Προς το περιεχόμενο

Με κλέψανε στο Marketplace


GeoPolychronis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά θέλω βοήθεια ένας στο Marketplace πουλούσε μια 1650 στα 150 ευρώ οκ περίεργο αλλά ρώτησα φαινόταν και λίγο μεγάλος μάλλον θα την πουλούσε όσο την πήρε του στέλνω λοιπόν στην Κόρινθο αυτός και εγώ Αθήνα και πράγματι μου έδειξε την απόδειξη από το e-shop 152 ευρώ και λέω είμαστε εντάξει μου στέλνει και την ταυτότητα του κανονικά γιατί θα του έκανα κατάθεση μένω Αθήνα και αυτός Κόρινθο του τα στέλνω μου λέει όλα καλά και έρχεται σήμερα ο ΕΛΤΑ και μου έρχεται μια 710 δεν ξέρω καν αν είναι αυτή γιατί σε pci δεν μπαίνει έχω κάνει Payment Dispute από την τράπεζα μου και δεν ξέρω τη άλλο να κάνω έχω IBAN ταυτότητα μια υποτιθέμενη διεύθυνση πάνω στο πακέτο τον ΕΛΤΑ και δύο ονόματα τα οποία δεν μπορώ να τα βρω πουθενά 

Καμία βοήθεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντα ζητάω να επικοινωνήσω πρώτα με κινητό όταν ψάχνω μεταχειρισμένα.

Πάντως, εγώ θα έλεγα να πάρεις αντίγραφο από την επικοινωνία σας και με τα στοιχεία ταυτότητας πήγαινε στην αστυνομία.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ταυτοτητα μπορει να ειναι και κλεμμενη......μπορει και οχι

το θεμα ειναι να κανεις αμφισβητηση συναλλαγης με την αιτιολογια οτι εξαπατηθηκες

η τραπεζα αν εκανες μεταφορα σε λογαριασμο εχει τα στοιχεια του

(μακαρι να ειναι και τα στοιχεια του εγκυρα και επικαιρα)

αλλα και αστυνομια οπως σου ειπαν....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, kostasbm είπε

η ταυτοτητα μπορει να ειναι και κλεμμενη......μπορει και οχι

το θεμα ειναι να κανεις αμφισβητηση συναλλαγης με την αιτιολογια οτι εξαπατηθηκες

η τραπεζα αν εκανες μεταφορα σε λογαριασμο εχει τα στοιχεια του

(μακαρι να ειναι και τα στοιχεια του εγκυρα και επικαιρα)

αλλα και αστυνομια οπως σου ειπαν....

Τι να σου πω ρε φίλε ο άνθρωπος δεν φαινόταν για κλέφτης μέχρι και που δουλεύει είχε και φωτογραφίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, GeoPolychronis είπε

Τι να σου πω ρε φίλε ο άνθρωπος δεν φαινόταν για κλέφτης μέχρι και που δουλεύει είχε και φωτογραφίες

Ηθελες να εχει ταμπέλες που να λεει κλέφτης ή να σου έχει απολυτήριο απο Κορυδαλό; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Ηθελες να εχει ταμπέλες που να λεει κλέφτης ή να σου έχει απολυτήριο απο Κορυδαλό; 

Κάποια πράγματα τα καταλαβαίνεις ρε φίλε μέχρι και ο λογαριασμός του από το 15 ήταν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, GeoPolychronis είπε

Καμία βοήθεια?

Όταν έκανες την κατάθεση σου έβγαλε το όνομα του δικαιούχου. Είναι το ίδιο με αυτό της ταυτότητας?

Του έστειλες να του πεις τι έγινε?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Nabuko είπε

Όταν έκανες την κατάθεση σου έβγαλε το όνομα του δικαιούχου. Είναι το ίδιο με αυτό της ταυτότητας?

Του έστειλες να του πεις τι έγινε?

 

Όχι δεν μου έβγαλε κάποιο όνομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν κάνεις κατάθεση και βάζεις iban σου βγάζει το όνομα με αστεράκια και βλέπεις αν ταιριάζει με του δικαιούχου. Όταν ολοκληρώσεις την συναλλαγή πρέπει να σου εμφανίσει και ολόκληρο το όνομα, τουλάχιστον όταν κάνεις μεταφορά από e-banking. Αν το έκανες σε atm δεν ξέρω αν το βγάζει.

Anyway. Γιατί χάνεις χρόνο και δεν πας στην αστυνομία να κάνεις καταγγελία για ηλεκτρονική εξαπάτηση;

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, micos000 είπε

Αν το έκανες σε atm δεν ξέρω αν το βγάζει

Μια χαρά το βγάζει. Και στην οθόνη για να γίνει επιβεβαίωση ότι τα βάζεις στο σωστό άτομο(με αστεράκια) και στην απόδειξη. Το ίδιο και με ebanking. 

Παρατηρώ κάποια κενά στην ιστορία

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Nabuko είπε

Μια χαρά το βγάζει. Και στην οθόνη για να γίνει επιβεβαίωση ότι τα βάζεις στο σωστό άτομο(με αστεράκια) και στην απόδειξη. Το ίδιο και με ebanking. 

Παρατηρώ κάποια κενά στην ιστορία

Φίλε εμένα δεν μου έβγαλε με Ν26

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...