Προς το περιεχόμενο

Φυσικοθεραπεια ιδιωτικα


Nisteate

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Gingerbread είπε

Τα θέματα των κατατακτηρίων είναι πολύ πιο δύσκολα από των αντίστοιχων εξεταστικών. Δεν μπορώ να σου πω μεμονωμένα, αλλά διακινδυνεύοντας μια γενίκευση, απλά δεν τους νοιάζει αν θα μπεις ή όχι, παίζουν με τον κόπο σου. Σε ορισμένες ιατρικές μόνο επειδή τραβάνε προσοχή γεμίζουν τις θέσεις ακόμα και κάτω από 10 να χεις (αρκεί όμως να έχεις πάνω από 30 αθροιστικά και στα 3 μαθήματα). Οι κατατακτήριες σου πουλάνε ένα όνειρο και μάλιστα ακριβά (πολύ περισσότερο διάβασμα απότ πραγματά χρειάζεται). Στο ΤΕΙ που έκανα το 1ο μου πτυχίο είδα τι είχαν βάλει στην ύλη και γέλαγα. Δεν άξιζε κάποιος να τα διαβάσει όλα αυτά για αυτή τη σχολή.

Τι να πω ρε παιδια,προφανως αφου το λετε ετσι ειναι.Η μονη λογικη εξηγηση που μου ερχεται στο μυαλο ειναι οτι οι καθηγητες θελουν να πεισουν για το ποσο φοβερη και τρομερη ειναι η σχολη και στην προσπαθεια αυτη βαζουν εξαιρετικα δυσκολα θεματα.Μια αλλη λυση που μου ερχεται στο μυαλο ειναι εαν καποιος μετα το κολλεγιο κανει μαστερ στο εξωτερικο και καιγοντας το μαστερ παρει αναγνωριση στο  μπατσελορ.Μπορει ενδεχομενως ακομα να  μπορει καποιος να εγγραφει στον αντιστοιχο επαγγελματικο συλλογο της χωρας του μητρικου πανεπιστημιου.Τοτε κανοντας χρηση της ευρωπαικης αναγνωρισης  του οικειου επαγγελματικου συλλογου εξωτερικου να δουλεψει στην ελλαδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 13/1/2022 στις 8:41 ΜΜ, nitsa21 είπε

Τι να πω ρε παιδια,προφανως αφου το λετε ετσι ειναι.Η μονη λογικη εξηγηση που μου ερχεται στο μυαλο ειναι οτι οι καθηγητες θελουν να πεισουν για το ποσο φοβερη και τρομερη ειναι η σχολη και στην προσπαθεια αυτη βαζουν εξαιρετικα δυσκολα θεματα.Μια αλλη λυση που μου ερχεται στο μυαλο ειναι εαν καποιος μετα το κολλεγιο κανει μαστερ στο εξωτερικο και καιγοντας το μαστερ παρει αναγνωριση στο  μπατσελορ.Μπορει ενδεχομενως ακομα να  μπορει καποιος να εγγραφει στον αντιστοιχο επαγγελματικο συλλογο της χωρας του μητρικου πανεπιστημιου.Τοτε κανοντας χρηση της ευρωπαικης αναγνωρισης  του οικειου επαγγελματικου συλλογου εξωτερικου να δουλεψει στην ελλαδα

Το πιο πιθανο ειναι να αλλαξει αυτο το θεμα καθως ο ΑΤΕΕΝ θα ενταχθει στον ΔΟΑΤΑΠ συμφωνα με νεα τροπολογια. Ισως στο αμεσο μελλον να ειναι πιο ευκολο να αναγνωριστει το πτυχιο απο τον συλλογο φυσικοθεραπευτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...