακολουθήσει στο παρελθόν. Το μάθημα της ψυχολογίας έχει παρόμοια ύλη και σχετικά την ίδια προτεινόμενη βιβλιογραφία με άλλες σχολές που το έχουν ως μάθημα οπότε κατέβασα μερικές σημειώσεις από διάφορα ανοιχτά μαθήματα. Το ίδιο και για κοινωνιολογία που βρήκα λίγα πράγματα. Είναι καινούργια σχολή με αρκετή συμμετοχή και τις 2 χρονιές που έγιναν οι κατατακτήριες και άρα ανταγωνισμό γι'αυτό σκεφτόμουν τις πανελλήνιες απο ΓΕΛ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
11 ώρες πριν, babble tribe είπε

ΠΡΟΣΟΧΗ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΤΕ ΣΕ ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΕΡΓΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΟΝΟ ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ

 

Εγώ προσωπικά δεν ενδιαφέρομαι για σπουδές σε ιδιωτικό φορέα είτε ΙΕΚ είτε οτιδήποτε άλλο. Ίσως όμως βοηθήσει άλλα παιδιά οπότε σε ευχαριστώ για το βίντεο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/8/2021 στις 9:20 ΜΜ, Ajx08 είπε

Πανελλήνιες μέσω ΕΠΑΛ είναι πολύ κακή ιδέα.. Οι βάσεις στο τομέα Υγείας-Πρόνοιας είναι στο Θεό!

Οι βασεις βεβαια ειναι σε εξεταζομενα μαθηματα ΕΠΑΛ, και οχι Γενικού Λυκειου. Καταλαβαινεις τη διαφορα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...