Προς το περιεχόμενο

Νέος στην revolut


DanteMustDie

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας,θα φύγω για νότια Ιρλανδία (όποτε θα χρησιμοποιώ ευρώ) και σκέφτομαι πριν φύγω να περάσω από την εθνική μου στην revolut λεφτά,γενικά ενδιαφέρομαι για αγορές με pos όχι αναλήψεις από ΑΤΜ.Εγώ όταν θα κάνω την μεταφορά από την εθνική στην revolut θα δώσω κάποια προμήθεια στην εθνική; Επίσης η revolut όταν κάνεις αγορές με pos δεν σου κρατάει τίποτα ενώ μια ελληνική κάρτα κρατάει προμήθεια σε κάθε αγορά όποτε γιαυτο θα κάνω όλη αυτή την μετάβαση στην revolut για την δικιά μου περίπτωση; Ελπίζω να μην είναι χαζές οι ερωτήσεις μου απλά δεν την έχω ξανά χρησιμοποίηση.

Επεξ/σία από DanteMustDie
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, αν κάνεις απευθείας top up στη revolut μέσω της κάρτας της εθνικής δεν θα υπάρξει κάποια προμήθεια. Μόνο η τραπεζική μεταφορά θα έχει προμήθεια από τη μεριά της εθνικής. 

Επίσης όντως δεν υπάρχει καμία προμήθεια από τη revolut για πληρωμές σε pos, όμως δεν υπάρχει και στην εθνική εφόσον το νόμισμα είναι ευρώ.

Επεξ/σία από george1807
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όποτε βολεύει περισσότερο εάν θέλω να κάνω συνάλλαγμα,εάν θέλω ευρώ είναι το ίδιο ε;

επισης εάν κάνω καμία βόλτα από Ηνωμένο βασίλειο είναι καλύτερα να κάνω μεταφορά στην revolut και να κάνω online exchange σε λίρα λογικά;

 

Επεξ/σία από DanteMustDie
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, DanteMustDie είπε

Όποτε βολεύει περισσότερο εάν θέλω να κάνω συνάλλαγμα,εάν θέλω ευρώ είναι το ίδιο ε;

επισης εάν κάνω καμία βόλτα από Ηνωμένο βασίλειο είναι καλύτερα να κάνω μεταφορά στην revolut και να κάνω online exchange σε λίρα λογικά;

 

 ναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, DanteMustDie είπε

Ωραία κάτι ακόμα,εάν κάνω add money από το πρόγραμμα της revolut ή transfer από το e banking της τράπεζας μου υπάρχει διαφορά;

Αυτο σου απάντησε πιο πάνω 

 

1 ώρα πριν, george1807 είπε

Καλησπέρα, αν κάνεις απευθείας top up στη revolut μέσω της κάρτας της εθνικής δεν θα υπάρξει κάποια προμήθεια. Μόνο η τραπεζική μεταφορά θα έχει προμήθεια από τη μεριά της εθνικής. 

Επίσης όντως δεν υπάρχει καμία προμήθεια από τη revolut για πληρωμές σε pos, όμως δεν υπάρχει και στην εθνική εφόσον το νόμισμα είναι ευρώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μου επιτρέπετε μία ερώτηση για να μην ανοίγω θέμα:

Υπάρχει η δυνατότητα να δημιουργήσεις εικονική κάρτα άλλης χώρας, πχ Τουρκίας;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, VPoint είπε

Αν μου επιτρέπετε μία ερώτηση για να μην ανοίγω θέμα:

Υπάρχει η δυνατότητα να δημιουργήσεις εικονική κάρτα άλλης χώρας, πχ Τουρκίας;

Ευχαριστώ

Αν βάλεις χώρα κατοικίας Τουρκία ναι, αλλά μετά μην ανοίξεις θέμα στο γιατί σου μπλόκαραν το λογαριασμό. Το κάνεις με δικό σου ρίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, george1807 είπε

Αν βάλεις χώρα κατοικίας Τουρκία ναι, αλλά μετά μην ανοίξεις θέμα στο γιατί σου μπλόκαραν το λογαριασμό. Το κάνεις με δικό σου ρίσκο.

Οπότε παίζει να με μπλοκάρουν, αυτό μου λες...

Επεξ/σία από VPoint
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...