Προς το περιεχόμενο

Uncharted: Legacy of Thieves Collection [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 185
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, MrGalaxy said:

Αν και τα χω τερματίσει όλα απο 3 φορές ,θα τα ξαναπαίξω σε αυτην την έκδοση

καποια ειχα παιξει στο ps3 κ αυτα λιγο επειδη ετυχε για καποιο διαστημα να χω τν κονσολα. πραγματικα πολυ καλο παιχνιδι, ανυπομονω να βγει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ultra settings targeting 4K and 60 FPS will require an i9-9900K, an RTX 3080, and a 10 GB RAM. Specs for 720p/30 FPS and 1080p/30 FPS settings have also been revealed.

https://gamingbolt.com/uncharted-legacy-of-thieves-collection-pc-requirements-revealed-for-1440p-60-fps-4k-60-fps-and-more

Επεξ/σία από kostiger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αέρας τρέχει απ' ότι βλέπω, μάλλον πρόκειται για εξαιρετικό port. Μη αναμενόμενο για την Iron Galaxy Studio που τα έκανε μαντάρα στο Arkham Knight.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απουσιάζει εντελώς το motion blur όμως. Η naughty dog έχει μια από τις καλύτερες υλοποιήσεις που έχω δει σε motion blur και ελπίζω να προστεθεί σύντομα με update.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, naruto14 είπε

Απουσιάζει εντελώς το motion blur όμως. Η naughty dog έχει μια από τις καλύτερες υλοποιήσεις που έχω δει σε motion blur και ελπίζω να προστεθεί σύντομα με update.

Κάνουμε αμαν να φύγει αυτό το σάπιο φίλτρο από τα παιχνίδια μας και τώρα που δεν το έχουμε επιτέλους, το ζητάμε πίσω;;

--------

Αρνούμαι να το πάρω, όσο και αν μου είχε αρέσει στο ps4!
Χωρίς τα 3 πρώτα, είναι ανούσιο να παίξει κανείς το 4, δε θα καταλάβει πολλά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Κάνουμε αμαν να φύγει αυτό το σάπιο φίλτρο από τα παιχνίδια μας και τώρα που δεν το έχουμε επιτέλους, το ζητάμε πίσω;;

--------

Αρνούμαι να το πάρω, όσο και αν μου είχε αρέσει στο ps4!
Χωρίς τα 3 πρώτα, είναι ανούσιο να παίξει κανείς το 4, δε θα καταλάβει πολλά.

Ελα τωρα το Motion blur που βαζουν αυτοι ειναι κινηματογραφικο,μην υπερβαλεις..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια όταν υπάρχει per object motion blur μπορεί να είναι και καλό.

Όχι ότι θυμάμαι αν είχε αυτό το παιχνίδι τόσο καιρό πριν που βγήκε xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Motion blur, chromatic aberration και vignette τα θεωρώ καρκίνους που θέλουν disable επιτόπου. Το DoF εντάξει δίνει κινηματογραφικότητα, δεν με χαλάει ιδιαίτερα.

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το motion blur της κάμερας και εγώ το απεχθάνομαι. Το per object motion blur είναι πολύ σημαντικό και το θέλω στο παιχνίδι. Το αν θα έχω ανοιχτό το motion blur στο παιχνίδι εξαρτάται από πολλούς παράγοντες. Από την υλοποίηση του, σε τι framerate παίζω και τι ακριβώς προσφέρει. Για παράδειγμα στο A Plague Tale Requiem έφυγε κατευθείαν off γιατί το camera blur του είναι απαίσιο. 

Αυτό που θέλω εγώ είναι να υπάρχει επιλογή. Και κυρίως να δίνονται 2 επιλογές. Μια για camera motion blur (που θα είναι πάντα κλειστό για μένα) και μία για per object motion blur. Δυστυχώς το έχω δει ελάχιστα να συμβαίνει αυτό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αντέχετε παιδιά να γυρνάς την κάμερα και να θολώνει η οθόνη. Motion blur συν depth of field τα πρώτα που περνουν δρόμο. Μετά έχουμε chromatic aberration και ίσως grain. Lens flare μου αρέσουν. Μετά αν είναι πολύ βαρύ το performance ρίχνουμε λιγο volumetric και shadows συνήθως το volumetric ρίχνει αρκετά το performance.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...