Προς το περιεχόμενο

Επιστροφή για τους εργαζόμενους της Apple στα γραφεία το 2022


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, billdanos είπε

Όχι δεν τελείωσε. Αλλά από σήμερα που το εμβόλιο της Pfizer πήρε οριστική και επίσημη άδεια, θα μπορεί άνετα κάποιος να σουτάρει από τη δουλειά όσους δεν θέλουν να εμβολιαστούν και δεν συντρέχει άλλος ιατρικός λόγος! :)

btw από τους 33 που μας χαιρέτησαν χθες στην Ελλάδα, κανείς τους δεν ήταν εμβολιασμένος. 

Ποιος το είπε αυτό ότι δεν ήταν? Γιατί εγώ δεν πιστεύω κανέναν τους.

Στο Μιχάλη βραχαλα ( όπως βλέπεις μιλάω με όνομα κ επώνυμο) που τον είχαν στο. Αττικον με πόρισμα θανάτου κόβιντ 19 μετά από 88 μέρες καθυστέρηση έδωσε ο εισαγγελέας του οκ να γίνει ιατροδικαστική εξέταση. Το πτώμα ήταν σχεδόν σε αποσύνθεση. Μάντεψε. Αρνητικός στο τεστ κόβιντ αιτία θανάτου εντερική  νέκρωση. Ο ίδιος ο ΕΟδΥ επίσημα ανακοίνωσε 184 θανάτους από το εμβόλιο . Σίγουρα έχουν αποκρύψει κ όλας

18 λεπτά πριν, billdanos είπε

Όχι δεν τελείωσε. Αλλά από σήμερα που το εμβόλιο της Pfizer πήρε οριστική και επίσημη άδεια, θα μπορεί άνετα κάποιος να σουτάρει από τη δουλειά όσους δεν θέλουν να εμβολιαστούν και δεν συντρέχει άλλος ιατρικός λόγος! :)

btw από τους 33 που μας χαιρέτησαν χθες στην Ελλάδα, κανείς τους δεν ήταν εμβολιασμένος. 

Ωστόσο πάλι δεν καταλαβαίνω την απάντηση σου στον δικό μου προβληματισμο.. Έστω ότι δίνει πόδι στους ανεμβολιαστους. Οι εμβολιασμενοι και νοσούν και μεταδίδουν. ( Βλέπε Ισραήλ) Επίσης όλο αυτό με τις μεταλλάξεις κάνουν για πλάκα έναν εμβολιασμενο ουσιαστικά ανεμβολιαστο κ όλο αυτό οδηγεί σε ένα φαύλο κύκλο εμβολιασμενων - Ανεμβολιαστων. Έστω ότι όλοι τους εμβολιάζονται με όλες τις δοσεις αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα κολλάνε μεταξύ τους. Όποτε γιατί να ανοίξουν τα γραφεία?

Επεξ/σία από Pitsfitili
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
6 minutes ago, Pitsfitili said:

Ποιος το είπε αυτό ότι δεν ήταν? Γιατί εγώ δεν πιστεύω κανέναν τους.

Στο Μιχάλη βραχαλα ( όπως βλέπεις μιλάω με όνομα κ επώνυμο) που τον είχαν στο. Αττικον με πόρισμα θανάτου κόβιντ 19 μετά από 88 μέρες καθυστέρηση έδωσε ο εισαγγελέας του οκ να γίνει ιατροδικαστική εξέταση. Το πτώμα ήταν σχεδόν σε αποσύνθεση. Μάντεψε. Αρνητικός στο τεστ κόβιντ αιτία θανάτου εντερική  νέκρωση. Ο ίδιος ο ΕΟδΥ επίσημα ανακοίνωσε 184 θανάτους από το εμβόλιο . Σίγουρα έχουν αποκρύψει κ όλας

Ο γνωστός γιατρός Μαέβιους Παχατουρίδης έχει γράψει για ένα αντίστοιχο περιστατικό! Τους ξεβράκωσε όλους με τα άθλια ψέμματα που μας λένε! 

yolo ολα! Μια ζωή την έχουμε! :) 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, billdanos είπε

Ο γνωστός γιατρός Μαέβιους Παχατουρίδης έχει γράψει για ένα αντίστοιχο περιστατικό! Τους ξεβράκωσε όλους με τα άθλια ψέμματα που μας λένε! 

yolo ολα! Μια ζωή την έχουμε! :) 

Δεν είναι μόνο ένα, είναι πολλά κ οι καταγγελίες επίσης. Εκτός αν διαβάσεις όλη μέρα Ellinika Hoaxis. ωστόσο συνεχίζεις να είσαι εκτός θέματος διότι άλλος ήταν ο προβληματισμός μου κ όχι για το αν θα απομακρύνονται οι ανεμβολιαστοι.

Επεξ/σία από Pitsfitili
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, billdanos είπε

Ο γνωστός γιατρός Μαέβιους Παχατουρίδης έχει γράψει για ένα αντίστοιχο περιστατικό! Τους ξεβράκωσε όλους με τα άθλια ψέμματα που μας λένε! 

yolo ολα! Μια ζωή την έχουμε! :) 

Ρε bill τι τους το ανοίγεις το στόματος τους? Δεν βαρέθηκες να διαβάζεις βλακείες και ασυναρτησίες????

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, AtiX said:

Ρε bill τι τους το ανοίγεις το στόματος τους? Δεν βαρέθηκες να διαβάζεις βλακείες και ασυναρτησίες????

Είτε βαρεθώ εγώ είτε όχι τι σημασία έχει… Τουλάχιστον περνάει και η ώρα! :) 

4 minutes ago, Pitsfitili said:

Δεν είναι μόνο ένα, είναι πολλά κ οι καταγγελίες επίσης. Εκτός αν διαβάσεις όλη μέρα Ellinika Hoaxis. ωστόσο συνεχίζεις να είσαι εκτός θέματος διότι άλλος ήταν ο προβληματισμός μου κ όχι για το αν θα απομακρύνονται οι ανεμβολιαστοι.

Από τη στιγμή που η θνησιμότητα και οι σοβαρές παρενέργειες είναι απείρως περισσότερες στους μη εμβολιασμένους, μάντεψε τι θα προτιμά μια εταιρεία για το προσωπικό της! :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, billdanos είπε

Είτε βαρεθώ εγώ είτε όχι τι σημασία έχει… Τουλάχιστον περνάει και η ώρα! :) 

Από τη στιγμή που η θνησιμότητα και οι σοβαρές παρενέργειες είναι απείρως περισσότερες στους μη εμβολιασμένους, μάντεψε τι θα προτιμά μια εταιρεία για το προσωπικό της! :) 

 

https://photos.app.goo.gl/2LWYcVYns9v6H3ML6

Τόσο απείρως περισσότερες?

 

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, billdanos είπε

Είτε βαρεθώ εγώ είτε όχι τι σημασία έχει… Τουλάχιστον περνάει και η ώρα! :) 

Αν είναι να περνάει η ώρα σου, πήγαινε δες τους συμπαθητικούς προπρογόνους  μας σε έναν ζωολογικό κήπο, καλύτερα θα περάσει η ώρα σου, θα σου μείνει και κάτι… 😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Pitsfitili είπε

 

https://photos.app.goo.gl/2LWYcVYns9v6H3ML6

Τόσο απείρως περισσότερες?

 

δειξε μας σε παρακαλω και τους θανατους σε αυτους τους αριθμους, επιπλεον ποσοι απο αυτους ηταν εμβολιασμενοι
την ξερω την απαντηση απλα περιμενω

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, DiKa96 είπε

δειξε μας σε παρακαλω και τους θανατους σε αυτους τους αριθμους, επιπλεον ποσοι απο αυτους ηταν εμβολιασμενοι
την ξερω την απαντηση απλα περιμενω

Ψάξε και τίποτα μόνος σου. Το ινσομνια καραδοκεί για να ρίξει ban στους λογαριασμούς. Εκτός αν είσαι από αυτούς που τα περιμένουν όλα έτοιμα

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Pitsfitili είπε

Ψάξε και τίποτα μόνος σου. Το ινσομνια καραδοκεί για να ρίξει ban στους λογαριασμούς. Εκτός αν είσαι από αυτούς που τα περιμένουν όλα έτοιμα

Ρε φίλε μου γιατί εκτίθεσαι ανεπανόρθωτα? Σου λέει ότι, όπως όλος ο κόσμος έτσι και αυτός ξέρει την απάντηση, εσύ δεν ξέρεις τι ποστάρεις  μιας και στο τέλος όταν καταλάβεις τι πόσταρες θα εξαφανιστείς όπως δεκάδες τύποι σαν και του λόγου σου…

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, onelonelystar είπε

ισχύει. Βέβαια θα δούμε σε βάθος χρόνου πόσο θα αυξηθούν και ψυχοφάρμακα...

Έχουν αρχίσει κάτι ψυχοφάρμακα που δεν τρώνε 2 ώρες στο αμάξι, 20 λεπτά στο παρκάρισμα, τα έξοδα για βενζίνες κτλ, είναι μεγάλο το πλήγμα

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, timftdx7 είπε

Ή μπορεί να τους αρέσει ότι δεν χρειάζεται να πουλάνε χρόνο σε πήγαινε-έλα μέσα στην κίνηση, να μην χρειάζεται να ντύνονται κάθε μέρα λες και πάνε σε γάμο, να είναι στην ησυχία του σπιτιού τους και να είναι πιο παραγωγικοί.

καλα σε ποιον αρέσει απλα ειναι και αυτο ξέρω πάρα πολλά (μα παρα πολλα ατομα του χωρου ειμαι και εγω στον τομέα αυτο) που δεν γουστάρουν ουτε εξω ουτε με κόσμο να ειναι τπτ τπ οτι κανουν το κανουν μονοι τους απο την μια τους καταλαβαίνω (και εγω κουραστικά απο όλους τους ανθρώπους ) απο την αλλη δεν ειναι και οτι καλύτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, billdanos είπε

Όχι δεν τελείωσε. Αλλά από σήμερα που το εμβόλιο της Pfizer πήρε οριστική και επίσημη άδεια, θα μπορεί άνετα κάποιος να σουτάρει από τη δουλειά όσους δεν θέλουν να εμβολιαστούν και δεν συντρέχει άλλος ιατρικός λόγος! :)

btw από τους 33 που μας χαιρέτησαν χθες στην Ελλάδα, κανείς τους δεν ήταν εμβολιασμένος. 

Άσχετο αλλά το ''απο σήμερα'' είναι κυριολεκτικά απο σήμερα ? Έχω μερικούς συναδέλφους που ισχυρίζονταν πως αν φτάσει εκεί το θέμα θα προτιμήσουν απόλυση για αυτό ρωτάω :) Είμαι και σε άδεια , φοβάμαι μη τους χάσω πρίν επιστρέψω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
10 minutes ago, Chocobo said:

Άσχετο αλλά το ''απο σήμερα'' είναι κυριολεκτικά απο σήμερα ? Έχω μερικούς συναδέλφους που ισχυρίζονταν πως αν φτάσει εκεί το θέμα θα προτιμήσουν απόλυση για αυτό ρωτάω :) Είμαι και σε άδεια , φοβάμαι μη τους χάσω πρίν επιστρέψω...

https://www.npr.org/sections/coronavirus-live-updates/2021/08/23/1030251410/pfizer-covid-vaccine-fda-approval?t=1629748940655

Ω ναι, από σήμερα. Χαιρέτα τους. :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...