Προς το περιεχόμενο

Η Apple πρόκειται να λανσάρει ένα επανασχεδιασμένο και ισχυρότερο Mac mini το Φθινόπωρο


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα Mac Mini 2012 με 16Gb RAM που έχει μονίμως ανοιχτούς 2 mail clients , 4 browsers με 15+ καρτέλες ο καθένας, και 4-5 προγράμματα ακόμη ανοικτά. 

Και ακόμη δεν μου έχει δημιουργηθεί έντονη ανάγκη για αλλαγή. Πιο πολύ από ζήλια θα το πάρω το καινούριο και λιγότερο επειδή δεν μπορώ να κάνω την δουλειά μου στο παλιό. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι κάτοχος MacBook Air M1 με 16gb ram, και δεν έχω βρει τα λόγια να περιγράψω τι χαρά μου για αυτό το μηχάνημα. ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑ$%Α που με το που βγει o επόμενος Μ1Χ έχω πουλήσει οτι pcάδικο  εχω μαζέψαι τόσα χρόνια μαζι και το MacPro 5.1 και έχω στηθει έξω απ το Κοτσοβολο DAY 0 απ τα ξημερώματα. ( Καλά το  ΜacPro δε νομίζω, έχουμε φαΐ ψωμί και αλάτι μαζί) ΣΚΙΣΤΟΥΣ ΤΑ ΜΑΓΟΥΛΑ ΡΕ APPLE

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, KostasMulti είπε

Είμαι κάτοχος MacBook Air M1 με 16gb ram, και δεν έχω βρει τα λόγια να περιγράψω τι χαρά μου για αυτό το μηχάνημα. ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑ$%Α που με το που βγει o επόμενος Μ1Χ έχω πουλήσει οτι pcάδικο  εχω μαζέψαι τόσα χρόνια μαζι και το MacPro 5.1 και έχω στηθει έξω απ το Κοτσοβολο DAY 0 απ τα ξημερώματα. ( Καλά το  ΜacPro δε νομίζω, έχουμε φαΐ ψωμί και αλάτι μαζί) ΣΚΙΣΤΟΥΣ ΤΑ ΜΑΓΟΥΛΑ ΡΕ APPLE

 

Χτύπα ένα Mac mini m1x , ένα πληκτρολόγιο ένα ποντίκι ,2 ssd εξωτερικούς ,έναν ανταπτορα , ένα μόνιτορ 4Κ και είσαι αρχηγός.  Με 2700 ευρώ   δεν θα χρειαστείς ξανά κανένα ξενερωτο PC!   

Επεξ/σία από busellatos
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, userino είπε

 - συν οι περισσότερες θύρες

Με τι οθόνη το έχεις ματσάρει αδερφέ;

Καλημέρα ! Με ένα smart monitor M7 της Samsung, 32αρι 4K. Για ποντίκι έχω ένα MX3 της Logitech και keyboard ένα keychron K2 mechanical RGB. Κράτησα και το legacy trackpad της apple που έχω και έχω ένα σύστημα που έχω καταφέρει από τον Ιανουάριο να δουλεύω από το σπίτι απίστευτα ικανοποιητικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 hours ago, busellatos said:

Χτύπα ένα Mac mini m1x , ένα πληκτρολόγιο ένα ποντίκι ,2 ssd εξωτερικούς ,έναν ανταπτορα , ένα μόνιτορ 4Κ και είσαι αρχηγός.  Με 2700 ευρώ   δεν θα χρειαστείς ξανά κανένα ξενερωτο PC!   

Α εντάξει. Άρα το πρόβλημα είναι πως είναι ακριβά! Ευτυχώς γιατί νόμισα πως δεν ήταν καλοί οι Μ1! 😛 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, NotAliki177 είπε

Πουλάνε ακόμα αυτά; που με απλό browsing κάνεις και αυγά τηγανητά 🍳 πάνω τους...

Ελα, πήγαινε προς Cosmopolitan μεριά και συ. Ρε μάγκες δε ντρέπεστε να γράφετε τέτοια σε τεχνολογικό φόρουμ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, billdanos είπε

Α εντάξει. Άρα το πρόβλημα είναι πως είναι ακριβά! Ευτυχώς γιατί νόμισα πως δεν ήταν καλοί οι Μ1! 😛 

ΕΧΕΙ ΣΗΚΩΘΕΙ ΟΛΟ ΤΟ COUPERTINO ΚΑΙ ΤΟΝ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΕΙ... ΠΩΣ ΜΑΣ ΞΕΒΡΑΚΩΣΕ ΕΤΣΙ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κάτοχος εδώ και 6 μήνες του macbook air

 Eνας απλός χρήστης ειμαι

Λίγο office,λιγο excel ,youtube και σερφαρισμα

Όταν γύρισα από διακοπές προσπάθησα να μπω για κάτι δουλειές με το dell (4 χρονων)που εχω χαρισει στην κορη μου

Με λίγα λόγια και για μην λέω πολλά  ,απορω πως δούλευα windows τόσα χρόνια(πάνω από 15)

Δεν γουστάρω να το παίζω fun του μηλου αλλα οταν το δουλεψεις λιγο δεν υπαρχει επιστροφη

Ξαναλέω,οτι είμαι ένας απλός χρηστης

Για επαγγελματίες δεν ξέρω 

 

Υ.Σ. Ακόμη μου την σπάει το πλήκτρο fn

που παροτι ειναι πολυ βολικο για αλλαγη γλωσσας(αντι για control-space) μου αλλαζει απο μικρα σε μεγαλα και το αντιθετο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, NotAliki177 είπε

 

κάτι δεν κάνω εγώ καλά.

 

Σωστά το σκέφτηκες, αυτογνωσία, είσαι σε καλό δρόμο

Επεξ/σία από crossmo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, billdanos είπε

Α εντάξει. Άρα το πρόβλημα είναι πως είναι ακριβά! Ευτυχώς γιατί νόμισα πως δεν ήταν καλοί οι Μ1! 😛 

 Ε δεν το λες και ακριβά ρε φίλε . Base price για apple . Αν δεν σου αρέσει μπορείς πάρεις windows Intel σε αυτά τα  χρήματα , αλλά σαν την εμπειρία και ποιότητα  apple δεν θα είναι.  Τα χρήματα που λες ότι είναι πολλά τα μισά βρίσκονται στο λειτουργικό και τα διάφορα innovations που θα χαίρεσαι . Μην τα θέλουμε και όλα τσάμπα. Θα μείνεις χρόνια ευχαριστημένος χωρίς να μετανοιωνεις την αρχική τιμή.

Επεξ/σία από busellatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, busellatos είπε

 Ε δεν το λες και ακριβά ρε φίλε . Base price για apple . Αν δεν σου αρέσει μπορείς πάρεις windows Intel σε αυτά τα  χρήματα , αλλά σαν την εμπειρία και ποιότητα  apple δεν θα είναι.  Τα χρήματα που λες ότι είναι πολλά τα μισά βρίσκονται στο λειτουργικό και τα διάφορα innovations που θα χαίρεσαι . Μην τα θέλουμε και όλα τσάμπα. Θα μείνεις χρόνια ευχαριστημένος χωρίς να μετανοιωνεις την αρχική τιμή.

Προσπαθώ να πιστέψω ότι μέλος με 793 μηνύματα στο φόρουμ γράφει τα παραπάνω στον... @billdanos! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, apos είπε

Προσπαθώ να πιστέψω ότι μέλος με 793 μηνύματα στο φόρουμ γράφει τα παραπάνω στον... @billdanos! :P

Όλο m1 και m1 . Σαν απάντηση ποτέ δεν έχει εκθειάσει κανείς τα δωρεάν προγράμματα του macos , το ίδιο το λειτουργικό , την μελετημένη απόδοση και ψυξητου εκάστοτε μηχανήματος. πονάει ο m1 μια πονάει ο m1 μόνο γράφουν για να δικαιολογήσουν την τιμή των apple.   Τώρα ότι θα πετσοκοψει έναν μελλοντικό αγοραστή αν χρειαστεί λίγο μνήμη και ένα ssd αξιοπρεπή πάλι κανείς δεν το αναφέρει. Πονάει ο m1 και ποναει ο m1 ...δεν είναι απάντηση για να πείσεις κάποιον να σκαρφαλώσει στα 2500 σύστημα , εκτός αν είναι γνώστης από την αρχή τι τον περιμένει σχετικά με αναβαθμίσεις και κόστος περιφεριακών.

Και πάλι μαζί σύμφωνω...πονάει ο m1 τον high end mobile CPU της Intel - Amd.

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
9 minutes ago, busellatos said:

Όλο m1 και m1 . Σαν απάντηση ποτέ δεν έχει εκθειάσει κανείς τα δωρεάν προγράμματα του macos , το ίδιο το λειτουργικό , την μελετημένη απόδοση και ψυξητου εκάστοτε μηχανήματος. πονάει ο m1 μια πονάει ο m1 μόνο γράφουν για να δικαιολογήσουν την τιμή των apple.   Τώρα ότι θα πετσοκοψει έναν μελλοντικό αγοραστή αν χρειαστεί λίγο μνήμη και ένα ssd αξιοπρεπή πάλι κανείς δεν το αναφέρει. Πονάει ο m1 και ποναει ο m1 ...δεν είναι απάντηση για να πείσεις κάποιον να σκαρφαλώσει στα 2500 σύστημα , εκτός αν είναι γνώστης από την αρχή τι τον περιμένει σχετικά με αναβαθμίσεις και κόστος περιφεριακών.

Και πάλι μαζί σύμφωνω...πονάει ο m1 τον high end mobile CPU της Intel - Amd.

 

Πονάει ο Μ1! 😛 

και θα Χπονάει ο Μ1Χ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...