Προς το περιεχόμενο

Το αμάξι των ονείρων μου ..........


babisskg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν ήμουν πιτσιρικάκι εκεί γυρω στο δευτερο μισό των 70s μου ειχαν κάνει  δώρο ένα τέτοιο

414880606_misterpmini.jpeg.02a2dde5dae8c3894a02dcd025f3f9ad.jpeg

και τότε ονειρευόμουν να οδηγήσω κάποτε ένα...

 

Τελικά τα κατάφερα και πραγματοποίησα το παιδικό μου όνειρο

mini.jpg.469be81e4c584e58a5f5c5f6fc66f694.jpg

Όσον αφορά το εφηβικό ονειρο είμαι σε αυτό το σταδιο ακόμα :

f40.jpg.bdc40e7164d14df7b685370a00527637.jpg

και εκεί με βλέπω να παραμένω :D :D 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 175
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

21 λεπτά πριν, nik0laus είπε

Όταν ήμουν πιτσιρικάκι εκεί γυρω στο δευτερο μισό των 70s μου ειχαν κάνει  δώρο ένα τέτοιο

414880606_misterpmini.jpeg.02a2dde5dae8c3894a02dcd025f3f9ad.jpeg

και τότε ονειρευόμουν να οδηγήσω κάποτε ένα...

 

Τελικά τα κατάφερα και πραγματοποίησα το παιδικό μου όνειρο

mini.jpg.469be81e4c584e58a5f5c5f6fc66f694.jpg

Όσον αφορά το εφηβικό ονειρο είμαι σε αυτό το σταδιο ακόμα :

f40.jpg.bdc40e7164d14df7b685370a00527637.jpg

και εκεί με βλέπω να παραμένω :D :D 

     Το πρώτο Mini επάνω , αν υπάρχει ακόμη είναι άκρως συλλεκτικό . Το δεύτερο ομοίως . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, babisskg είπε

     Το πρώτο Mini επάνω , αν υπάρχει ακόμη είναι άκρως συλλεκτικό . Το δεύτερο ομοίως . 

Και όσο σκέφτομαι ότι αφήσαμε(ο θείος μου) ένα τέτοιο κάμπριο πριν καμιά 10ρια χρόνια να λιώσει σε ένα χωράφι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, atrigane είπε

Και όσο σκέφτομαι ότι αφήσαμε(ο θείος μου) ένα τέτοιο κάμπριο πριν καμιά 10ρια χρόνια να λιώσει σε ένα χωράφι...

Καμπριο δεν ειχε βγει επισημα απο το εργοστασιο..εκτος απο 75 κομματια που εφτιαξε η Lamm στη Γερμανια με την αδεια της Rover..ολα τα υπολοιπα που κυκλοφορουσαν ηταν μετασκευασμενα/τροποποιημενα απο διαφορους καροσεριστες ανα την Ευρωπη  ή μαστρο-φουντουκηδες φανοποιους...

29 λεπτά πριν, babisskg είπε

     Το πρώτο Mini επάνω , αν υπάρχει ακόμη είναι άκρως συλλεκτικό . Το δεύτερο ομοίως . 

Δυστυχως το πρωτο δεν υπαρχει στο γκαραζ μου σε αντιθεση με το δευτερο το οποιο δεν προκειται να φυγει ποτε απο αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, atrigane είπε

Και όσο σκέφτομαι ότι αφήσαμε(ο θείος μου) ένα τέτοιο κάμπριο πριν καμιά 10ρια χρόνια να λιώσει σε ένα χωράφι...

     Αν είναι ακόμη εκεί ........... πάρτε το !

6 ώρες πριν, nik0laus είπε

Καμπριο δεν ειχε βγει επισημα απο το εργοστασιο..εκτος απο 75 κομματια που εφτιαξε η Lamm στη Γερμανια με την αδεια της Rover..ολα τα υπολοιπα που κυκλοφορουσαν ηταν μετασκευασμενα/τροποποιημενα απο διαφορους καροσεριστες ανα την Ευρωπη  ή μαστρο-φουντουκηδες φανοποιους...

Δυστυχως το πρωτο δεν υπαρχει στο γκαραζ μου σε αντιθεση με το δευτερο το οποιο δεν προκειται να φυγει ποτε απο αυτο...

      Και μην ξεχάσουμε , έστω από σπόντα το Mini Moke ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, nik0laus είπε

Καμπριο δεν ειχε βγει επισημα απο το εργοστασιο..εκτος απο 75 κομματια που εφτιαξε η Lamm στη Γερμανια με την αδεια της Rover..ολα τα υπολοιπα που κυκλοφορουσαν ηταν μετασκευασμενα/τροποποιημενα απο διαφορους καροσεριστες ανα την Ευρωπη  ή μαστρο-φουντουκηδες φανοποιους...

Δεν το γνώριζα αυτό. Λογικά κάποιος θα το είχε "περιποιηθεί", 3ο χέρι τοχε ο θείος και ήταν το 3ο τους αμάξι, που μάθανε τα παιδιά του εκεί πάνω. Το σκίζαμε και δεν ένιωθε. Τι χρονολογίας ήταν αυτα;

5 ώρες πριν, babisskg είπε

 Αν είναι ακόμη εκεί ........... πάρτε το !

Λες να είναι εκεί ακόμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, atrigane είπε

Δεν το γνώριζα αυτό. Λογικά κάποιος θα το είχε "περιποιηθεί", 3ο χέρι τοχε ο θείος και ήταν το 3ο τους αμάξι, που μάθανε τα παιδιά του εκεί πάνω. Το σκίζαμε και δεν ένιωθε. Τι χρονολογίας ήταν αυτα;

Λες να είναι εκεί ακόμα;

    Προσωπικά θα πήγαινα να δω σε πρώτη ευκαιρία , αξίζει ακόμη και για την βόλτα !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...