Προς το περιεχόμενο

Uncharted: Legacy of Thieves Collection [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 185
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, firepc είπε

Χρειαζεται,

τα 1,2,3

Εντάξει για να μπεις στο story συμφωνώ. Έχω παίξει το 4, χωρίς να έχω δει τα άλλα τέσσερα και έμεινα με την ποιότητα και το ενδιαφέρον του παιχνιδιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 4 ειναι πολυ ποιο ωριμο και σε αλλο επιπεδο στο θεμα παραγωγης αλλα να πω την αληθεια το 2 ειναι επισης αξεπεραστο με τρομερη ροη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, firepc είπε

Χρειαζεται,

τα 1,2,3

Ακριβώς. Χωρίς αυτά, η Elena, ο Nate και ο Sully είναι 3 πρόσωπα εντελώς ξένα. Χώρια κάτι running jokes τύπου Marco Polo κλπ. Μόνο η σχέση του Nate με το νέο πρόσωπο της σειράς είναι "αυτοτελής".

Ένα μόνο παιχνίδι δεν χρειάζεται (παρόλο που είναι canon) και είναι το Golden Abyss (πολύ καλό παιχνίδι, βέβαια).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To God of War αντιστάθηκα να το αγοράσω γιατί λέω υπερβολή να το παίξω 3η φορά. Στα Uncharted δε ξέρω αν τα καταφέρω όμως παρόλο που έχω ήδη τελειώσει δύο φορές το 4 και μία φορά το Legacy. Τρομερή ευκαιρία για τους fellow PCάδες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Armoral είπε

Εντάξει για να μπεις στο story συμφωνώ. Έχω παίξει το 4, χωρίς να έχω δει τα άλλα τέσσερα και έμεινα με την ποιότητα και το ενδιαφέρον του παιχνιδιού.

Εχοντας παιξει τα πρωτα 3 απο 2 φορες στο ps3 το 3 με ελληνικα τα αλλα με αγγλικα να πω την αληθεια μου θελω να ερθουν και τα 4 στον υπολογιστη με ελληνικα να τα παιξω οπως πρεπει. Αρκετοι πιστευω τα επαιξαν την εποχη που βγηκαν σε κονσολα αλλα τοσα χρονια μετα λιγα πραγματα θυμομαστε. Το 4 το βγαζουν γιατι ερχεται και στο PS5 οποτε ηταν ευκαιρια λογικα οταν ερθουν και τα αλλα 3 στο PS5 θα ερθουν και στον υπολογιστη. Οσοι δεν εχουν παιξει τα πρωτα 3 εννοειται να περιμενουν να τα παιξουν και μετα το 4. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Arkin είπε

Εχοντας παιξει τα πρωτα 3 απο 2 φορες στο ps3 το 3 με ελληνικα τα αλλα με αγγλικα να πω την αληθεια μου θελω να ερθουν και τα 4 στον υπολογιστη με ελληνικα να τα παιξω οπως πρεπει. Αρκετοι πιστευω τα επαιξαν την εποχη που βγηκαν σε κονσολα αλλα τοσα χρονια μετα λιγα πραγματα θυμομαστε. Το 4 το βγαζουν γιατι ερχεται και στο PS5 οποτε ηταν ευκαιρια λογικα οταν ερθουν και τα αλλα 3 στο PS5 θα ερθουν και στον υπολογιστη. Οσοι δεν εχουν παιξει τα πρωτα 3 εννοειται να περιμενουν να τα παιξουν και μετα το 4. 

Έχω άλλη εντύπωση, καθώς το πρώτο που έπαιξα λόγω PS Plus collection ήταν το 4. Στέκεται και μόνο του, αφού σου εξηγεί τα πάντα σχετικά με το τι προηγήθηκε όσον αφορά την ιστορία του παιχνιδιού.

Τα υπόλοιπα είναι στο ράφι, περιμένουν να παιχτούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Armoral είπε

Έχω άλλη εντύπωση, καθώς το πρώτο που έπαιξα λόγω PS Plus collection ήταν το 4. Στέκεται και μόνο του, αφού σου εξηγεί τα πάντα σχετικά με το τι προηγήθηκε όσον αφορά την ιστορία του παιχνιδιού.

Τα υπόλοιπα είναι στο ράφι, περιμένουν να παιχτούν.

Εφοσον τα εχεις παιξτα οπως και να εχει ειδικα το 2 ειναι επικο το 4 δεν το εχω παιξει ποτε μου ουτε ιστορια ξερω τιποτα τα πρωτα 3 παντως ειναι τοπ για αυτο που ειναι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε λίγες μέρες μπαίνουμε στον Φλεβάρη αν το κυκλοφορήσουν Μάρτιο έπρεπε να το ανακοινώσουν ήδη

νομίζω πως θα το πάνε για Μάιο, εκτός και αν το προμοτάρουν μαζί με την κυκλοφορία της ταινίας.

Επεξ/σία από zvarthangalos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξεκίνησα το The lost legacy στο PS5, πολύ ενδιαφέρον και όμορφο παιχνίδι, αλλά το 4 που έχω τελειώσει ήδη είναι σίγουρα  καλύτερο και μεγαλύτερο από ότι φαίνεται.

Θα του δώσω βέβαια λίγο χρόνο καθώς δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ αρκετά, είμαι ακόμη στα αρχικά στάδια. Μην ξεχνάμε πως έχουμε και νέα πρωταγωνίστρια στη θέση του Nathan. Από τα λίγα που έχω δει ακολουθεί ακριβώς τη συνταγή του 4 με διαφορετικό κεντρικό ήρωα.

Η δουλειά που έχει γίνει από τη Naughty Dog σε όλους τους τομείς είναι απλά απίστευτη και στα δύο παιχνίδια, μιλάμε για τίτλο του 2016 ( Uncharted 4 ) για το PS4 και πραγματικά με ότι βλέπεις (για πρώτη φορά σε HDR) μένεις με το στόμα ανοικτό.

Απλά σταματάς την κάμερα και θαυμάζεις και αυτό είναι μια απόδειξη του τι μπορεί να παρουσιάσει μια εταιρία όταν έχει πραγματικά διάθεση να εργασθεί στο προϊόν της έτσι ώστε να φέρει ένα αποτέλεσμα που να ξεχωρίζει.

Ο ήχος, η κίνηση των χαρακτήρων, οι γρίφοι, ο σχεδιασμός των χαρτών το σενάριο, η σκηνοθεσία, η φωτογραφία, ο ήχος, η μουσική, τα εφέ, οι σκηνές δράσης, η υποκριτική, το lip syncing φυσικά δεν πάνε πισω, μιλάμε για κορυφαια δουλειά και αντίστοιχο αποτέλεσμα σε καθε επίπεδο.

Φαντάζομαι τι θα γίνεται στις εκδόσεις για PC όπου το hardware είναι διαφορετικό και ανά περίπτωση πολύ ανώτερο.

Όποιος μπορεί να το τιμήσει όταν βγει σε PC, να το κάνει άνετα.

Δύο reviews ένα για την ενημερωμένη έκδοση και ένα από το 2016.

 

 

Επεξ/σία από Armoral
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...