Προς το περιεχόμενο

Μεταφορα χρηματων απο Εθνικη Τραπεζα σε Revolut


MANOS1074

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, έκανα μια μεταφορά χρημάτων από εθνική σε revolut πριν μια εβδομάδα και πραγματοποιήθηκε κανονικά. Σήμερα όμως που προσπάθησα αρκετές φορές η εθνική blockarei την μεταφορά του. Έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα; Γνωρίζει κάποιος αν άλλαξε κάποιο πρόσφατο μετρό στην εθνική;

Ευχαριστω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 26/8/2021 στις 12:55 ΜΜ, Pagouras7 είπε

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα από εχθές με την Εθνική . 
Εβαλα από Πειραιώς και πήγαν κανονικά. 
 

Δεν μας τα λέει καλά η Εθνική….

Μιλάμε για έμβασμα ή μεταφορά μέσω χρεωστικής κάρτας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

Ερώτηση αν ξέρει κανείς για το ανάποδο, μεταφορά από Revolut στην Εθνική. Χρεώνει η εθνική για την μεταφορά χρημάτων; 
 

προσπαθω να τραβήξω λεφτά από Revolut χωρίς να χρεωθώ την ταρίφα του ΑΤΜ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, j0hnn1e είπε

Ερώτηση αν ξέρει κανείς για το ανάποδο, μεταφορά από Revolut στην Εθνική. Χρεώνει η εθνική για την μεταφορά χρημάτων; 
 

προσπαθω να τραβήξω λεφτά από Revolut χωρίς να χρεωθώ την ταρίφα του ΑΤΜ

Nαι,υπάρχουν έξοδα για εισερχόμενο έμβασμα της ΕτΕ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά έχω και εγώ το ίδιο θέμα από εχθές δεν μπορώ. Α στείλω λεφτά από τράπεζα εθνική στην  revolut  έχω πάρει τηλέφωνο την τράπεζα ασφάλεια καρτών και μου είπανε από την πλευρά τους ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την κάρτα και είναι όλα εντάξει νου είπανε να δοκιμασο ξανά αργότερα και είπα και σήμερα να κάνω Προσπάθεια και ακόμη έχω το ίδιο πρόβλημα δεν έχω βγάλει άκρη από εχθές σκευτηκα με το φτωχό μυαλό μήπως είναι θέμα της του συστήματος της master card πού γράφει πάνω η κάρτα μας δεν ξέρω τι να πω αν βρείτε λύσει στο πρόβλημα παρακαλώ πολύ ενημερώστε με 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, djgiannhsg είπε

Καλησπέρα παιδιά έχω και εγώ το ίδιο θέμα από εχθές δεν μπορώ. Α στείλω λεφτά από τράπεζα εθνική στην  revolut  έχω πάρει τηλέφωνο την τράπεζα ασφάλεια καρτών και μου είπανε από την πλευρά τους ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την κάρτα και είναι όλα εντάξει νου είπανε να δοκιμασο ξανά αργότερα και είπα και σήμερα να κάνω Προσπάθεια και ακόμη έχω το ίδιο πρόβλημα δεν έχω βγάλει άκρη από εχθές σκευτηκα με το φτωχό μυαλό μήπως είναι θέμα της του συστήματος της master card πού γράφει πάνω η κάρτα μας δεν ξέρω τι να πω αν βρείτε λύσει στο πρόβλημα παρακαλώ πολύ ενημερώστε με 

Η εθνική για κάποιο λόγο μπλοκάρει τη συναλλαγή. Eurobank και Alpha Bank μια χαρά περνάνε. Η εθνική πλέον δεν με αφήνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, george1807 είπε

Η εθνική για κάποιο λόγο μπλοκάρει τη συναλλαγή. Eurobank και Alpha Bank μια χαρά περνάνε. Η εθνική πλέον δεν με αφήνει.

Δεν θα κάνω κάποια συναλλαγή θα το αφήσω για μέχρι την Δευτέρα το πρωί αν δεν γίνει θα ξανά πάρω τηλέφωνο ξανά να δω τι συμβαίνει 

Παιδιά όλα καλά διορθώθηκε το πρόβλημα μόλις τώρα έκανα μεταφορικά από εθνική στη. Revolut 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, djgiannhsg είπε

Δεν θα κάνω κάποια συναλλαγή θα το αφήσω για μέχρι την Δευτέρα το πρωί αν δεν γίνει θα ξανά πάρω τηλέφωνο ξανά να δω τι συμβαίνει 

Παιδιά όλα καλά διορθώθηκε το πρόβλημα μόλις τώρα έκανα μεταφορικά από εθνική στη. Revolut 

Εμένα ακόμα δεν γεμίζει με top up από εθνική. Άθλια τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν φόρτωνει ούτε μέσω gpay με εθνική, από το πρωί ...

Μόνο αν δημιουργήσω λινκ με ένα ποσό και βάλε τα στοιχεία της κάρτας , τότε δουλεύει ...

Επεξ/σία από Panoskoopa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Panoskoopa είπε

Δεν φόρτωνει ούτε μέσω gpay με εθνική, από το πρωί ...

Μόνο αν δημιουργήσω λινκ με ένα ποσό και βάλε τα στοιχεία της κάρτας , τότε δουλεύει ...

Ούτε με Apple Pay εμένα και φυσικά ούτε απευθείας. Μου βγάζει και το παράθυρο για verification αλλά στο τέλος την απορρίπτει τη συναλλαγή η εθνική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους,

αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα και εγώ, προσπαθώ απο το πρωί να την φορτίσω μέσω gpay και παίρνω αποτυχία. Μίλησα με την εθνική και με σύνδεσαν απο τμήμα καρτών σε ασφάλεια και αντίστροφα. Τελικά μου είπαν οτι είναι πρόβλημα της mastercard και όχι της τράπεζας. Απο την αλλη η revolut λέει πως φταίει η εθνική . Άντε βγάλε άκρη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, johnt είπε

Καλησπέρα σε όλους,

αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα και εγώ, προσπαθώ απο το πρωί να την φορτίσω μέσω gpay και παίρνω αποτυχία. Μίλησα με την εθνική και με σύνδεσαν απο τμήμα καρτών σε ασφάλεια και αντίστροφα. Τελικά μου είπαν οτι είναι πρόβλημα της mastercard και όχι της τράπεζας. Απο την αλλη η revolut λέει πως φταίει η εθνική . Άντε βγάλε άκρη...

Η Revolut δέχεται κανονικά όλες τις κάρτες πλην πλέον της Εθνικής. Οι Mastercard κάρτες μου της Eurobank και της Alpha Bank μια χαρά περνάνε. Συμπέρασμα, μας δουλεύει η εθνική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και πάλι,

τελικά δεν πρέπει να είναι θέμα εθνικής αλλά google pay. Σήμερα προσπάθησα μέσω gpay και έφαγα πάλι άκυρο. Προσπάθησα μέσω κάρτας απευθείας στο revolut app και πέρασε.

Η διαφορά είναι οτι μέσω κάρτας μου ζήτησε έγκριση το app της εθνικής ενώ μέσω gpay δεν ζητάει και κόβεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...