Προς το περιεχόμενο

Φυσικοθεραπεια ιδιωτικα


Nisteate

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο τίτλος τα λέει ολα. 

Τα ιδιωτικά όπως μητροπολιτικο και Mediterranean απο οτι διαβασα απο κριτικές (απατη σκέτη;). Αν κανεις εχει καμια εμπειρία απο κανεναν γνωστό η δικιά του θα βοηθούσε πολύ. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, Nisteate είπε

Ο τίτλος τα λέει ολα. 

Τα ιδιωτικά όπως μητροπολιτικο και Mediterranean απο οτι διαβασα απο κριτικές (απατη σκέτη;). Αν κανεις εχει καμια εμπειρία απο κανεναν γνωστό η δικιά του θα βοηθούσε πολύ. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Ναι και εγώ αυτό διάβασα από πολλές κριτικές ότι για φυσικοθεραπεία και ειδική αγωγή και ειδικά το μητροπολιτικό δεν έχει πάρει αδεία για αναγνώριση πτυχίου και πολλοί ακόμη ψάχνουν να βρουν άκρη

Εγώ πάντως δε θα το ρίσκαρα... Λεφτά είναι αυτά όσο να ναι θα πρέπει να τα δώσεις κάπου πού θα αξίζει 100%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, airtrelomike13 είπε

Φύγετε έξω να σωθείτε ρε

Χαχαχα μακριά!!! 

Δεν έχεις και άδικο.. και εγώ τώρα προσπαθώ οκ πάρω το proficiency γιατί αυτή η Ελλάδα σκοτώνει τα παιδιά της...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, HarryMat33 είπε

Χαχαχα μακριά!!! 

Δεν έχεις και άδικο.. και εγώ τώρα προσπαθώ οκ πάρω το proficiency γιατί αυτή η Ελλάδα σκοτώνει τα παιδιά της...

η φυσικοθεραπεια εχει καλη επαγγελματικη αποκατασταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, airtrelomike13 είπε

η φυσικοθεραπεια εχει καλη επαγγελματικη αποκατασταση?

δε ξερω για Ελλαδα αλλα εξωτερικο σε βορεια κ δυτικη ευρωπη εχω ακουσει καλα πραγματα. Να σκεφτεις εγω περιμενα τωρα ενα μηνα στην Αγγλια για να βρω ραντεβου για φυσικοθεραπευτη, εχει τρελη ζητηση (καλα γενικα ολος ο ιατρικος / παραιατρικος κλαδος στην Αγγλια εχει πολλα openings, εφυγε παρα πολυς κοσμος με το brexit και εχουν ανοιξει πολλες θεσεις).

εδω βεβαια μπορεις να το σπουδασες κ σε σοβαρα πανεπιστημια και να το δεσεις και με συγκεκριμενους κλαδους, πχ αθλητισμο, και να εξειδικευτείς κιολας. 

προσωπικα παντως, πριν παω σε φυσικοθεραπευτη, ξεψαχνιζω παρα πολυ τις σπουδες του, την εμπειρια κ το ιστορικο του και δε παω στα τυφλα. Εχει την δυνατοτητα να σε κανει καλα αλλα και να σου κανει μονιμη ζημεια οπότε προσεχω παρα πολυ πριν παω καπου.

Επεξ/σία από Skywalker333
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

καλα γενικα ολος ο ιατρικος / παραιατρικος κλαδος

Θα υπερ-συμφωνήσω. Ακόμα και στην Ελλάδα έτσι όπως είναι τα πράγματα, διατροφολογοι, ιατροι, νοσηλευτες, φυσικοθεραπευτες ( τα ονοματα κυριως), εργοθεραπευτες κλπ, έχουν πολύ απορρόφηση. Βέβαια, είναι περισσότερο προς το ελεύθερο επαγγελμα ειδικά η φυσικοθεραπεία. Να σου δώσω να καταλάβεις, από το 2011, έχω δει σε καθε γειτονιά, πληθώρα λογοθεραπευτών, φυσικοθεραπευτων, και παει λεγοντας. Δεν ξερω αν φτανει η πιτα για ολους στην Ελλαδα οπως στο Εξωτερικο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα,

 

Ειμαι αποφοιτος του μητροπολιτικου στο προγραμμα του queen margaret university στην φυσικοθεραπεια. τελειωσα το 2015 ελαβα επαγγελματικη ισοδυναμια ΑΤΕΕΝ/ΣΑΕΠ ΑΛΛΑ ο ΠΣΦ συλλογος φυσικοθεραπευτων ΑΡΝΕΙΤΕ να μας γραψει στον συλλογο και συνεπως δεν μπορουμε να ασκησουμε το επαγγελμα στην ελλαδα! Εχουν μπει μονο 3 ατομα μετα απο 5 χρονια δικαστικου αγωνα ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΕΦΕΤΕΙΟ/ΣΤΕ/ΕΠΙΤΡΟΠΗ . Δειτε ενα βιντεο που φτιαξαμε εδω πριν πατε στα κολλεγια https://www.youtube.com/watch?v=9a9ToJnAJpQ 

  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Στις 16/9/2021 στις 12:44 ΠΜ, babble tribe είπε

Καλησπερα,

 

Ειμαι αποφοιτος του μητροπολιτικου στο προγραμμα του queen margaret university στην φυσικοθεραπεια. τελειωσα το 2015 ελαβα επαγγελματικη ισοδυναμια ΑΤΕΕΝ/ΣΑΕΠ ΑΛΛΑ ο ΠΣΦ συλλογος φυσικοθεραπευτων ΑΡΝΕΙΤΕ να μας γραψει στον συλλογο και συνεπως δεν μπορουμε να ασκησουμε το επαγγελμα στην ελλαδα! Εχουν μπει μονο 3 ατομα μετα απο 5 χρονια δικαστικου αγωνα ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΕΦΕΤΕΙΟ/ΣΤΕ/ΕΠΙΤΡΟΠΗ . Δειτε ενα βιντεο που φτιαξαμε εδω πριν πατε στα κολλεγια https://www.youtube.com/watch?v=9a9ToJnAJpQ 

Καλημερα babble tribe 

Θα ηθελα να σε ρωτησω αν εγω που εχω πτυχιο γυμναστικης ακαδημιας απο δημοσιο πανεπιστημιο και μεταπτυχιακο παλι απο δημοσιο πανεπιστημιο θα μου εκανε πιο ευκολο το εργο να με αναγνωρισει ο ΠΣΦ; Σκεφτομαι να κανω το προπτυχιακο φυσικοθεραπειας στο Mediterranean.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Georgeor είπε

Καλημερα babble tribe 

Θα ηθελα να σε ρωτησω αν εγω που εχω πτυχιο γυμναστικης ακαδημιας απο δημοσιο πανεπιστημιο και μεταπτυχιακο παλι απο δημοσιο πανεπιστημιο θα μου εκανε πιο ευκολο το εργο να με αναγνωρισει ο ΠΣΦ; Σκεφτομαι να κανω το προπτυχιακο φυσικοθεραπειας στο Mediterranean.

 

Ο  ΠΣΦ θα κληθει να αναγνωρισει τον τοτλο απο το κολλεγιο,οχι απο την γυμναστικη Ακαδημια,το ΟΠΑ,το ΕΜΠ η οτιδηποτε αλλο εχεις.Αυτος ο τιτλος φυσικοθεραπειας θα ειναι απο κολλεγιο και αυτον θα κρινει οχι τους αλλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, nitsa21 είπε

Ο  ΠΣΦ θα κληθει να αναγνωρισει τον τοτλο απο το κολλεγιο,οχι απο την γυμναστικη Ακαδημια,το ΟΠΑ,το ΕΜΠ η οτιδηποτε αλλο εχεις.Αυτος ο τιτλος φυσικοθεραπειας θα ειναι απο κολλεγιο και αυτον θα κρινει οχι τους αλλους

Εχεις καποια προσωπικη εμπειρια απο το ΠΣΦ; ισχυει αυτο που ακουγεται οτι δεν σου δινει αδεια ασκησεως επαγγελματος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Georgeor είπε

Εχεις καποια προσωπικη εμπειρια απο το ΠΣΦ; ισχυει αυτο που ακουγεται οτι δεν σου δινει αδεια ασκησεως επαγγελματος;

Οχι,απλα το διαβασα εδω σε αρκετες αναρτησεις κα τωρα και παλαιοτερα.Το πιο απλο και σιγουρο ειναι να επικοινωνησεΙς απευθειας με τον ΠΣΦ και να ρωτησεις αυτους.Εκεινοι θα σου πουν τι ισχυει και τι οχι υπευθυνα και σιγουρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nitsa21 είπε

Οχι,απλα το διαβασα εδω σε αρκετες αναρτησεις κα τωρα και παλαιοτερα.Το πιο απλο και σιγουρο ειναι να επικοινωνησεΙς απευθειας με τον ΠΣΦ και να ρωτησεις αυτους.Εκεινοι θα σου πουν τι ισχυει και τι οχι υπευθυνα και σιγουρα..

Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Georgeor είπε

Καλημερα babble tribe 

Θα ηθελα να σε ρωτησω αν εγω που εχω πτυχιο γυμναστικης ακαδημιας απο δημοσιο πανεπιστημιο και μεταπτυχιακο παλι απο δημοσιο πανεπιστημιο θα μου εκανε πιο ευκολο το εργο να με αναγνωρισει ο ΠΣΦ; Σκεφτομαι να κανω το προπτυχιακο φυσικοθεραπειας στο Mediterranean.

 

οχι υπαρχουν πολλες περιπτωσεις σαν την δικη σου. Εχω φιλο ακριβως με το ιδιο προφιλ δεν αλλαζει κατι. Ο ΠΣΦ δεν βαζει κανεναν ΧΩΡΙΣ δικαστηριο αυτο ξεχασετο και μην ακους τι θα σου πουν στα κολλεγια. Ο ΠΣΦ δεν αναγνωριζει ο ΠΣΦ εγγραφη  αναγνωρισει παιρνεις ενας απο ατεεν με τουλαχιστον 3 χρονια σπουδων ακομα και οταν την παιρνεις ενω ο πσφ ειναι υποχρεωμενος κανει σιωπηρη αρνηση. Αντε και 18/1 εχω το δικαστηριο μετα απο ενα χρονο + αναμονη αλλα δυο μετα και το φαγαμε το γαιδαρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/1/2022 στις 8:23 ΜΜ, babble tribe είπε

οχι υπαρχουν πολλες περιπτωσεις σαν την δικη σου. Εχω φιλο ακριβως με το ιδιο προφιλ δεν αλλαζει κατι. Ο ΠΣΦ δεν βαζει κανεναν ΧΩΡΙΣ δικαστηριο αυτο ξεχασετο και μην ακους τι θα σου πουν στα κολλεγια. Ο ΠΣΦ δεν αναγνωριζει ο ΠΣΦ εγγραφη  αναγνωρισει παιρνεις ενας απο ατεεν με τουλαχιστον 3 χρονια σπουδων ακομα και οταν την παιρνεις ενω ο πσφ ειναι υποχρεωμενος κανει σιωπηρη αρνηση. Αντε και 18/1 εχω το δικαστηριο μετα απο ενα χρονο + αναμονη αλλα δυο μετα και το φαγαμε το γαιδαρο.

Μακαρι να τελειωνεις,εαν ομωςο αντιδικος κανει εφεση στην αποφαση θες ακομα αλλα τοσα χρονια ,και μετα καλη συνταξη…..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...