Προς το περιεχόμενο

Iphone imessage


Babitc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Δεν μπορώ να στείλω με imessage σε μια συγκεκριμένη επαφή, αυτή όταν μου στέλνει με δείχνει μπλε αλλά όταν να στείλω εγώ είναι πράσινο και χρεώνομαι. Και οι 2  εννοείται έχουμε iphone. Με άλλες επαφες δεν μου το κάνει αυτό. Ξέρεις κάνει κάτι; 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Babitc said:

Καλησπέρα. Δεν μπορώ να στείλω με imessage σε μια συγκεκριμένη επαφή, αυτή όταν μου στέλνει με δείχνει μπλε αλλά όταν να στείλω εγώ είναι πράσινο και χρεώνομαι. Και οι 2  εννοείται έχουμε iphone. Με άλλες επαφες δεν μου το κάνει αυτό. Ξέρεις κάνει κάτι; 

Ευχαριστώ.

Αν για κάποιον λόγο το imessage του άλλου δεν έχει ενεργό τον αριθμό του κινητού του, μπορεί να σου στέλνει από την email διεύθυνση (και σου βγαίνει μπλε) ενώ εσύ στέλνεις στον αριθμό του κινητού και βγαίνει πράσινο. Άνοιξε το μήνυμα που σου έστειλε και πήγαινε πάνω στο όνομα και δες στο info ποια διεύθυνση/αριθμός γράφει recent.

Επίσης τσεκάρετε, Settings>Messages>Send & Receive, ποιες διευθύνσεις/αριθμοί έχουν tick-mark δίπλα τους.

Επεξ/σία από CheOnWeb
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, Babitc said:

Τελικα οντως μου εστελνε μεσω email. Εβαλα το email του μεσα στην επαφη και ειναι ενταξει τωρα.Ευχαριστω!!

Να' σαι καλά.

Αρκεί να θυμάσαι να στέλνεις στο email του.
Πάντως καλό είναι να ενεργοποιήσει (αν θέλει) και τον τηλεφωνικό αριθμό στο iMessage.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...